Kripto Para

1inch Coin Yorum ve Görüşleri Nasıldır? 

1inch coin yorum ve görüşleri incelendiğinde birçok yatırımcının dikkatini çektiğini söylemek mümkündür. Kripto para borsasına ilgi gösteren hemen herkesin ilgilendiği farklı coin türleri bulunur. Tokenlerin ilgi çekmesinin en önemli nedeni hem projelerinin iyi olması hem de gelecek vaat etmesidir. Ancak her tokenin gelecek vaat etmediğini belirtmek gerekir. Böyle durumlarda yatırım yapacağınız kripto para birimine en iyi şekilde seçmeniz gerekir. Bundan dolayı 1inch coin nedir sorusunun yanıtı oldukça merak edilmektedir. 

1inch coin, tüm DEX’ler arasındaki takas rotalarının en verimlilerini keşfetmeyi amaçlayan ve en iyi oranları sunmayı hedefleyen bir takas platformunun tokenidir. Ethereum tabanlı tokenlerden biridir. Bu platform kullanıcılarının tokenleri aracı sistemler olmadan yapabilmelerine imkan yaratır. Kullanıcılar için aynı zamanda en iyi fiyatları bulmak için merkezsiz takas platformlarındaki fiyatları da derleyerek kullanıma sunar. DeFi alanındaki işlemlerin daha etkin ve güvenli bir şekilde işlem yapılmasına imkan tanıyan sistemlerdendir.

1inch coin yorum ve görüşleri nasıldır 
1inch coin yorum ve görüşleri nasıldır

1inch Coin Geleceği Parlak Mıdır? 

Kripto para borsasında birçok coin türü olsa da hepsinin geleceğinin parlak olduğundan bahsetmek mümkün olmaz. Özellikle yatırım uzmanları belli coin türleri üzerinde daha detaylı durur. Aynı zamanda belli coinlerin yatırımcısı daha fazladır ve uzun vadeli olarak elde tutarlar. 1inch coin geleceği hakkında birçok uzman fikir belirtir. Ancak her coin geleceği hakkında net bilgiler verilememektedir. Bunun en büyük nedeni de kripto paraların da belirli durumlardan etkilenmesidir. 

ERC-20 standartlarına göre geliştirilen 1inch coin kendi platformunda hem yönetişim hem de fayda tokeni olarak çalışmaktadır. Token sahipleri bu platformun yönetiminde söz sahibi olmaktadır. Aynı zamanda platformun yönetişimi de DAO aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Ağda yapılan işlemlerin ücretleri de 1inch coin ile ödenir. Geleceğine dair uzmanların farklı fiyat görüşleri olsa da birçok yatırımcının takibinde olan coinlerden biridir. 

 

1inch Coin Projesi Ve Özellikleri Nelerdir? 

1inch coin projesi ile dikkati çeken coin türlerinden biridir. Özellikle birçok yatırımcının oldukça ilgi gösterdiği coinler arasında yer alır. Ancak yatırım yapmadan önce projesinin tüm detaylarını bilmek oldukça önemlidir. Bununla birlikte genel özellikleri hakkında da bilgi edinilmesi son derece önem taşımaktadır. İlk ve en dönemli DEX toplayıcısı olarak bilinen 1inch coin bir dizi merkezsiz borsayı tarar ve kullanıcılarına en ucuz fiyatı seçer. Bu da müşterilerin daha uygun olan platformlara yönlendirilmesine katkı sunar. Kullanıcıların en iyi fiyatı almasını sağlamaktadır. Ethereum üzerinde 60, Polygon üzerinde 8 ve Binance Smart Chain üzerinde de 20 farklı kaynak erişimi olduğu üzerinde durulmaktadır. Fiyat taramak için de DEX’ler arasında 0x, Balancer, Uniswap gibi platformlar bulunmaktadır. 

2019 senesinde Sergej Kunz ve Anton Bukov tarafından kurulmuş bir projedir. ETHNewYork Hackthonu sırasında kurulan bu sistem kurulduğu günden bu yana birçok büyük şirketle çalışmaya başlamıştır. Yüksek fon toplaması sayesinde de dikkatleri kısa sürede üzerine çekmeyi başarmıştır. Coinin dağıtımı şu şekilde yapılmıştır:

  • %30 kadar topluluk teşvikleri
  • %22,5 kadar çekirdek katkı sunanlar
  • %18,5 Destekçiler 1
  • %12,2 Destekçiler 2
  • %14,6 ağ büyüme fonu
  • %2.3 küçük destekçiler 

Olmak üzere bir dağılım yapılmıştır. Bu projeyi en özel hale getiren ise mevcut piyasa fiyatlarının en uygununu bulma konusunda siparişleri birden fazla DEX’e bölerek çalışıyor olmasıdır. En iyi fiyatı bulmak için bulabilmek için kendi algoritmalarının yanında arbitraj botlarının da kombinasyonlarını kullanmaktadır. Buna ek olarak kullanıcılarına yüksek güvenlik düzeyi sunar ve teminatsız likidite kaynakları da vaat eder. Teminatsız olan likidite kaynakları sayesinde kullanıcılar fon kaybı riski yaşamadan 1inch Aggregator Protokol’üne bağlanma şansı bulabilmektedir. Herhangi bir kaybı önlemek için her işlem sırasında güvenlik kontrollerini entegre eden bir sistemleri bulunur.

 

1inch Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

1inch coin en yüksek kaçı gördü sorusuna ise tüm zamanların en yüksek değeri olan 8,65 dolar olarak yanıt vermek mümkün olur. En düşük gördüğü değer ise 0,2205 dolardır. Dolaşımda yaklaşık olarak 1.2 milyar 1inch coin bulunur.

 

1inch Coin Nereden Alınır? 

1inch coin nereden alınır sorusuna ise farklı merkezi borsalar ile yanıt vermek mümkün olmaktadır. Binance ilk tercih edilen borsalar arasındadır. Aynı zamanda Huobi Global, Uniswape gibi platformlardan da alınabilir. Yazımızda 1inch coin yorum hakkında anlatılanlar yatırım tavsiyesi içermemektedir. 

 

Bonk Coin Yorum ve Geleceği 2024 sizlere yorumladık

 

Amb Coin Ne İşe Yarar ve Nerelerden Alınır? 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu