Teknoloji

Adobe, Apple’ın M Yongaları için Metaverse Tasarım Araçlarını Değiştiren Yeni Güncellemeleri Tanıtıyor

Adobe, 2019'da Substance 3D adlı yazılım araçlarını satın aldı

Adobe, Apple’ın M Yongaları için Metaverse Tasarım Araçlarını Değiştiren Yeni Güncellemeleri Tanıtıyor

 

Salı günü Adobe, iPhone üreticisinin tescilli “M” serisi yongalarını kullanan Apple bilgisayarlarında iyi çalışmasını sağlamak için üç boyutlu içerik oluşturmak için birkaç aracını elden geçirdiğini söyledi.

Adobe , uzun süredir fotoğrafçılık, grafik tasarım ve film gibi yaratıcı alanlarda yazılım sağlayan önemli bir oyuncu olmuştur. Ancak Adobe, video oyunlarında kullanılan üç boyutlu dünyaları ve nesneleri ve giderek artan bir şekilde Meta Platforms Inc gibi şirketlerin dijital içeriği kaplamak için artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanmayı umduğu sözde metaverse yapmak için daha fazla araç geliştirmeye çalışıyor. gerçek dünyada.

Adobe, 2019 yılında Fransız firması Allegorithmic’i açıklanmayan bir ücret karşılığında satın aldığında Substance 3D adlı yazılım araçlarını satın aldı. Araç, Frozen 2 gibi film yapımcılarının ve oyunların, oluşturdukları dijital nesneleri ahşap veya deri gibi çok çeşitli gerçekçi dokularla birleştirmelerine yardımcı olur.

adobe

Adobe, yazılımı Apple’ın tescilli yongaları üzerinde çalışacak şekilde elden geçirdiğini söyledi; bu, Apple’ın kendine ait bir zemin kazanmasına yardımcı olması muhtemel bir hareket. Apple’ın dizüstü bilgisayarları ve masaüstü bilgisayarlar müzik prodüksiyonu gibi bazı yaratıcı alanlarda yaygın olarak kullanılırken, oyun geliştiricileri hala Nvidia’nın grafiklerin daha gerçekçi görünmesine yardımcı olan güçlü grafik yongalarıyla eşleştirilebilen bilgisayarlara güvenme eğilimindedir .

Ancak Adobe’nin kıdemli pazarlama müdürü Francois Cottin, Apple’ın yeni çiplerinin yeni grafik işleme gücü eklediğini ve Adobe’nin yeni yazılımda bundan tam olarak yararlanmayı planladığını söyledi.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 Çalıştıran iPhone Modellerine Desteği Bırakacak

Cottin, “Bu tür kullanım durumları için, uygulamadan çipe kadar dikey entegrasyon gerçekten çok önemlidir.” Dedi. “Geleceğe yönelik kullanım durumları konusunda Apple ile çok yakın bir şekilde çalışıyoruz . Bence Substance 3D kesinlikle bunu temsil ediyor.”

Adobe Salı günü yaptığı açıklamada, Alman moda markası Hugo Boss ve dış mekan ayakkabı markası Salomon Group da dahil olmak üzere üç boyutlu içerik oluşturma araçları için yeni müşteriler kazandığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu