Teknoloji

Apple iPad kullanıcıları, iPadOS 16 güncellemesini almak için uzun süre beklemek zorunda kalacak

Apple, genellikle iPadOS güncellemesini iOS güncellemesini yayınladığı sıralarda kullanıma sunar. Ancak bu yıl şirket, iPadOS 16 güncellemesini iOS 16 güncellemesinden sonra yayınlayacak.

Apple, genellikle iPadOS güncellemesini iOS güncellemesini yayınladığı sıralarda kullanıma sunar. Ancak bu yıl şirket, iPadOS 16 güncellemesini iOS 16 güncellemesinden sonra yayınlayacak.

Apple, genellikle büyük iOS güncellemelerini yayınladığı sırada büyük iPadOS güncellemelerini yayınlar. Ancak bu yıl Apple, iOS 16 ile birlikte iPadOS 16’yı piyasaya sürmeyecek. Apple, bu yıl iPadOS’un dağıtım programını değiştireceğini onayladı. iOS 16’nın ilk halka açık sürümünün desteklenen tüm iPhone modellerine iPhone 14 serisi akıllı telefonların piyasaya sürülmesinden sonra Eylül ayında ulaşması beklenirken, iPadOS 16’nın halka açık ilk sürümü bu yıl sonbaharda çok daha sonra gelecek.

TechCrunch’a yaptığı açıklamada şirket, iPadOS 16.1’i bu yıl sonbaharda desteklenen tüm iPad modellerine hemen sunacağını da doğruladı. Apple’ın iPadOS 16.1 güncellemesini iOS 16.1 güncellemesi ile aynı anda kullanıma sunup sunmayacağı belirsizliğini koruyor.

 ipados

“Bu, iPadOS için özellikle büyük bir yıl. Özel olarak iPad için tasarlanmış özelliklere sahip kendi platformu olarak, iPadOS’u kendi programına göre sunma esnekliğine sahibiz. Bu sonbaharda iPadOS, iOS’tan sonra ücretsiz bir yazılım güncellemesinde sürüm 16.1 olarak gönderilecek, ”dedi şirket yayına yaptığı açıklamada.

iPadOS genellikle özellikleri iOS muadili ile paylaşır. Ancak bu hareketin, şirketin iki işletim sistemi güncellemesi arasında ayrım yapmasına yardımcı olması muhtemel.

Cache Nedir?

İlginç bir şekilde, onay, şirketin geliştiriciler için oluşturulmuş iPadOS 16.1’i tohumlamaya başladığı bir zamanda geldi. Bu güncellemelerin tanımlayıcı özelliklerinden biri, Stage Manager adlı bir özelliktir. Bu özellik, çoklu görev yaparken kullanıcılara daha fazla esneklik sunar. Ayrıca, uygulamalar arasında geçiş yapmalarını daha kolay ve hızlı hale getirir.

İPadOS 16’nın piyasaya sürülmesinde gecikmeleri ilk kez duymadığımızı belirtmekte fayda var . Bloomberg, bu ayın başlarında, yerleşik yeni iPadOS’un piyasaya sürülmesinde bir gecikme olduğunu bildirdi. Yayın, raporunda, iPadOS 16 güncellemesinin iOS 16’ya kıyasla bir aylık gecikmeyle geleceğini söylemişti. Bu, çoklu görev işlevindeki değişiklikler nedeniyle oluyor. Şimdi, Apple raporu onayladı.

ipad air satın alın - eğitim - apple (tr)

iPadOS 16 destekli cihazlar

iPadOS 16.1 güncellemesi yayınlandığında, iPad Pro, iPad Air (3. nesil ve üstü), iPad (5. nesil ve üstü) ve iPad mini (5. nesil ve üstü) için gelecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu