Kripto Para

Aave, GHO Adında Bir USD Sabitlenmiş Stablecoin Başlatmayı Önerdi

Aave, 150 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan stablecoin endüstrisine doğru ilerlemeye hazırlanıyor.

DeFi protokolü Aave, topluluğuna USD ile sabitlenmiş bir stabilcoin olan GHO’yu oluşturmayı önerdi. Proje, kullanıcıların tüm faiz ödemelerinin AaveDAO’ya gönderilmesiyle birlikte, sağlanan teminatlara karşı GHO’yu basmasına izin verecek.

Birden Fazla Teminat Türüyle Desteklenir

Resmi blog gönderisine göre, MakerDAO tarafından verilen stablecoin Dai’ye benzer şekilde GHO, belirli bir teminat oranı sağlayan kullanıcılara dayalı olarak basılacak . Ödünç alınan miktar geri ödendiğinde, protokol buna göre kullanıcıların GHO’sunu yakacaktır. Ayrıca Aave’ye yatırılan teminat varlıkları da teminat olarak kullanılırken getiri sağlamaya devam edecekti.

Aave’e göre, bir GHO aToken ve GHO Debt Token, Aave’de listelenen diğer varlıklarla aynı mekanizmaları izleyerek protokole dağıtılacaktır. Bu entegrasyon, Ethereum blok zinciri içindeki büyümesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Terra’nın algoritmik stablecoin’i UST’nin düşüşünün ardından, önde gelen projelerin altında yatan teminata ilişkin belirsizlik artmaya devam ettikçe endüstri baskı altında kaldı. Bu nedenle, proje için riski azaltmak çok önemli olduğundan, borç verme ve borç alma konusunda tavan tavanların uygulanması beklenmektedir. Bir piyasa gerilemesi sırasında protokol, yüksek piyasa oynaklığının ortasında dengeleyici bir faktör olarak “E-Modu”nu uygulayacaktır.

GHO talebi, teminat sözleşmelerinin fiyatı arttıkça artar ve kullanıcılar, pozisyonlarını geri ödemek için diğer geçici olmayan teminat varlıklarını kullanarak daha fazla GHO ödünç alır. Bu, piyasaya giren GHO miktarını artıracak ve talebi azaltacaktır. Stablecoin sahipleri, E-Mode sayesinde sıfır kayma ile 1:1’e yakın bir oranla GHO’ya da erişebilir.

Topluluk Onayı

Ek olarak, borç alma ve borç verme GHO faiz oranı gelecekte Aave topluluğu tarafından belirlenecek ve piyasa koşullarına uygun olarak sabit bir oran uyarlanacaktır. Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, DeFi protokollerinde kullanım durumlarını teşvik etmeyi amaçlayan İndirim Stratejisi hakkındaki görüşünü paylaştı.

Shiba Inu’nun kurucusu tüm tweetleri ve blogları sildi

 

Kurucu, yeni tasarlanan ürünü “internet üzerinden ve yerinde gerçek hayattaki ödeme fırsatlarını çözmek” olarak konumlandırdı. Bu stablecoin projesinde ilerlemek için AaveDAO’dan Snapshot üzerinde daha fazla yönetişim onayı gerekiyor . Topluluk böyle bir teklifi onaylarsa, OpenZeppelin tarafından yürütülen ilk denetim 11 Temmuz’da planlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu