Yazılım

6 Adımda Wix Site Kurma Rehberi

Wix site kurma işlemi günümüzde kişilere her açıdan avantajlar sağlayan son derece hızlı bir hizmet olanağı olarak ön plana çıkıyor. 6 adımda Wix site kurma işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki 6 adımı deneyebilirsiniz.

Adım 1 Kaydolun ve Bir Şablon Seçin

6 adımda Wix site kurma rehberi kapsamında bir web sitesi oluşturmak zor bir iş olabilir, fakat planlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirirseniz bu son derece kolay bir süreç olacaktır. Öncelikle Wix’e kaydolun ve ihtiyaçlarınıza en uygun şablonu seçiniz. Şablonunuzu seçtikten sonra, web sitenizin yapısını geliştirmeye başlamalısınız. Üçüncü Adımda, basit sürükle ve bırak hareketlerini kullanarak web sitenizin yapısını oluşturmak için Sürükle ve Bırak Düzenleyicisini kullanın. Wix site kurma işlemi günümüzde planlama dahilinde yapılmalıdır.

Ardından, alan adınızı seçme ve barındırma işlemlerini yapmanız gerekir. Bundan sonra, Wix Builder’ı kullanarak web sitenizin tasarımını ve düzenini özelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda wix düzenleyiciyi kullanarak video veya resim gibi multimedya içeriği de ekleyebilirsiniz. Son olarak, sosyal medya profillerinize ve diğer çevrimiçi kaynaklarınıza bağlantılar ekleyerek web sitenizi çevrimiçi platformlarda tanıtınız. Web sitenizin nasıl performans gösterdiğine dikkat edin ve gerektiğinde düzenli olarak ayarlamaları yapın.

6 adimda wix site kurma rehberi 1
6 adımda wix site kurma rehberi

Adım 2 Sitenizi ve Tasarımınızı Özelleştirin

6 adımda Wix site kurma rehberi kapsamında bu süreçte ilk olarak bir şablon seçmeniz gerekecektir Wix’te birçok farklı şablon mevcuttur ve hepsinin kendine özgü özellikleri ve tasarımları vardır. Şablonunuzu seçtikten sonra, sitenize uygulama zamanı gelmiş demektir. Bunu, ekranınızın sağ alt köşesindeki Şablonu Uygula düğmesini tıklatarak yapabilirsiniz. Bu, sizi şablonunuzun hangi bölümlerini sitenizde kullanmak istediğinizi seçebileceğiniz bir sayfaya götürür.

Şablonunuzu uyguladıktan sonra, tasarımınızı değiştirmelisiniz. Bunu, tasarım sekmesine tıklayarak ve ardından Wix’te bulunan temalardan birini seçerek yapabilirsiniz. Her temanın kendi tasarım stili vardır, bu nedenle web sitenizin görünümüne ve hissine en uygun olanı seçtiğinizden emin olun. Bir tema seçtikten sonra, yazı tiplerinden ve renklerden logolara ve arka planlara kadar bu tema içindeki tüm öğeleri özelleştirebilirsiniz. Wix site kurma işleminde tasarım en önemli ögelerden birisidir.

3. Adım Sayfalar ve içerik Oluşturun

Wix site kurma kapsamında içerik süreci oluşturma sitenin temeli olarak bilinir. Başlamak için Ayarlar> Site Yönetimi> Gezinti ‘ye tıklayın ve web sitenizde kullanmak istediğiniz gezinme türünü seçiniz. Üç seçenek vardır: Ana Menü, Kenar Çubuğu veya Altbilgidir. Kullanmak istediğiniz gezinme türünü seçin ve Oluştur düğmesine tıklayın.

Ardından, Gezinti’nin Sayfa Şablonları bölümünde her sayfa için şablonu seçin. Tek Sayfalık Bir Uygulama (SPA), bir e-Ticaret Mağazası veya bir Blog Yazısı Düzeni dahil olmak üzere birkaç farklı şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Bu şablonlardan herhangi birine özelleştirmeler eklemek için şablon adına tıklamanız ve Düzenleyi seçmeniz yeterlidir. Renkler, yazı tipleri ve içerik alanları dahil olmak üzere şablonun tüm yönlerini özelleştirebileceğiniz Sayfa şablonunu düzenle iletişim kutusu açılacaktır.

4. Adım Sitenizi Arama Motorları için Optimize edin

6 adımda Wix site kurma rehberi kapsamında web siteniz ne kadar iyi tasarlanmış olursa olsun, arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almazsa olabileceği kadar etkili olmayacaktır. Arama motoru optimizasyonunun (SEO) devreye girdiği yer burasıdır. SEO, insanlar çevrimiçi bilgi ararken web sitenizi olabildiğince etkili hale getirme sürecidir. Arama motorlarının bir web sitesini nasıl taradığını ve dizine eklediğini anlayarak, sitenizi mümkün olan en iyi sonuçlar için optimize edebilirsiniz.

Seo’daki ilk adımlardan biri, web sitenizin performansını Search Console gibi metriklerle izlemektir. Bu araç, sitenizin genel olarak ne kadar iyi performans gösterdiğini ve hangi anahtar kelimelerin ona trafik çektiğini görmenizi sağlar. Hangi anahtar kelimelerin trafik çektiğini anlayarak, sitedeki içeriği ve başlıkları, açıklamaları ve diğer öğeleri buna göre optimize etmeye odaklanabilirsiniz.

Seo’daki bir diğer önemli adım, web siteniz için doğru anahtar kelimeleri araştırmaktır. İşle ilgili her şeyde olduğu gibi, web siteniz için doğru anahtar kelimeleri seçmek söz konusu olduğunda herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur. Bunun yerine, biraz araştırma yapmanız ve belirli web siteniz ve hedef kitleniz için neyin en iyi sonucu vereceğini bulmanız gerekir.

Doğru anahtar kelimeleri seçtikten sonra, sitedeki başlıklarınızı, açıklamalarınızı ve diğer öğelerinizi optimize etmeye başlamanın zamanı geldi. Şema işaretlemesini (HMTL5 veya HTML5 olarak da bilinir) kullanarak, arama motorlarının doğru bir şekilde anlamasını ve dizine eklemesini kolaylaştırmak için metninize ek yapı ve organizasyon ekleyebilirsiniz. Ayrıca, alakalı dahili bağlantılar eklemek, Google AdWords reklamları veya Overture bağlantıları gibi harici kaynaklardan ziyade site içindeki trafiğin artmasına yardımcı olacaktır.

Adım 5 Etki Alanlarını Bağlayın, Uygulamalar Ekleyin ve Sosyal Medya Hesaplarını Entegre Edin

Bir web sitesi oluşturmak, işinizi ve profesyonel çekiciliğinizi sergilemenin harika bir yoludur, ancak sürece yeniyseniz zor bir süreç olabilir. 6 adımda wix site kurma rehberi süreci burada devreye giriyor. Wix, dakikalar içinde profesyonel bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucudur.

Başlamak için hesabınıza özel etki alanları bağlayın. Bu, sitenize benzersiz bir görünüm kazandıracak ve kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayacaktır. Ardından, işletmenizin özelliklerini sergilemek için web formları, slayt gösterileri veya rezervasyon yazılımı gibi uygulamalar ekleyin. Bu uygulamalar, potansiyel müşterilerin hizmetleriniz hakkında ilgi çekici bir şekilde daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olabilir.

Facebook, Instagram, YouTube ve Twitter gibi sosyal medya platformlarıyla entegre olarak sitenize hızlı bir şekilde erişim sağlayın ve takipçi sayınızı artırın. Web sitesindeki kullanıcı katılımını izlemek ve sitedeki kullanıcı deneyimini nasıl geliştireceğiniz konusunda bilinçli kararlar almak için analiz araçlarını kullanın. Performans ölçümlerini izleyerek ve tüm güvenlik önlemlerinin alındığından emin olarak web sitenizin sorunsuz çalıştığından emin olunuz.

Adım 6- Web Sitenizi Yayınlayın ve Paylaşın

Herkes web sitesinin en iyi şekilde olmasını ister ve Wix’in devreye girdiği yer burasıdır. Wix ile herhangi bir kodlama veya tasarım deneyimi gerektirmeden dakikalar içinde güzel bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, web siteniz yayınlandıktan sonra, arkadaşlarınızla ve ailenizle hızlı ve kolay bir şekilde paylaşma olanağına sahip olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu