Teknoloji

Alcatel Pixi 3 Tablet Hafıza Sorunu Nasıl Aşılır? Kaç GB Harici Kart Takılır?

Alcatel Pixi 3 tablet hafıza sorunu bu ürünü kullanan birçok kullanıcının yaşadığı ortak problemlerden bir tanesidir.  Cihaz kapasitesinin normalden düşük olduğu durumlarda kullanıcılar sürekli olarak hafıza sorunu ile karşı karşıya kalır. Tablette zaman geçirmeyi seven kullanıcılar tablete aynı anda birden fazla uygulamayı indirmek ve kullanmak ister. Genelde oyun oynamak için öne çıkan Alcatel tablet bunun haricinde birçok uygulamayı başarılı bir şekilde çalıştırarak kullanıcılarını menün eder. Alcatel Pixi tablet kullanıcısı olarak cihazla ilgili hafıza problemi yaşıyorsanız basit adımlar ile cihaz hafızasını boşaltabilir ya da bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Alcatel Pixi 3 Tablet Hafıza Sorunu Nasıl Aşılır?

Alcatel Pixi 3 tablet hafıza sorunu birkaç basit müdahale ile giderilebilir. Eğer bir Alcatel tabletiniz varsa ve artık hafıza sorunu yüzünden yeni bir uygulama indiremiyorsanız cihaz hafızanızı hafifletmek ve boş yer aşmak için aşağıdaki seçeneklerden herhangi birisini değerlendirebilirsiniz;

  • Cihazınız muhtemelen birçok fazla uygulamaya hafızada barındırdığı için size bu dorunu yaşatır. Bu sorun ortaya çıktığında cihazın Uygulamalar klasörüne girerek buradan kullanmadığınız uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsiniz.
  • Cihazınızın hafıza bölümüne gelerek buradan ön belleği boşaltabilirsiniz. Gereksizler silindiğinde bir miktar hafızadan yer açılacaktır.
  • Cihazınızda bulunan önemli verileri herhangi bir hafıza kartına aktararak cihazdan kaldırabilirsiniz. Özellikle video ve fotoğraf gibi verileri kaldırdığınızda cihazdan yer açılması mümkün olur.
  • Sürekli kullanmak istediğiniz uygulamalar varsa bu uygulamaları SD karta aktararak kat cihaza bağlı şekilde kullanabilirsiniz. Böylece cihazın kendi hafızası büyük oranda boş kalacaktır.

Alcatel Pixi 3 Tablete Kaç GB Harici Kart Takılır?

Alcatel Pixi 3 tablet hafıza sorunu en etkili şekilde çözmenin yolu cihaza bir harici kart taktırmaktır. Bu sayede mevcut olan hafızayı çok daha yüksek kapasitelere ulaştırabilirsiniz. Herhangi bir marka harici kart satın aldıktan sonra bu kartı cihazın uygun olan sürücüsüne yerleştirerek direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım esnasında uygulamaları harici karta yüklediğinizde cihaz hafızasını daha rahat bir şekilde kullanılabilir olacaktır. Alcatel tabletler için piyasada bulunan birçok farklı hafıza kapasitesini tercih edebilirsiniz. Standartlarda 32 ya da 64 GB harici kart ihtiyacınızı bir nebze karşılayabilir. Ancak tablet üzerinden daha fazla uygulamayı aktif olarak kullanmak isterseniz 128 GB, 256 GB ya da 1 TB ve üzeri harici kartlar tercih ederek daha memnun edici bir kullanım elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu