Teknoloji

Apple iPhone 13, dünyanın en çok satan telefonları listesini yönetiyor

Nisan ayının en son Counterpoint raporu, beş Apple modelinin kek gibi sattığını ve müşteriler tarafından sevildiğini ortaya koyuyor.

Apple iPhone 13, dünyanın en çok satan telefonları listesini yönetiyor

 

Apple, beş modelle hala küresel en çok satan telefonlar listesine hakim durumda. Counterpoint tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Apple, Nisan ayında diğer teknoloji devlerinden daha fazla telefon sattı. Liste ayrıca Xiaomi ve Samsung akıllı telefonlarını da içeriyor. Ancak Apple, geçen yıldan bu yana en üst sıradaki konumunu korumayı başardı. Bu yılın Mart ayında aynı kaynak, iPhone 13 Max ve iPhone 13’ün 2022’nin ilk çeyreğinde en çok satan cihazlar olduğunu ortaya koydu.

Nisan ayının son raporu, beş Apple modelinin kek gibi sattığını ve müşteriler tarafından sevildiğini ortaya koyuyor. Şaşırtıcı olan kısım, iPhone 13 serisindeki en pahalı model olan iPhone 13 Max’in diğer ucuz iPhone modellerinden daha fazla olan yüzde 3.4’e sahip olmasıdır. iPhone 13, küresel akıllı telefon pazarındaki yüzde 5,5’lik payla listenin başında yer alıyor. Hindistan’da iPhone 13 Pro Max, 1.27.900 Rs’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Standart iPhone 13, ülkede 72.990 Rs karşılığında mevcuttur.

apple

Listedeki diğer cihazlar iPhone 13 Pro, iPhone 12 ve iPhone SE 2022’dir. Apple, iPhone SE 2022 modeli için yalnızca özellikleri ve yüksek fiyatları nedeniyle inceleme yapanlardan çok iyi bir yanıt almamış olsa da, yine de bu uygun fiyatlı cihaz için bir miktar pay almayı başardı. iPhone SE 2022, en çok satan ilk 10 telefon listesinde 7. sırada yer alıyor .

Apple’ın Nisan ayı toplam satışlarının yüzde 89’unu oluşturduğu bildirilirken, Samsung’un en iyi modelleri toplam satışların yalnızca yüzde 22’sini oluşturdu. Bahsetmişken, dört Samsung modeli listeye girmeyi başardı. Yine çok pahalı bir telefon olan Samsung Galaxy S22 Ultra’nın yüzde 1,5 pay ile listede 5. sırayı alması şaşırtıcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

Samsung Galaxy S22 Ultra şu anda Hindistan’da 1.04.999 Rs’ye satılıyor. En son liste temel olarak, yüksek fiyatlandırma faktöründen bağımsız olarak tasarım, kamera ve performans açısından her şeyin en iyisini elde etmek için bir akıllı telefona 1 Lakh’tan fazla harcamaya istekli birçok insan olduğunu gösteriyor.

Samsung Galaxy A13, Galaxy A03 Core ve yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy A53 5G gibi cihazlar da listede yer alıyor. Bir de yüzde 1,3 pay ile son sırada yer alan Redmi Note 11 LTE var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu