Kripto Para

ARB Coin Yorum, Fiyat Tahmin Arbitrum (ARB) Coin Nedir?

Arbitrum (ARB) Coin Nedir? ARB Coin Yorum, Fiyat Tahminleri Ve ARB Coin Geleceği 2023-2026

Arbitrum (ARB) Coin, daha düşük ücretler ile daha yüksek ölçeklenebilirlik avantajı sunmak için hazırlanmış ve sunulmuş olan bir projedir. Arbitrum projesi kullanıcılarına hızlı işlem onayı gibi konularda artı sağlar. Arbitrum (ARB) Coin nedir ve ARB Coin yorumları gibi konularda bilgi ihtiyacınız olacak her türlü bilgiye ulaşmak için yazımızın devamını gözden geçirebilirsiniz.

Arbitrum (ARB) Projesi Nedir?

Arbitrum Ethereum tabanına balı olan bir ikinci taban ölçeklendirme platformu özelliği taşır. Temelde ise Ethereum tabanındaki performansı artırmak için geliştirilmiştir. Arbitrum (ARB) projesi tabansız bir projedir. Bu sayede kullanıcıların akıllı sözleşmelere dayanarak daha hızlı ve güvenilir işlemler yapabilmelerini sağlar.

Arbitrum ile Ethereum blok zincir üzerinde daha düşük ücretli işlem yapılabilir. İşlemler için gereken onaylar ile daha hızlı zamanda verilir. Aynı zamanda kullanıcılar Arbitrum ile Ethereum tabanı üzerinde farklı varlıkları da kolaylıkla birbiri ile değiştirebilir.

Arbitrum (ARB) Coin Güncel Fiyat Bilgisi

Aşağıdaki tabloda 1 ARB Coin fiyatının kaç TL olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

Projenin Amacı ve Teknik Makale

Arbitrum (ARB) Proje amacı en temelde ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm getirmektir. İşlem maliyetlerinde oluşan yüksek rakam aralıklarının yarattığı mağduriyetlerin giderilmesi amaçlanır.  Ethereum blok zincir işlem maliyetlerinin yüksek oluşu nedeni ile sınırlı işlem kapasitesi sunar. Arbitrum projesi ise maliyetleri düşürerek bu işlem hacmi sayısını artırmak için geliştirilmiştir.

Arbitrum Projesi Hangi Ülkenin? Kurucuları Kim?

Arbitrum projesi ABD merkezlidir. Arbitrum projesi kurucuları Steven Goldfeder ile Harry Kalodner’dir. Kalodner, Princeton Üniversitesi’nde öğretim görevlisi, Steven Goldfeder ise New York Üniversitesi’nde araştırmalar yapan bilim adamıdır.

 ARB Coin Nedir?

ARB Coin, Arbitrum projesinde kullanılmak üzere kullanılan yerel para birimidir. ARB Coin temelde Ethereum blok zincir üzerindeki performansı artırmak için kullanılır. Bu token sadece Arbitrum ağı üzerinde kullanılabilir. İnovatif yaklaşımlara sahip olan ARB Coin kripto para piyasalarında alım satım yapabilmek için de kullanılır.

ARB Coin Yorum

ARB coin yorum ve açıklamalarına göre tokenin piyasada oluşacak her türlü dalgalanmadan etkilenecektir. Uzmanlar bu nedenle ARB coin yorumu yaparken dikkatli davranır. Kripto para piyasalarının her türlü müdahaleden etkilendiği bilinen bir gerçek iken, ARB coin yatırımı konusunda da yatırımcıların dikkatli olmaları tavsiye edilir.

ARB Coin Geleceği

Arbitrum projesi, Ethereum ağının geliştiricilerine ait olan mevcut sözleşmelerin Arbitrum üzerinde yeniden çalışılacak şekle getirilmesini sağlar. Bu sayede işlemler hem daha hızlı hem de daha ucuz gerçekleşebilecektir.

Merkezi bulunmayan Arbitrum kullanıcılara tam donanımlı ve güvenlikli bir işlem ortamı sunar. ARB Coin geleceği doğrudan Arbitrum projelerini geliştirilmesine ve yapılacak yeni sözleşmelere bağlıdır. Uzmanların ARB Coin geleceği hakkında yaptıkları yorumlar çekimserdir. Kısa vade ve uzun vadede yapılacak tahminlerin tutma olasılığı konusunda oldukça düşük ihtimaller ortaya konur.

ARB Coin Fiyat Tahminleri 2023, 2024, 2025, 2026

ARB coin geleceği hakkında yapılan yorumlar piyasa koşullarına ve proje gelişimine göre değişir. Ünlü analistlerin yaptıkları geleceğe dair ARB yorumları aşağıdaki şekildedir;

 • CoinCodex Arbitrum Fiyat Yorumları: Teknik analizler 2023 yılı sonunda ARB coin değerinin 1,70 Doları bulacağını işaret eder. 2024 yılında ise analistler 3.17 Dolar seviyelerini işaret eder.
 • Ambcrypto Arbitrum Coin Fiyat Yorumları: Arbitrum 2023 yılı sonunda 1,38 Dolar üzerine çıkacak ve 2025 yılına gelindiğinde coinin değeri 3,60 Dolar bandını geçecektir.
 • PricePrediction Arbitrum Coin Fiyat Yorumları: Geçmiş hareketler incelendiğinde gelecek dönemde coin değerinin 4,01 Dolar üzerine çıkacağı öngörülmektedir.

Arbitrum Projesinin Benzersiz Özellikleri ve Avantajları

Arbitrum (ARB) projesinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Ölçeklenebilir bir blok zincir yapısına sahiptir.
 • İşlem hızı ile ön plana çıkar.
 • Blok zincirde işlem ücretlerinin minimum seviyeye indirilmesini sağlar.
 • Kullanıcılara akıllı sözleşmeler üzerinde güvenli koşullarda işlem yapabilme imkânı sunar.
 • Esnek yapısı sayesinde blok zincir içerisinde varlık değişimine izin verir.

Arbitrum Projesi Güvenilir mi, İyi Bir Yatırım Mı?

Arbitrum (ARB) güvenilir mi sorusuna analist ve yorumcular evet şeklinde yanıt verir. Ethereum blok zincir sistemine dâhil olması sayesinde saldırılara karşı maksimum güvenlik sunar. Ancak her türlü ağda olabilecek açıklar düşünüldüğünde hiçbir sisteme tam anlamı ile güvenmemek gerektiği unutulmamalıdır.

Arbitrum (ARB) Coin Güncel Fiyat Bilgisi

Arbitrum (ARB) coin güncel fiyatı 1,12 Dolar seviyesindedir. Fiyat verileri resmi borsa kurumları aracılığı ile açıklanır.

Arbitrum (ARB) Coin Piyasa Bilgileri

CoinMarketCap kripto borsasından alınan verilere göre Arbitrum (ARB) toplam arz miktarı 10.000.000.000.000.000 adettir. Koin tüm zamanların maksimum değerine 2023 yılında ulaşmış ve 11,80 Dolar seviyelerine çıkmıştır. ARB Coinin en düşük değeri ise yine 2023 yılında 1,10 Dolar olarak kayıtlara geçmiştir.

ARB Coin Hangi Borsalarda Var?

Arbitrum (ARB) istikrar sağlayan birçok otoriter kripto borsasında listelenir.  ARB Coin listelendiği kripto borsalar aşağıdaki gibidir;

 • Binance
 • KuCoin
 • IO
 • Huobi Global
 • Bybit
 • Kraken

ARB Coin mevcut halde yukarıdaki borsalarda listelenir. Ancak yeni dönemde diğer borsalara da girişi mümkün olacaktır. Arbitrum projeleri geliştiği sürece daha fazla kripto para borsasında listelenmesi öngörülür.

ARB Coin Nasıl Satın Alınır?

ARB Coin nasıl satın alınır sorusuna yanıt arayan yatırımcılar işlem yaptıkları borsada ARB Coin işlem çifti olması halinde basit adımlar ile koin satın alma işlemini gerçekleştirebilir. ARB Coin satın almak için yatırımcılar aşağıdaki adımları takip edebilir;

 • ARB Coin listelenen kripto para borsalarında hesap açın.
 • Güvenlik adımlarını başarılı şekilde tamamlayın.
 • Kripto cüzdanınıza kredi kartı, hesap kartı ya da havale gibi seçenekler ile fon aktarın.
 • ARB Coin işlem çiftlerine göz atın.
 • Satın almak istediğiniz miktarı girin.
 • Satın alma işlemine onay verin.

İşlemin onaylanması ile kripto cüzdanınıza satın aldığınız miktar kadar token aktarımı yapılacaktır.

Ape Coin Geleceği hakkında sizler için biz yazı hazırladık.Cocos coin yorum hakkında detaylı inceleme yayınlandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu