Teknoloji

10. Nesil Intel Core çipli Tecno Megabook T1 dizüstü bilgisayar IFA 2022’de tanıtıldı

Yeni Tecno Megabook T1 dizüstü bilgisayar, Apple MacBook'tan çok Xiaomi NoteBook Pro'ya benziyor, ancak her durumda birinci sınıf bir tasarıma sahip.

10. Nesil Intel Core çipli Tecno Megabook T1 dizüstü bilgisayar IFA 2022’de tanıtıldı

 

10. Nesil Intel Core çipli Tecno Megabook T1 dizüstü bilgisayar IFA 2022’de tanıtıldı.Hindistan’da popüler bir akıllı telefon markası olan Tecno, ilk dizüstü bilgisayarını Almanya’nın Berlin kentinde devam eden IFA 2022’de piyasaya sürdü. Tecno Megabook T1 olarak adlandırılıyor ve tıpkı Apple MacBook gibi birinci sınıf bir tasarım getiriyor. Dizüstü bilgisayar ayrıca 1,48 kg ağırlığı ve 14,8 mm kalınlığıyla oldukça taşınabilir. Tecno Megabook T1 ayrıca hızlı şarj destekli bir galyum nitrür (GaN) şarj cihazı ile birlikte gelir.

Tecno’ya göre Megabook T1, ayna dokusu için alüminyum gövdede Startrail Phantom kaplama kullanıyor. Tecno Megabook T1, ipeksi ve camsı yüzeylerle yedi renkte gelir. Yeni dizüstü bilgisayar, Apple MacBook’tan çok Xiaomi NoteBook Pro’ya benziyor, ancak ikincisinin geniş dokunmatik yüzey stilini ve çerçevesiz ekranını ödünç aldı.

10. nesil intel core çipli tecno megabook t1 dizüstü bilgisayar ifa 2022'de tanıtıldı

Tecno Megabook T1 fiyatı

Yeni Tecno Megabook T1 fiyatı henüz açıklanmadı ancak şirket, yeni dizüstü bilgisayarın bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacağını söylüyor. İnşallah o zaman fiyat çıkar.

Tecno Megabook T1 teknik özellikleri

Megabook T1, şirketin ilk dizüstü bilgisayarı ve birçok doğru kutuyu işaretliyor. 350 nit parlaklık, yüzde 100 sRGB yüksek renk gamı, DC uyarlanabilir karartma ve TUV Lande göz konforu sertifikasına sahip 15.6 inçlik bir ekranla birlikte gelir. Dizüstü bilgisayara güç sağlamak, 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB SSD depolama alanına sahip 10. Nesil Intel Core i5 veya Intel Core i7 işlemcidir. Dizüstü bilgisayar, GaN şarj cihazıyla 65W hızlı şarjı destekleyen 70Wh pil ile birlikte gelir.

Tecno’nun ilk dizüstü bilgisayarı Megabook T1, daha iyi ses kalitesi için Tecno Audio Lab teknolojisini destekleyen DTS Immersive Sound tarafından ayarlanmış iki stereo hoparlöre sahiptir. Görüntülü aramaları daha iyi hale getirmek için AI ENC teknolojisiyle desteklenen iki mikrofon vardır. Gelişmiş gizlilik için bir deklanşörle birlikte dizüstü bilgisayarda 2 megapiksel web kamerasına sahip oluyorsunuz. İhtiyacınız olmadığında kamerayı kapatabilirsiniz. Özel sayı tuşlarına sahip arkadan aydınlatmalı bir klavye var ve hemen üstünde bir parmak izi sensörü var. Dizüstü bilgisayarın menteşesi 180 dereceye kadar iniyor. Tecno Megabook T1 ayrıca hızlı internet ve düşük gecikme için Wi-Fi 6’yı da destekliyor. İki USB 3.0 bağlantı noktası, bir USB 3.1 bağlantı noktası, iki USB-C bağlantı noktası, bir TF kart okuyucu, bir HDMI bağlantı noktası ve bir 3,5 mm kulaklık jakı elde edersiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu