Kripto Para

Amazon Dijital Euro Prototiplerini Test Ediyor

Amazon, simüle edilmiş dijital euro işlemleri için bir arayüz oluşturan beş şirketten biridir.

Amazon Dijital Euro Prototiplerini Test Ediyor

 

Amazon, simüle edilmiş dijital euro işlemleri için bir arayüz oluşturan beş şirketten biridir.

Avrupa Merkez Bankası (EBC), dijital eurosunu test etmek için Amazon da dahil olmak üzere beş şirketle ortaklık kurdu.

Dijital Euro Testi

Amazon, dijital euroyu test eden beş şirketten biridir.

ECB’den 15 Eylül’de yapılan bir duyuruya göre , beş şirket planlanan yaklaşmakta olan dijital euro ile ilgili prototip kullanıcı arayüzleri geliştirmek için işbirliği yapacak. Alıştırma, dijital euronun bu arayüzlerle etkin bir şekilde bütünleşip bütünleşmediğini test etmek için simüle edilmiş işlemleri kullanacak.

En dikkate değer katılımcı, e-ticaret ödemelerini işlemek için bir arayüz oluşturacak olan Amazon’dur. Şirketin resmi vitrininde bir varyasyon mu üreteceği yoksa tamamen yeni bir arayüz mü oluşturacağı belli değil.

Bugünün haberleri, ECB’nin bir tane başlatması durumunda Amazon’un dijital euroyu kabul etmeyi planladığını göstermiyor.

amazon dijital euro prototiplerini test ediyor

Projede yer alan diğer şirketler arasında İspanyol bankası CaixaBank ve Avrupa ödeme işlemcisi Worldline yer alıyor. Bu şirketler, sırasıyla çevrimiçi ve çevrimdışı eşler arası ödemeler için arayüzler oluşturacak.

Son olarak, Avrupa Ödeme Girişimi (EPI) ve ödeme teknolojisi firması Nexi, satış noktası işlemleri için arayüzler sağlayacak. EPI’nin çözümü, ödeyenin başlattığı işlemlere odaklanırken, Nexi’nin çözümü alacaklı tarafından başlatılan işlemlere odaklanacaktır.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Bu beş şirket, erken bir ilgi bildirimi çağrısına yanıt veren 54 şirketten oluşan bir havuzdan seçildi.

Her şirketin yüksek itibarına rağmen, çalışmalarının uzun vadede çok az etkisi olabilir. Avrupa Merkez Bankası bugün yaptığı açıklamada, “Dijital euro projesinin sonraki aşamalarında prototipleri yeniden kullanma planı yok” dedi.

Deneyin sonuçları 2023’te yayınlanacak.

Son raporlar , AB’nin dijital euro’su için yasal bir çerçevenin de 2023’te sunulacağını gösteriyor. Bazı tahminler, 2025’te dijital bir euronun piyasaya sürülebileceğini öne sürüyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu