Teknoloji

Amazon’un yeni otonom mobil robotu, depo çalışanlarının iş yükünü azaltacak

Amazon'un otonom robotu Porteus olarak adlandırıldı ve Amazon tarafından geliştirilen gelişmiş güvenlik, algılama ve navigasyon teknolojisini kullanarak Amazon tesislerinde hareket ediyor.

Amazon’un yeni otonom mobil robotu, depo çalışanlarının iş yükünü azaltacak

 

Amazon, depolardaki çalışanların iş yükünü azaltmayı amaçlayan ilk otonom mobil robotunu duyurdu. Porteus olarak adlandırılan otonom robot, Amazon tarafından geliştirilen gelişmiş güvenlik, algılama ve navigasyon teknolojisini kullanarak Amazon tesislerinde hareket ediyor. Robot, insanların etrafında sorunsuz bir şekilde çalışacak şekilde ince ayarlandı. Daha önce Amazon, robotları çalışanlarla aynı yerde kullanmayı biraz zor buldu ancak Proetus ile kısıtlı alanlarla sınırlı kalmaya gerek yok.

“Proteus, Amazon tarafından geliştirilen gelişmiş güvenlik, algılama ve navigasyon teknolojisini kullanarak tesislerimizde otonom olarak hareket ediyor. Robot, otomatik olarak işini yapmak ve çalışanların etrafında hareket etmek üzere yönlendirilmek üzere inşa edildi; yani kısıtlı alanlarla sınırlandırılmasına gerek yok.” Amazon bir blog yazısında belirtti.
Şirket, Proetus’un “teknoloji ve insanlar arasındaki basit, güvenli etkileşimi artıracak, çalışanlarımıza yardımcı olmak için daha geniş bir olası kullanım yelpazesi sunacak şekilde – otomatik olmayan, tekerlekli ulaşım araçları olan GoCart’ların kaldırılması ve hareketi gibi” çalıştığını söyledi. paketleri tesislerimizde taşımak için kullanılırdı” diye yazdı blog.

amazon

Amazon ayrıca Cardinal adlı başka bir robotik sistemi duyurdu. Kardinal, paketleri hareket ettirebilen robotik bir kolla geliyor. Amazon, robotları gelecek yılın sonuna kadar depolara yerleştirmeyi planlıyor. Şirket, Cardinal’in Amazon’da nakliye sürecini daha hızlı hale getirdiğini belirtti. Bunun nedeni, Cardinal’in toplu iş tabanlı manuel çalışmayı sürekli, otomatikleştirilmiş çalışmaya dönüştürmesidir. Şirket, “Şu anda 50 pound’a kadar olan paketleri işlemek için bir Cardinal prototipini test ediyoruz ve teknolojiyi gelecek yıl yerine getirme merkezlerinde kullanmayı umuyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

2012 yılında Amazon, robot şirketi Kiva’yı satın aldı. Amazon, Kiva’yı satın almanın cesur bir hareket olduğunu ancak işlerini daha hızlı hale getirdiğini söyledi. Satın alma, Amazon’un çalışmasını çalışanlar için daha güvenli, daha basit ve daha üretken hale getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu