Haberler
Trend

AMD’nin Playstation 5 APU’larını Madencilere Sattığı belirlendi

AMD’nin Playstation 5 APU’su AsRock’tan yeni bir madencilik sisteminde ortaya çıktı. Toplam 12 ekran kartından oluşan sistem 13.499 euro fiyatla madencilerin beğenisine sunuluyor.

amd 2 720x445 1
amd’nin playstation 5 apu’larını madencilere sattığı belirlendi

Ekran kartlarındaki arz ve stok sıkıntısı nedeniyle üreticilerin farklı madencilik cihazlarına yöneldiğini görüyoruz. APU’nun kırpılmış sürümlerini yayınlamaya başlayan AMD’nin bugün Playstation 5’te kullandığı bu APU’ları kripto madencilerine sattığı iddia ediliyor.

İddiaya göre madencilik için özel olarak tasarlandı.
ASRock’un 13.499 euro fiyatla satışa sunulan BC250 madencilik sistemine ulaşmayı başaran Komachi isimli bir Twitter kullanıcısı, sistemde kullanılan 12 adet AMD BC-250 ekran kartının Playstation 5 APU tabanlı olduğunu bildirdi . BC-250’nin bazı işlevsel bilgi işlem çekirdekleri çıkarılmış ayrı olarak tasarlanmış bir Playstation 5 APU olduğunu iddia eden kullanıcı, sistemin çip başına toplam 610 MH/s çip ve 50 MH/s kazıma hızına ulaşabileceğini söylüyor.

Geçtiğimiz aylarda madencilik çiftlikleri ile özel anlaşmalar yaptığı ortaya çıkan Nvidia’nın ardından AMD’nin de benzer bir hamle yapmasının oldukça şaşırtıcı olduğunu söyleyebiliriz . Çünkü masaüstü ekran kartlarının yanı sıra Playstation 5’e ulaşmak isteyen birçok kullanıcı günümüzde stok sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu