Teknoloji

Apple, iPhone 14 serisi ile SIM kart tepsisini öldürüyor

Apple, eSIM desteğini ilk kez 2018'de iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR'nin piyasaya sürülmesiyle iPhone modellerinde tanıttı.

Apple, iPhone 14 serisi ile SIM kart tepsisini öldürüyor

 

Apple, dün gece dinamik ada, çarpışma algılama, Her Zaman Ekranda ve uydu üzerinden acil durum SOS gibi bir dizi yeni özellikle iPhone 14 serisini duyurdu. Apple bir yandan yeni özellikler sunarken, diğer yandan şirketin eski iPhone modellerinde bulunan diğer bazı özelliklerdeki desteği de geri aldı. Kasa ve nokta, SIM kart tepsisi. 

Apple, eSIM desteğini ilk kez 2018’de iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte iPhone modellerinde tanıttı . Geçen yıl lansmanı yapılan iPhone 13 serisi ile şirket, kullanıcıların aynı cihazda birden fazla eSIM kullanmasına izin verdi. Apple, yıllar içinde Apple Watch Serisi ve iPad modellerinde eSIM desteğini de tanıttı. Artık şirket, iPhone 14 serisi ile SIM kart tepsisini tamamen kaldırdı. Bu, iki veya daha fazla SIM kart veya bağlantı kullanmak isteyen iPhone kullanıcılarının, birden fazla bağlantıya erişmek için artık iPhone 14 cihazlarında birden fazla eSIM’i etkinleştirmeleri gerektiği anlamına gelir. 

iphone 14 serisi

Bu, birçok kullanıcı için bir alarm çalabilir, ancak en azından ABD dışında yaşayanlar için henüz endişelenecek bir şey yok.

Şirket, dün gece düzenlediği Far Out etkinliğinde, bu değişikliğin yani SIM kart tepsisinin kullanılamamasının yalnızca ABD’de bulunan iPhone 14 modellerini etkilediğini söyledi. “eSIM, kullanıcıların mevcut planlarını dijital olarak kolayca bağlamalarına veya hızlı bir şekilde aktarmalarına olanak tanır, fiziksel bir SIM karta daha güvenli bir alternatiftir ve tek bir cihazda birden fazla hücresel plana izin verir. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, ABD modelleri için SIM tepsisini çıkararak kullanıcıların cihazlarını daha hızlı ve kolay bir şekilde kurmalarını sağlıyor” diye yazdı Apple bir blog gönderisinde.

Şirket, “iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, ABD modelleri için SIM tepsisini çıkararak kullanıcıların cihazlarını daha hızlı ve kolay bir şekilde kurmalarını sağlıyor” diye ekledi.

Bu, iPhone 14’ü ABD dışında herhangi bir ülkede satın alan alıcıların, iPhone XS serisinin piyasaya sürülmesinden bu yana elde ettikleri aynı eSIM ve fiziksel SIM kart tepsisi karışımını alacakları anlamına geliyor.

Apple Event 2022’den Resmi Tweet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu