Teknoloji

1 Kasım’da piyasaya sürülecek reklamlarla daha ucuz Netflix planı

1 Kasım’da piyasaya sürülecek reklamlarla daha ucuz Netflix planı

 

Netflix , Variety tarafından hazırlanan bir rapora göre , 1 Kasım’da daha ucuz reklam destekli planını başlatmaya hazır . Görünüşe göre, Amerikan akış platformu kısa süre önce, benzer planları olan Disney+’ın önüne geçmek için belirli ülkelerdeki reklam planıyla Kasım ayında yayına girmeye karar verdi. Netflix, Temmuz ayında ikinci çeyrek kazançları sırasında, reklam destekli planı 2023’ün başlarında başlatma niyetini açıklamıştı.

Halihazırda ücretsiz reklam tabanlı bir plana sahip olan rakip Disney+, şimdi 8 Aralık’ta ABD’de 7.99 dolardan (yaklaşık 639 Rs) başlayan benzer bir reklam destekli plan sunmayı planlıyor. Netflix, yalnızca birkaç pazarı hedeflediğini açıkladı. başlangıçta ABD, İngiltere, Kanada, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde önemli reklam harcamaları ile. Netflix, tüketicinin tepkilerini gözlemlemek istediği için dünya genelinde daha ucuz reklam destekli planı kademeli olarak yayınlamaya yönlendiriliyor. Şu anda Hindistan’da piyasaya sürülmesiyle ilgili hiçbir bilgi yok.

netflix logo

Daha ucuz reklam destekli plan nasıl çalışacak?

Ucuz Netflix planının, ABD izleyicileri için 15,49 $ (yaklaşık 1,237 Rs) tutarındaki Standart plana karşı aylık 7 $ (yaklaşık 560 Rs) ile 9 $ (yaklaşık 720 Rs) arasında bir yere mal olduğu bildiriliyor. Standart plan, 1080p video akışı ile aynı anda iki ekran sunar. Daha ucuz reklam destekli planın masaya getirmesi beklenen şey Netflix tarafından henüz açıklanmadı, ancak daha önce daha ucuz reklam planının kullanıcıların çevrimdışı içerik indirmesine ve izlemesine izin vermeyeceği bildirilmişti.

Raporlara göre Netflix, diziler için saatte yaklaşık dört dakika reklam yayınlayacak. Ancak filmler için ön reklamların yayınlandığı bildiriliyor. Bir Netflix temsilcisi Variety’e şirketin “daha düşük fiyatlı, reklam destekli bir katmanın nasıl başlatılacağını belirlemenin ilk günlerinde olduğunu ve herhangi bir karar verilmediğini” söyledi.

Netflix kısa süre önce Microsoft’u reklam destekli plan için teknoloji ve satış ortağı olarak duyurdu. Bu yılın Nisan ayında Netflix, on yıl sonra ilk kez abone kaybını açıkladı ve eş CEO Reed Hastings, Netflix’in daha ucuz reklam destekli bir plana sahip olmayı planladığını belirtti. Onlarca yıldır reklamsız olan akış hizmeti için bu, oldukça büyük bir değişiklik olarak geldi.

Daha ucuz planın dışında Netflix, kullanıcılarından şifre paylaşımı için ücret almaya da kararlı . Bunda, birden fazla kullanıcı tek bir genel Netflix planı satın almak için bir araya gelebilir, kullanıcı kimliğini ve şifreyi kendi aralarında paylaşabilir ve ardından eşit paylarını buna göre ödeyebilir. Düzensiz şifre paylaşımı, uzun süredir Netflix’in abone sayısını etkiliyordu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu