Teknoloji

Amazon Prime Abonelik Fiyatı Bazı Ülkelerde Arttı

Amazon, bazı ülkelerde Amazon Prime aboneliğinin fiyatını artırdığını duyurdu. E-ticaret devi, Fransa, Almanya ve İngiltere dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde abonelik fiyatını artırdı. En son duyuru, Amerika Birleşik Devletleri’nde Amazon Prime abonelik fiyatının artırılmasından altı ay sonra geldi. Yeni fiyatlara bir göz atalım.

Amazon Prime Aboneliği Yüzde 43’e Kadar Arttı

Amazon, Avrupa pazarlarındaki Amazon Prime abonelik fiyatını yüzde 43’e varan oranlarda artırdı. Şirket, fiyat artışının nedeni olarak artan enflasyonu ve işletme maliyetlerini sorumlu tuttu. Yüzde 43’lük bir artışın ardından, Fransa’daki kullanıcılar, yaklaşık Rs civarında olan hizmet için yılda 69.90 Euro ödemek zorunda kalacaklar. Hindistan para biriminde 5,640.

Markanın ABD’den sonra en büyük ikinci pazarı olan Almanya’da, kullanıcıların yılda 89.70 Euro (yaklaşık 7.260 Rs) ödemesi gerekecek. ABD’den sonra üçüncü en büyük pazar olan Birleşik Krallık’ta, Amazon Prime aboneleri önceki fiyattan yüzde 20 daha yüksek olan 95 Euro (yaklaşık 9.070 Rs) ödeyecek.

amazon prime abonelik fiyatı bazı ülkelerde arttı

Şirket, yeni fiyatlandırmanın 12 Eylül’de yürürlüğe gireceğini ve hem yeni hem de eski üyeleri etkileyeceğini belirtti. Şirket, yukarıda belirtilen ülkelerdeki Amazon Prime abonelerine e-posta göndermeye başladı bile. ABD’de fiyat bu yıl Şubat ayında 119$’dan 139$’a çıkarıldı.

İyi İçerik Sunmak İçin Yürüyüş Fiyatı

Raporlara inanılırsa, Amazon, Prime videoda zamanında daha iyi içerik sunmak için Prime hizmetinin fiyatını artırıyor gibi görünüyor. Bu neden, artan enflasyon ve işletme maliyetlerinin dışındadır. En son fiyat artışından bahseden çalışması, Amazon’un 2. çeyrek kazanç sonuçlarını bildirmesinden sadece birkaç gün önce geldi. Özellikle Nisan ayında, marka yedi yıl içinde ilk kez üç aylık zararını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu