Teknoloji

Apple Watch Şarj Aleti Özellikleri Nelerdir?

Apple Watch Şarj Aleti sevilen akıllı saatlerin başında geliyor. İphone severler akıllı saat denilince Apple Watch serisinden vaz geçemiyor. Apple Watch 7, Apple Watch 8, Apple Watch SE, Apple Watch Nike, Apple Watch Ultra gibi seriler giyilebilir teknolojinin en canlı örnekleridir.

Apple Watch akıllı saatler ile Apple’in kullanıcılarına sunmuş olduğu gelişmiş özelliklere ulaşabilirsiniz. Bunlardan biri de akıllı saatin şarj ediliş biçimidir. Bu ürünler hem tasarım hem de işlevsellik açısından birçok özellik barındırırken kalitesiyle de adından her daim söz ettiriyor.

Apple ürünleri farklılığını şarj aletinde de görebilirsiniz. Manyetik şarj kablosuna sahip olan akıllı saat küçük bir konnektörün saatin arkasına yapıştırılması ile şarj ediliyor. Bu şarj kablosu alışılmış şarj biçimlerinden farklı çalışır.

Mıknatıs görünümüne sahip olan bağlantı yeri kolay şekilde saate adapte olur. Zorlamanıza ve ileri geri oynatmanıza gerek kalmaz. Çoğunlukla tüm Apple Watch modellerine uyumlu olan bu şarj kablosu 1 metre uzunluğunda 40 gram ağırlığındadır.

Apple Watch Hangi Adaptörle Şarj Edilir?

Sıradan akıllı saatlerin çoğu kordondan şarj edilir. Kordon çıkartılır ve şarj adaptörünün USB kısmına takılır. Normal şartlarda bu şekilde şarj yöntemlerine rastlayabiliriz. Bir Apple Watch kullanıyorsanız Apple Watch şarj kablosu kullanmanız gerekir.

Apple hemen her yıl yeni model bir akıllı saat çıkartmaktadır. Bu şarj kablosu ise çoğunlukla tüm modellere uyumlu olsa da yine de bazı kablolar bazı serilere uygun üretilir. Manyetik konnektör kısım mıknatıslıdır.

Bu özel mıknatıs sayesinde saatinizi kolayca şarj edebilirsiniz. Bu yöntemle yapılan şarj işlemi oldukça kolay ve güvenilir. Manyetik şarj kablosu kapalı bir sisteme sahiptir ve hiçbir elektrik aksamı açıkta kalmaz böylelikle tehlike de arz etmez.

Apple Watch kullanıcıları çoğunlukla bu manyetik şarj kablolarını tercih eder. Bunun dışında Apple Watch Manyetik Hızlı Şarj USB-C kablosu ve Apple Watch Manyetik Şarj Dock’u da kullanılabilir. Hızlı şarj kablosu manyetik şarj kablosunun birebir aynısıdır ancak üzerinde alüminyum detayları bulunur.

Apple Watch Manyetik Şarj Dock ise Apple’ın olağanüstü dizaynı ile tasarlanmış bir şarj standı görünümündedir. Kaymaz taban üzerinde yer alan mıknatıs konnektör ile saatinizi kolay pozisyonlarda şarj edebilirsiniz.

Apple Watch Nasıl Şarj Adaptörü?

Apple teknolojisi hayatın hemen her anında kendine yer buluyor. Akıllı saatlerde bu teknolojinin en canlı örneği ve şahididir. Apple farkını bu ürünlerin şarj edilme biçiminde de görebiliriz. Güvenlik, kolaylık ve olağanüstü tasarım kaygısı ile üretilen şarj kabloları manyetik özelliklidir.

Bu manyetik şarj aletinin hızlı özelliğe sahip bir modeli de bulunur. Kullanıcılar bu iki şarj seçeneğin tercih edebilir. Bunun yanı sıra bir şarj platformu görünümünde olan manyetik şarj docku da kullanılabilir. Tüm bu seçenekler ile Apple Watch akıllı saatinizi günün her saati şarj edebilirsiniz.

Akıllı saatinizin pili azaldığında ekranda düşük pil simgesi görünür. Vakit kaybetmeden saatinizi güç kaynağına bağlamalısınız. Mıknatıs özellikli konnektörü saatin arka kısmına yapıştırınız. Kolay ve hızlı şarj için saatin koldan çıkartılması gerekir. Şarj işlemi başladığında ekranda yeşil şarj sembolü görülür.

 

Şarj işlemi için kullanmanız gereken adaptörü de ayrı olarak satın almanız gerekir. Akıllı saatinizi bilgisayara bağlayarak da şarj edebilirsiniz. Şarj işleminin havadar ve düz bir alanda yapılması gerekir. Akıllı saat satın aldığınızda bu şarj platformlarından biri de paket içinde gelecektir.

Apple Watch Nasıl Şarj Edilir?

Akıllı saatiniz bileğinizdeyken pil azaldığında bir uyarı simgesi görebilirsiniz. Kırmızı pil göstergesi size saatinizin pilinin bitmek üzere olduğunu gösterir. Saatinizi çıkarmalı ve manyetik şarj aygıtlarından biri ile şarj etmelisiniz.

Apple Watch Manyetik Şarj Dock kullanarak şarj ederseniz saatinizin bazı özelliklerini şarj olurken de kullanmaya devam edebilirsiniz. Manyetik mıknatıslı konnektörü saatinizin arkasına tutturduktan sonra herhangi bir USB bağlantı yerine takabilirsiniz.

Adaptör kullanacaksanız USB kısmını güvenle bağlayıp adaptörü prize takınız. Eğer Apple Watch 7 ve sonraki modellerden kullanıyorsanız hızlı şarj aleti de kullanarak şarj işleminizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Hızlı şarj özelliği bazı ortamlar için pek mümkün olmayabilir.

Apple Watch akıllı saatiniz kolay biçimde şarj edilebilir. Şarj işlemi başladığında saatiniz başucu moduna geçecektir. Şarj işlemi için orijinal özellikte ürünler kullanmanız önerilir. Apple teknolojisini çok daha uzun süre kullanabilmek için şarj konusunda hassas davranmalısınız.

 Apple Watch Şarj Aleti Ayrı mı?

Evet, Apple Watch serisi bir akıllı saat kullanıyorsanız, şarj için farklı bir aygıta ihtiyaç duyarsınız. Apple farklı olma özelliğini burada da devam ettiriyor ve kullanıcılarına mekanik mıknatıslı ve kolay kullanımlı şarj cihazları sunuyor.

Mekanik konnektör yardımı ile saatinizi şark edebilirsiniz. Bazı kullanıcılar bazı modeller için hızlı şarj yöntemini de kullanabilir. Bunun için Apple USB-C Manyetik Hızlı Şarj Kablosu kullanmalısınız. Bu kablo Apple Watch 7 ve sonrasındaki akıllı saat modelleri için üretilmiştir.

Apple USB-C Manyetik Hızlı Şarj Kablosu ile şarj edeceğiniz Apple Watch7 ve 8, 45 dakikalık bir süre zarfında neredeyse %80’e kadar şarj olmuş olur. Bu süre Apple Watch Ultra serisi için bir saate tamamlanabilir.

Hızlı şarj aletini manyetik kısımda yer alan alüminyum kısımdan tanıyabilirsiniz. Hızlı şarj için doğru aygıt, adaptör ve doğru ortam gerekir. Maalesef çok sıcak ya da soğuk ortamlarda hızlı şarj işlemi gerçekleşmeyebilir. Bunu bilerek hareket etmelisiniz.

Elektronik cihazlarda hızlı şarj çok önemlidir ancak güvenilir şekilde yapılması gerekir. Bu noktada mutlaka orijinal ürünleri tercih etmelisiniz. Apple’in kullanıcılarına sunmuş olduğu Apple Watch şarj aleti ile hayat hiç aksamasın keyfiniz kaçmasın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu