Teknoloji

Asus ROG Phone 6, 165Hz Ekranlı Dünyanın İlk Akıllı Telefonu

Asus, bir sonraki oyun akıllı telefonunu piyasaya sürüyor – 5 Temmuz’da ROG Phone 6 ve şirket, Asus ROG Phone 6’nın en yeni Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından destekleneceğini onayladı. Artık şirket, ROG Phone 6’nın 165Hz yenileme hızı ekranına sahip olacağını resmen onayladı.

asus
asus

Asus, 120Hz ve 144Hz yenileme hızına sahip ekranlara sahip cihazları tanıtan ilk akıllı telefon markalarından biridir. Şimdi şirket, yakında çıkacak olan Asus ROG Phone 6’da 165Hz yenileme hızına sahip bir ekran sunarak bir kez daha standartları belirliyor .

Asus ROG Phone 6 Ekran Teknolojisi Anlatıldı

Asus ROG Phone 6 , şirket tarafından onaylandığı üzere maksimum 165Hz yenileme hızı sunacak. Asus, ultra pürüzsüz kullanıcı arayüzü ve daha iyi güç verimliliği sunmak için LTPO gibi değişken yenileme hızı teknolojisine sahip, güç açısından verimli bir OLED ekran kullanacaktır. Asus ROG Phone 6’daki ekranın Corning Gorilla Glass korumasına sahip olması muhtemel ve telefonun en yeni Gorilla Glass Victus’u kullanması muhtemel. ROG Phone 6’nın, stereo hoparlör kurulumunu barındırmak için telefonun üst ve alt kısmında biraz çene olmasını bekliyoruz. Yine Asus ROG Phone 6’daki 165Hz ekranın, optik bir ekran içi parmak izi sensörü ile birlikte 1080p veya FHD+ çözünürlük sunması bekleniyor. Asus ROG Phone 6, şüphesiz bir akıllı telefondaki en gelişmiş ekrana sahip olacak ve bu, akıllı telefonun fiyatını artırabilir.

İlginizi Çekebilir: Hubble Teleskobunun Çektiği Görüntü Gözlerimizi Büyüledi!

Asus ROG Phone 6 Lansman Tarihi

Asus, ROG Phone 6’yı 5 Temmuz’da belirli pazarlarda piyasaya sürüyor ve şirketin önümüzdeki günlerde aynısını Hindistan’da da piyasaya sürmesi bekleniyor. Yine Asus ROG Phone 6’nın en az üç depolama/RAM varyantına sahip olmasını bekliyoruz ve temel modelin 8GB RAM ve 128GB dahili depolama sunması bekleniyor.   Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, Asus ROG Phone 6’nın ROG Phone 5’lerden daha pahalı olması bekleniyor. Bileşenlerin fiyatlarının arttığı ve ayrıca küresel bir çip sıkıntısı olduğu göz önüne alındığında, Asus ROG Phone 6’nın temel modeli Rs civarında olabilir. 60.000, ROG Phone 5’lerden ve ROG Phone 5’ten biraz daha pahalı hale getiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu