Haberler
Trend

Android 13 hataları ve eksiklikleri :Yüklemek için Henüz Erken

Android 13 hataları ve eksiklikleri :Yüklemek için Henüz Erken

Ağustos ayı bizleri hoş bir sürprizle, Android 13’ün gelişiyle bıraktı. Ancak, yeni sürümde eksik olan sorunlar ve tüm seçenekler ortadan kalktığı için bu, hepimizin beklediği ve istediği evrim anlamına gelmiyordu.

Diğer yıllarda, akıllı telefonlar güncellendiğinde, çok fazla beklenti yaratan, geçen yıl Android’i kişiselleştirme seçenekleri, yeni hızlı erişim paneli ve hatta izinlerin yenilenmesi seçenekleriyle tekrarlanan yeniliklerle karşılaştık. Bu yıl inovasyon unutulmuş gibi görünüyor ve sebepleri olduğu için şu an için ortaya çıkan sorunları da eklemek zorundayız.

Düzeltilmesi gereken sorunlar

Android 13’ün erken gelişi tartışmasız değil, çünkü bazı kullanıcılar için sistem iyi bitmedi. Forumlarda ve sosyal ağlarda en çok eleştiri alan hatalardan biri, çoklu göreve erişim veya ana ekrana geri dönme ile ilgilidir. Bu işlevleri kullanarak akıllı telefon donuyor ve onu tekrar kullanabilmek için bizi yeniden başlatmaya zorluyor.

Android hataları arasında 13 Multimedya kontrolünde müzik veya videoları kontrol etmemizi engelleyen hatalar da buluyoruz. Google Pixel 6’nın maruz kaldığı daha ciddi, ancak daha az yaygın durumlarda, WiFi ağını kullanırken yeniden başlatmalarla karşılaşıyoruz.

Tüm bunlara, diğer üreticilerin yanı sıra OnePlus, OPPO ve Xiaomi’nin beta sürümlerinde ortaya çıkan küçük sorunları da eklemeliyiz. Bunların ve hepsinin bir sonraki güvenlik yamasıyla birlikte, her bir özelleştirme katmanının son sürümüyle aynı zamanda ortadan kalkacağına inanıyoruz.

android 13 hataları ve eksiklikleri

En popüler işletim sisteminin yeni sürümünün resmi olarak yayınlanmış olması, tüm fonksiyonlara sahip olduğumuz anlamına gelmiyor. Google yıllardır bizi sistem için araçları yavaş yavaş tanımaya alıştırdı ve bu sefer bu yol daha da net görünüyor. Tarihleri ​​garanti edilmese de, henüz gelmemiş ve 2022’nin sonundan önce ortaya çıkması gereken tüm haberlerin neler olduğunu açıklıyoruz.

Yeni güvenlik paneli: Android 12 ile ayarların güvenlik işlevi değişti ve biz kullanıcılar için işleri kolaylaştırdı. Android 13‘te, telefon güvenliğiyle ilgili diğer işlevleri birleştirerek yeni bir görünümle gelişmeye devam edecek.
Pixel Launcher’da Arama: Google tarafından oluşturulan cep telefonlarında, internetteki her şeye ek olarak cep telefonumuzdakileri barındıran bir arama motoru bulunur. Android 13 ile bu ortadan kalktı, ancak şirket tarafından onaylandığı gibi geri dönecek ve muhtemelen iyileştirecek.

Cihazlar arasında entegrasyon Not: Google’ın yıllar önce iOS’tan öğrenmesi gereken bir şey tam hesap entegrasyonudur. Bu, panoyu koruyarak ve ayrıca Google mesajlarının olacağı sohbet uygulamaları arasında tam bir birlik sunarak yakında geliyor gibi görünüyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu