Teknoloji

Apple yakında App Store’un Bugün sekmesinde reklam göstermeye başlayacak

Fark etseniz de etmeseniz de Apple size App Store’da reklam gösteriyor. Ancak reklamlar şu ana kadar arama sekmesi ve arama sonuçlarıyla sınırlıydı, ancak şimdi Apple’ın App Store’un diğer bölümlerinde daha fazla reklam göstereceği söylendikçe değişecek gibi görünüyor. 

Artık iPhone’daki App Store’da daha fazla reklam göreceksiniz

Birkaç kaynağa göre Apple, App Store‘da daha fazla reklam göstermeye başlayacak. Bildirildiğine göre, iki yeni reklam yerleşimine karar verildi ve bunlar Bugün sekmesinde ve App Store’daki ayrı sayfalarda görünecek. Arama çubuğundaki ve arama sonuçlarındakiler gibi, bu reklamlar da belirgin bir şekilde görünecektir. 

Bir reklam, açık mavi bir gölgede vurgulanacak ve üzerinde “Reklam” yazılı olacaktır. Bugün sekmesinde doğrudan reklamları göreceksiniz, tek tek sayfalarda ise “Beğenebilirsiniz” bölümünün altında reklamlar göreceksiniz. 

Harika olan şey, reklam alıcısının göstermek istediği herhangi bir reklam görmeyeceksiniz, bunun yerine reklamlar kullanıcıyla alakalı olacak ve App Store onaylı sayfalardan gelecek. Umarım daha az spam ve daha kaliteli reklamlar.

app store

Apple, MacRumors, 9to5Mac ve AppleInsider’a “Apple Search Ads, her büyüklükteki geliştiriciye işlerini büyütmeleri için fırsatlar sunuyor” dedi.

“Diğer reklam tekliflerimiz gibi, bu yeni reklam yerleşimleri de aynı temel üzerine inşa edildi – yalnızca uygulamaların onaylı App Store sayfalarından içerik içerecek ve aynı katı gizlilik standartlarına bağlı kalacaklar.”

Apple henüz bu ek reklamları App Store’da göstermeye başlamadı. Şirket, yeni reklamları yakında test etmeye başlamayı planlıyor. Önümüzdeki haftalarda gelmelerini bekleyebiliriz.

Hatırlamak gerekirse, Apple, 2016’dan itibaren App Store’da reklam göstermeye başladı. Yeni reklam yerleşimleriyle birlikte, Apple’ın kişiselleştirilmiş öneriler adına daha fazla nakit sıkıştırmayı planladığı görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu