Kripto Para

74 Milyon Dolarlık Uniswap Vakfı Teklifi Karışık Tepkilerle Karşılaşıyor

4 Ağustos’ta Uniswap mezunu Devin Walsh ve Uniswap hibe programının lideri Kenneth Ng, Delaware’de bir Uniswap Vakfı kurulmasını önerdi . Yönetim planı, merkezi olmayan kripto değişim ekosistemini genişletmekle görevlendirilen Uniswap Vakfı’nı kurmayı planlıyor. Topluluğun bazı üyeleri tarafından olumlu olarak onaylanmasına rağmen, bazı üyeler fiyatın yüksek olduğunu söyleyerek teklifi onaylamadı.

Bay Walsh Vakfı’nın Önerileri

Uniswap , dünyanın en büyük merkezi olmayan kripto para borsasıdır (DEX). The Block’s Data Dashboard istatistiklerine göre platform, toplam DEX pazar hacminin yaklaşık üçte ikisini oluşturuyor. DeepDAO’ya göre Uniswap DAO, 3.9 milyar dolarlık rezervi ile kripto dünyasındaki herhangi bir merkezi olmayan özerk organizasyonun en büyük hazinesine sahip.

Walsh’ın misyonu “protokollerin merkezi olmayan evrimine yardımcı olmak, yönetimi canlandırmak ve bir protokol savunucusu olarak hareket etmektir”.

Teklif, kuruluşun Uniswap Hibe Programını finanse etmek için 60 milyon dolar talep ediyor. Protokol geliştirme, topluluk geliştirme, araştırma ve tasarım, merkezi olmayan karar verme ve yönetişim yönetim girişimleri program kapsamında finanse edilecektir. Takıma önümüzdeki üç yıl için ödeme yapmak için 14 milyon dolar daha operasyonel paraya ihtiyaç var.

74 milyon dolarlık uniswap vakfı teklifi karışık tepkilerle karşılaşıyor

On sekiz ay içinde Vakıf, daha fazla fon için yeni bir başvuruyla DAO’ya dönecekti.

Yönetime katılmak için teklif, fazladan 2,5 milyon UNI jetonu (yazım sırasında yaklaşık 21.7 milyon dolar) talep ediyor. Para DAO tarafından geri alınabilir ve yönetim dışında hiçbir şey için kullanılamaz.

Plan kabul edilirse, Walsh vakfın icra direktörü olurken, Ng operasyonların başı olacak. Ayrıca operasyonlara yardımcı olmak için 12 kişilik bir ekip kuracaklar ve operasyonların ilk üç ayı içinde üçüncü bir kişi için görüşmeler yapacaklar.

Duyuruyu takiben, Uniswap geliştiricisi Hayden Adams, bir dizi tweet’te coşkusunu dile getirdi ve bu gerçekleştiğinde Vakfın, protokolün yalnızca hayatta kalmakla kalmayıp büyüdüğü bir gelecek için çalışan başka bir ekip olacağını belirtti.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Uniswap Topluluğundan Tepki

Cinneamhain Ventures’ın ortağı Adam Cochran, mevcut UGP’nin 7 milyon dolarlık ödüllerinin şimdiden “ezici” endişeler için harcandığına dikkat çekti . UGP bazı değerli girişimlere yatırım yapmış olsa da, “Mevcut performansın ‘Üç yıl boyunca işletmemiz için bize 60 milyon dolar + 14 milyon dolar verin’i desteklediğini düşünmüyorum” sonucuna vardı.

Dark Forest ortak yaratıcısı Scott Sunarto, UF’nin amaçlarının protokolün genişleme potansiyeli ile uyumlu olduğunu, ancak planın çok fazla “kabartması” olduğunu kabul etti. UF’nin çabalarını “protokol genişletme ve Ar-Ge” üzerine odaklaması gerektiğini tavsiye etti.

Mevcut saman anketi başarılı olursa, teklif 8 Ağustos’ta Anlık Görüntü yönetişim oylama platformunda nihai oylamaya sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu