Teknoloji

Apple Watch Series 8, Watch Ultra, Watch SE daha iyi pil, yeni özelliklerle duyuruldu

Apple, ‘Far Out’ etkinliğini yeni Apple Watch Ultra, Watch Series 8 ve Watch SE 2. nesil lansmanıyla başlattı. Watch Series 8, her zaman açık olan ekranı ve ekranı kenara iten dar çerçeveleriyle daha parlak bir ekran getiriyor. Watch Ultra, Cupertino devinin en kaliteli akıllı saatidir ve profesyonel sporculara ve kaşiflere yöneliktir. Bu model, çeşitli görevler için özelleştirilebilen yeni bir ‘Eylem Düğmesi’ alır. Pil optimizasyon özellikleri ile 60 saate kadar uzun pil ömrü vadediyor.

Series 8 akıllı saat, ay, astronomi, metropolitan ve modüler gibi yeni saat yüzleri getiriyor. Bu yılki en büyük yenilikler arasında, adından da anlaşılacağı gibi, bir çarpışma olup olmadığınızı tespit edip acil servisleri uyaran ve konumunuzu sağlayan ‘Çarpışma Tespiti’ özelliği yer alıyor. Hatta acil durum kişilerini bilgilendirir.

Apple Watch Series 8 fiyatı, indirim

Apple Watch Series 8 fiyatı : Series 8 GPS modelinin fiyatı 399 dolar, GPS+Hücresel modelinin fiyatı ise 499 dolar. Yeni Series 8, 16 Eylül’de mağazalarda olacak.

Apple Watch SE 2. nesil : Apple Watch SE 2. nesil, GPS sürümü için 249 ABD Doları ve GPS+Hücresel modeli için 299 ABD Doları olarak fiyatlandırılır. Watch SE 2nd, 16 Eylül’den itibaren satışta olacak.

Apple Watch Ultra : Apple Watch Ultra, tüm modeller için Hindistan’da 799 $ ve 89.900 Rs olarak fiyatlandırılır. 23 Eylül’den itibaren satışa sunulacak.

apple watch

Apple Watch Series 8 ve Watch SE teknik özellikleri, özellikleri

Apple Watch Series 8 ve Watch Ultra nihayet şirketin donanım etkinliğinde piyasaya sürüldü. Yeni smartwatch Series 8, düşme algılama, uyku takibi, kalp atış hızı sensörü, EKG ve anormal kalp ritmi bildirimleri gibi özelliklerle birlikte gelir. Watch SE 2. nesil, Watch Series 8 gibi yeni S8 yonga seti ile birlikte gelir. Apple Watch artık yurt dışına seyahat ederken saati iPhone dolaşım planınıza ekleyerek hücresel ağa bağlanabilir.

Apple, üç yıl önce kadın döngüsü takibini ekledi ve Watch Series 8 ile Apple, yumurtlama gibi kadın sağlığı verilerine daha derin ve daha iyi bilgi sunan yeni bir sıcaklık sensörüyle bunu bir adım ileriye taşıyor. Siz uyurken kan damarları genişlediğinden, sensör gece boyunca vücut ısısını toplar ve böylece kan akışını artırır.

Çarpışma algılama özelliği, iki yeni hareket sensörü, üç eksenli bir jiroskop ve bir çarpmanın herhangi bir aşırı etkisini ve numunenin hareketini saniyede 3000 defadan dört kat daha hızlı ölçebilen yeni bir ivmeölçer tarafından destekleniyor. Doğru çarpışma tespiti sağlamak için yeni bir gelişmiş sensör füzyon algoritması geliştirdi. Apple Watch Series 8’in 18 saat pil ömrü sunduğu iddia ediliyor ve acil durumlarda size 36 saate kadar pil ömrü verebilecek yeni bir düşük güç modu var. Her zaman ekranda ve otomatik egzersiz algılama ve diğerleri gibi diğer özellikleri geçici olarak devre dışı bırakır.

Watch Apple SE, Watch Series 8’e benzer yeni S8 yonga setini getiriyor. Eskisinden yüzde 20 daha hızlı olduğu iddia ediliyor ve ayrıca Crash’i desteklemek için Series 8 ile aynı acil durum SOS, düşme algılama ve aynı hareket sensörleri var. tespit etme.

Apple Watch Ultra’nın özellikleri

elma i̇zle ultra

Apple Watch Ultra’ya gelince, şirket sınırları zorlamak için tasarlandığını ve açık hava gelişmiş su sporları ve dayanıklılık eğitimini takdir eden kullanıcıları hedeflediğini söylüyor. Smartwatch, bir Apple Watch’taki şimdiye kadarki en büyük ekrana sahip 49 mm titanyum kasayla geliyor. Açık hava etkinlikleri için GPS özelliği önemli bir rol oynar, bu nedenle Apple, L1’e ek olarak en son L5 frekansını da içeren yeni bir hassas çift frekanslı GPS çözümü eklediğini söylüyor. Yeni ‘Eylem Düğmesi’, farklı görevlerle kişiselleştirmenize ve hatta tek bir düğmeye basarak hızlı bir şekilde antrenmana başlamanıza olanak tanır.

Eylem düğmesi antrenmanları anında başlatabilir ve kullanıcıları bir Çoklu Spor antrenmanının sonraki aralığına taşıyabilir. Bilek üzerindeki çalışma sıcaklığı sensörü, -20°C ile 55°C arasındaki en uç ve uzak konumları keşfetmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.4  Akşam koşullarını optimize etmek için, karanlıkta daha iyi görünürlük için arayüz kırmızıya döner. Yol bulucu yüzü.

Apple, pusula uygulamasını yeni hassas görünümler ve ek yeteneklerle yeniden tasarladı. Oryantiring görünümü, çadırların, patikaların ve daha fazlasının konumu gibi bir konumu işaretlemek için pusula yol noktalarını içerir. Dağları keşfederken yardım almak bazen zor olabilir. Bu nedenle Apple, eylem düğmesi kullanılarak etkinleştirilebilen yeni bir yerleşik 86 desibel siren ekledi.

Watch Ultra ayrıca su sporları için tasarlanmıştır. Uçurtma sörfü ve wakeboarding gibi dinamik aktiviteler gibi aktivitelere dayanabilir. Apple, Ultra’nın yeni yerleşik derinlik ölçer kullanılarak iki kat daha fazla su geçirmezlik ile tasarlandığını söylüyor. Ultra, daldırıldığında mevcut derinliği, su altı süresini ve su sıcaklığını göstermek için otomatik olarak yeni bir derinlik uygulaması başlatır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu