Teknoloji
Trend

2022’nin En İyi Kamerası Olan Telefonu Belli Oldu! İphone 14 Pro Max Sıralaması Şaşırttı

Teknoloji dünyasını yakından takip edenler 2022 yılında çok sayıda yeni model akıllı telefon ile tanıştı. Hızla gelişen teknoloyiyle birlikte akıllı telefonların kamera performansları da büyük ilgi görmeye başladı. 2022’de müşterilere sunulan yeni model telefonlar arasında en iyi kameraya sahip akıllı telefonlar listesi belli oldu. Teknoloji dünyası hareketli geçen bir yılı geride bırakırken, 2022’de kullanıcılara sunulan en kaliteli kameraya sahip telefonlar büyük ilgi gördü.

2022 Yılının En İyi Akıllı Telefon Markası

Tüm teknoloji markaları, yıl içinde yeni amiral gemisi telefonlarıyla kullanıcı karşısına çıktı. Teknoloji meraklıları birbirinden farklı markaların rekabetinde en iyi olan modelleri merak ediyor. Son olarak 2022 yılında piyasaya sürülen akıllı telefon modelleri arasında en iyi kameraya sahip akıllı telefon modelleri listesi belli oldu. Listede ilk sırayı 149 puan toplayan Huawei Mate 50 Pro aldı. Çinli teknoloji devini takip eden en iyi kameraya sahip 2. akıllı telefon markası ise Google Pixel 7 Pro oldu.

İphone 14 Pro Max İlk 3’e Giremedi

iphone 14 pro max ilk 3e giremedi

2022 yılının en iyi kameraya sahip akıllı telefonları sıralaması teknoloji meraklıları arasında büyük ilgi gördü. En kaliteli kameraya sahip iki telefon modelinin ardından listede 3. sırayı Honor Magic 4 Ultimate modeli aldı. Ancak Google Pixel 7 Pro Honor Magic 4 Ultimate modeli 147’şer puan ile aynı puanı toplamayı başardı. ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın bu yılki amiral gemisi İphone 14 Pro Max ise aldığı sıralama ile şaşırttı. Ülkemizde 50 bin TL’nin üzerindeki satış fiyatıyla dikkat çeken İphone 14 Pro Max, en iyi kameraya sahip telefonlar listesinde 146 puan ile 4. sırada yer aldı.

En İyi Kameraya Sahip Telefonun Özellikleri

Araştırma sonuçlarına göre en fazla puanı toplayan Huawei Mate 50 Pro en başarılı kameraya sahip akıllı telefon oldu. Türkiye’de 32.999 TL fiyata satılan Huawei Mate 50 Pro’nun üçlü kamera kurulumu 50 MP + 13 MP + 12 MP şeklinde sıralanıyor. XMAGE adındaki bir görüntü teknolojisine sayesinde bugüne dek görülmemiş yükseklikte renk doğruluğu, canlılığı ve ayrıntı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu