TeknolojiDirectAdmin

Airpods Android Uyumlu Mu?

Airpods Android uyumlu mu sorusu birçok kullanıcının merak ederek araştırmak zorunda hissettiği konulardan biridir. Airpods Apple tarafından geliştirilmiş olan kulaklık türleridir. Apple cihazları ile uyumlu olacak şekilde üretilen bu kulaklıklar daha sonra Android cihazlarla da rahatlıkla kullanılmaya başlamıştır. Apple günümüzde kullanıcılarına premium ürünler sunan ve kalite yönünden ödün vermeyen markalar arasında yer almaktadır. 

Airpodslar Apple ekosistemine tam olarak uyumluluk gösteren kulaklık türleridir. Bundan dolayı Apple kullanıcıları bu kulaklıkları oldukça iyi standartlarda kullanabilmektedir. Bununla birlikte Android kullanıcıları da bu kulaklıkların sağlamış olduğu avantajlardan yararlanmak istemektedir. Son yıllarda üretilen Airdpods’lar Android kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek özelliklerdedir. 

 

airpodslar android uyumlu mu
airpodslar android uyumlu mu

Airpods Kablosuz Kulaklık Android Telefona Nasıl Bağlanır?

Apple tarafından tasarlanan Airpodslar hem iPhone hem de Mac cihazlar ile kolayca entegre olarak kullanılabilir. Fakat bu kulaklıkları Android işletim sistemlerine bağlamak konusunda birtakım zorluklar olabilir. Bu işlem için ise şu adımları takip ederek kolayca bağlamayı yapabilirsiniz:

  • Öncelikle Airpods kablosuz kulaklıkların şarj kutusuna yerleştirilmesi gerekiyor. 
  • Şarj kutusu arka kısmında bulunan butona kapağı açık olacak şekilde basılı şekilde tumanız önemlidir. 
  • Beyaz ışık yanmaya başlayana kadar basılı tutulması gerekiyor. 
  • Beyaz ışık yanıp sönerek sinyal vermeye başladığında Airpods pearing moduna girmiştir. 
  • Bu aşamadan sonra da telefonda bulunan Bluetooth menü kısmına girmelisiniz. 
  • Daha sonraki adımda ise pearing modunda olan airpods kulaklığın eşleşmesini gerçekleştirin. 

Bu işlemlerden sonra kulaklıklarınız Android cihaza bağlanacaktır. Ancak her zaman bu kadar sorunsuz gerçekleşmeyebilir. Bu da Android ve iOS farklılığından kaynaklı olabilmektedir. Bununla birlikte airpods Android ile uyumlu mu sorusuna evet yanıtı verilebilir.

 

AirPods Android Telefonlarda İyi Çalışır mı?

Apple AirPods’lar Apple ürünlerinde kullanılmak üzere üretilen kulaklık türleridir. Bunlar genel olarak iPad ve Mac ürünleri olarak bilinmektedir. Bununla birlikte Android cihazlarda da AirPods kullanılabilmektedir. Ancak AirPods Android için desteklenmeyen özellikler de bulunmaktadır. Bu özelliklerin başında da Hey Siri özelliği gelmektedir. Android telefonlarda bu özelliği kullanma şansınız bulunmamaktadır. Bununla birlikte kalan şarj ömrü bilgisi de yalnızca Apple kullanıcıları tarafından görülebilmektedir. Aynı zamanda Transparan ve ANC arasında geçiş olanağından, dokunmatik komut kontrollerinden de yararlanma şansını bulamazsınız. Bu özellikler dışında uygulamalar tarafından aktif edilerek Android cihazlarda kullanılabilmektedir. 

 

AirPods Kulaklıkların Android Telefonlarda Kullanımı

AirPods kulaklıklar her ne kadar ilk üretildiklerinde yalnızca Apple kullanıcılar için olsa da zamanla Android kullanıcılar da kullanmaya başlamıştır. Ancak kullanabilmek için Android telefonlarda Bluetooth özelliğinin aktif olması gerekiyor. Aynı zamanda Airpods kulaklıkların da kutusunun açılması ve eşleşme moduna geçilmesi gereklidir. Bu moda geçmek için de kulaklık kutusunun açılması ve kulaklıklar çıktıktan sonra üzerinde ki düğmeye basılması gerekiyor. Bu aşamada Bluetooth ayarlarını arayarak eşleştirme yapılmalıdır. Bu eşleştirmenin tamamlanması gerekiyor. Aksi taktirde bağlantıyı gerçekleştirmeniz mümkün olmaz. Kullanım sırasında da herhangi bir ses kesintisi ya da gecikme gibi bir durum söz konusu olmamalıdır. Bunun için de mesafenin iyi ayarlanması önemlidir. 

Airpods’un Android’de kullanımı sırasında bazı sorunlar da olabilmektedir. Örnek vermek gerekir ise bu kulaklıkların tüm özelliklerini Android telefonlarda bulmanız mümkün olmaz. Çünkü özelliklerin tamamı iOS telefonlara ve işletim sistemlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Bazı Android telefonlarda ise hiç çalışmayabilir. Bazılarında da sınırlı bir şekilde çalışabilir. En basit örnek ile açıklamak gerekir ise iOS cihazlarda müzik durursa otomatik olarak sensör de durur. Ancak Android telefonlarda bu özellik çalışmayabilir. Bundan dolayı her zaman kusursuz çalışacağı söylenemez. 

Ubuntu Kurulumu Nasıl Yapılır? Özellikleri Nelerdir?

En İyi 6 VPN Önerisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu