Haberler

Araç Telefon Tutucu Modelleri ve Fiyatları

Araç telefon tutucu çoğu kişinin sürüş güvenliği için tercih ettiği ürünlerdendir. Araç kullanırken telefonla konuşmak riskli bir davranıştır. Bu sebeple her sürücü mutlaka bir araç içi telefon tutucu edinmelidir.

Araç içi telefon tutucu aparatların tercih sebeplerinden en önemlisi güvenliktir. Tek elle direksiyon tutup tek elle telefon kavramak yanlış bir harekettir. Telefonunuzu görebileceğiniz bir yere tutturur ve kontrollü şekilde göz atarsanız problem yaşamamış olursunuz.

Telefonunuz sürekli sabitlenir ve gelen çağrıları bile kolayca cevaplayabilirsiniz. Çağrıyı konferansa aldığınızda görüşmenizi güvenilir biçimde yapabilirsiniz. Çoğu sürücü telefonu sabit değilse eline almak istediğinde mutlaka koltuğun altına düşürür. Bu ve benzeri durumlar daha büyük kazalara davetiye çıkarabilir.

Bu aparatlar artık bir mecburiyet olduğu için piyasa da çok sayıda farklı model bulmak da mümkündür. Alternatifi gün geçtikçe artan araç telefon tutucu modelleri aracınızın ambiyansına uygun şekilde tercih edebilirsiniz.

Çağrı cevaplamak, gelen mesajlara göz atmak dışında navigasyon sistemini de bu yolla kolaylıkla takip edersiniz. Gözünüzün önünde olan harita ve yol takibi sayesinde dilediğiniz rotayı yeniden oluşturabilir istediğiniz yere hızlıca varabilirsiniz.

Araç kullananlar için çok önerilmese de yan tarafta oturan kişiler telefondan dilediği gibi film izleyebilir, müzik dinleyebilir. Uzun yolculukları daha çekilir kılmak adına aracınıza bir adet telefon tutucu takabilirsiniz.

Bu ürünlerin fiyat aralığına baktığımızda 50TL-1500 TL arası fiyatlardan söz edebiliriz. Herkes bütçesine uyan bir araç içi telefon tutucu satın alabilir. Fiyat arttıkça ürünün kullanıcıya sunacağı kalite ve özellik de artar.

Telefon Tutacağı Mıknatısı Telefona Zarar Verir mi?

Bu amaçla üretilen çoğu üründe mıknatıs bulunur. Bu durumda kullanıcılar tutacakların mıknatıs kısmının telefona zarar verip vermediğini merak edebilir. Normal şartlarda basit mıknatıslar telefonlara zarar vermez.

Mıknatısı kuvvetli ve zayıf olarak ikiye ayırabiliriz. Bazı mıknatıslar gerçekten oldukça güçlüdür. Hem güç hem de sınıf bakımından bir hayli etkili olan bu ürünler elbette telefona zarar verebilir. Bu durumda satın alacağınız ürünleri iyi incelemeniz gerekir.

Çoğu kullanıcı ve üretici bunun uydurma bir bilgi olduğunu düşünse de kuvvetli mıknatıslara karşı dikkatli olmak gerekir. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise kalite ve belli bir markaya sahip ürünlerin bu tarz sorunlara yol açmadığını okuyabiliriz.

Alışveriş yaparken araç içi telefon tutacağı manyetik mıknatıslı modellerin yanı sıra vantuzlu modellerde bulabilirsiniz. Aracınızın modeline ve iç ambiyansına uygun çok sayıda farklı seçenek ile karşılaşabilirsiniz.

Düşük güce sahip etkisi az olan mıknatıslar telefonlarınıza zarar vermeyecektir ancak yine de içiniz rahat değilse vantuzlu, klipsli modellere göz atınız. Tam anlamıyla bir sürüş güvenliği için araç içi telefon tutacağı kullanmanız gerektiğini unutmayınız.

Satın alacağınız ürünün rengi, ağırlığı, mıknatıs gücü, modeli, montajı vb. özellikler için iyi bir araştırma yapmalı ve alışverişinizi böyle tamamlamalısınız.

Telefon Tutucu Nereye Takılmalı?

Bir telefon tutucuyu en doğru şekilde nasıl kullanabilirsiniz? Telefon tutucu nereye takılmalıdır? Öncelikle şunu söylemek gerekir ki, araç içi telefon tutacağı kullanmanın en önemli sebebi telefonu göz önünde tutabilmektir.

Direksiyonu iki elle kavramamız gerektiği için doğru yere yerleştirilmiş bir telefon tutacağa ihtiyacımız vardır. Gözümüzü yoldan ayırmamalıyız, bu sebeple bizi ve trafiği tehlikeye atmayacak bir ürün en doğru seçenek olacaktır.

Gözünüzü yoldan ayırmak istemiyorsanız telefon tutacağınızı cama monte edebilirsiniz. Bu durumda yoldan kopmadan kesik göz hareketleri ile telefona bakabilirsiniz. Zaten yol görüş alanınızda kalacağı için tehlikeye de düşmemiş olursunuz.

Bir diğer araç telefon tutucu seçeneği ise daha küçük tasarıma sahip olan mıknatıslı modellerdir. Bunlar çoğu kez daire biçiminde zayıf mıknatıslardan oluşur. Arkada yer alan çentikli kısmı çoğunlukla araç klimasına takabilirsiniz.

Fazla yer kaplamayan bu modeller minimal ve şık görünümlüdür. Çoğu kullanıcı da karışık bir görüntü istemediği için bu ürünlere yönelebilir. Izgaraya takılan modellerin yanı sıra dikiz aynası için üretilen araç telefon tutacakları da bulabilirsiniz.

Sürüş güvenliği için bu modeller de oldukça uygundur. Telefonu tam dikiz aynasının altına sabitleyebilir ve navigasyon cihazınızı böylelikle takip edebilirsiniz. 360 derece dönebilen telefon tutucu aparat yapısı sayesinde kolay ve rahat kullanımlıdır. Monte etmek istediğiniz yere göre değişen çok sayıda araç telefon tutacağı bulabilirsiniz. Seçiminiz beklentinize ve zevklerinize göre değişebilir.

Manyetik Araç Telefon Tutucu Nasıl Takılır?

Telefon tutucuyu nereye takmak istiyorsunuz? Araç içinde kullanılan çok sayıda farklı bölge ve sabitleme yeri bulunur. Havalandırma ızgarası, cam veya dikiz aynası bu bölgelerdendir. Dikiz aynasına takılan bir model hareket eder, döner ve kullanım kolaylığı sağlar.

Izgaraya veya cama takılan çoğu tutacak ise sabit kalır. Her durumda işinizi görecek olan bu tutacaklar kolay kurulumludur. En karışık görünen modeller bile herhangi bir alete ve yardımcı malzemeye gerek kalmadan monte edilebilir.

Manyetik mıknatıslı modelleri de kıskacından tutarak havalandırma ızgarasına sabitleyebilirsiniz. Daha sonra telefonunuzu mıknatıs kısmına tutturabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Kıskaçlı modeller de hem cama hem de dikiz aynasına takılabilir.

Hem telefon hem de tutacak aksamı kolay biçimde kullanıma hazır hale getirilir. Bunun yanı sıra tutacağı yerinden sökmek de çok kolaydır. İstemezseniz, kullanıma ara vermek isterseniz kolay bir hareketle ürünü yerinden çıkartabilirsiniz.

Araç içi telefon tutacaklarını yol takibinizi zorlaştırmayacak biçimde monte etmeye özen gösteriniz. Cama ya da dikiz aynasına takacağınız araç telefon tutacakları sayesinde gözünüzü yoldan ayırmaz ve dikkatinizi de dağıtmamış olursunuz.

Piyasada akrobat telefon tutucu adı verilen bazı modellere de rastlayabilirsiniz. Bu modeller 360 derece dönerken sürücüye büyük kolaylık sağlar. Telefonunuzu istediğiniz yere çevirebilir ve rahat biçimde kullanabilirsiniz.

Günümüz şartlarında araç sürücülerinin mutlaka bir araç telefon tutucu edinmesi önerilir. Güvenilir biçimde yol almak, trafiği tehlikeye atmamak adına kullanılan bu aparatlar aracın modeli ve iç tasarımına uygun biçimde satılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu