Kripto Para

Atom Coin Geleceği

Atom Coin Geleceği Cosmos, birbiriyle etkileşime girebilen blok zincirlerden oluşan bir ekosistemdir. Yaratılışına kadar, her bir blok zinciri izole edildi ve zincir üzerindeki yükseliş metriklerinin geri kalanıyla kesişemedi. Ayrıca, yüksek işlem hızına ulaşmak zordu. Ancak Cosmos yeni bir teknolojik vizyon sunuyor.

Cosmos’ta blok zincirler, Bizans Hata Toleransı (BFT) algoritması tarafından desteklenen bağımsız paraleller olarak çalışır. Tüm sistem, Jae Kwon tarafından 2014 yılında oluşturulan Tendermint konsensüsüne göre çalışıyor. Cosmos, ölçeklenebilen ve birlikte çalışabilen bir blok zincir ekosistemi yaratıyor.

Cosmos projesi, etkileşim hedeflerine ulaşmaya yardımcı olan birkaç önemli teknik özelliğe sahiptir: ölçeklenebilirlik, Bizans Hata Toleransı, Hisse Kanıtı algoritması ve çapraz blok zincirleri.

cosmos

Birkaç kelimeyle, Bizans Hata Toleransı (BFT), Bizans Generallerinin Sorunlarından kaynaklanan bir dizi başarısızlığa dayanabilen bir sistemin özelliğidir. Bu, bazı düğümler kapalı olsa veya kötü niyetli davransa bile BFT sisteminin çalışmaya devam edebileceği anlamına gelir.
Ölçeklenebilirlik, gelecekteki uygulama geliştirmeyi desteklemeyi amaçlayan herhangi bir projenin önemli bir özelliğidir. Cosmos’un amacı, bölgeler aracılığıyla birbirine bağlı diğer çeşitli uyumlu ağları kullanarak ölçeklenebilirliğini artırmaktır. Bu bölgeler, işlem verimini artırmak için paralel olarak çalışır. Her bölgenin kendi kaydı, anlaşma protokolü ve birincil dili vardır.

PoS yöntemi, bloklar halinde oylama için bir dizi yarı güvenilir düğüme dayanır. Oylama düğümlerinin dörtte birinden fazlası dürüst olduğu sürece, protokol sorunsuz çalışacaktır. Konsensüs düğümlerinin teminat olarak ATOM belirteçlerinin bir payını sağlaması gerekir. Kötü niyetli hareket ettiğini tespit eden herhangi bir düğüm sistemden silinecek ve ATOM’ları yakılacaktır.

Zincirler arası köprüler üzerinde çalışan doğrulayıcılar, merkezi Cosmos Hub ile senkronize edilir. Bununla birlikte, karşılık gelen miktarın sabitlendiğini doğrulamak için köprünün diğer tarafında karşı blok zincirinde tam bir düğüm başlatırlar. Orijinal belirteçler, köprü doğrulama aracı bunların kilidini açana kadar birkaç imza içeren bir senaryoda engellenir. Buna göre, çapraz zincirdeki jetonları yok eder. Bu yaklaşım, kullanıcıların farklı zincirlerdeki dijital varlıkları transfer etmesine olanak tanır.

ATOM, Cosmos ana merkezinde işlem ücretlerini ödemek ve fikir birliği sürecine katılmak için kullanılan yerel bir kripto para birimidir.

Cosmos Fiyat Analizi

Cosmos, aralarında etkileşimi sağlamak için bağımsız blok zincirlerini birbirine bağlayan merkezi olmayan bir ağdır. Ağ, Tendermint konsensüs algoritması üzerinde çalışır ve geliştiriciler onu bir “Blockchains İnterneti” olarak konumlandırır. 18 Ağustos’ta ATOM‘un fiyatı Emeris adlı DeFi güvenlik duvarı arayüzünün piyasaya sürülmesinden sonra % artarak 15 dolardan 20 dolara yükseldi.

Ağustos ayının sonunda Cosmos geliştiricileri, Ethereum ağına bir “köprü” başlattı. Cosmos ağındaki merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Sifchain’in Inter-Blockchain Communication (IBC) protokolü ile entegrasyonu, ilk kez Cosmos ve Ethereum ağları arasında ticaret işlemlerinin yapılmasına izin verdi.
ATOM/USD, 14 Eylül’de yükselişi durdurdu ve fiyat alanı çevresinde birkaç gün süren konsolidasyonla birlikte, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 32.5$’a geriledi. 16 Eylül’de, Cosmos fiyatı bir kez daha yükseldi ve boğalar henüz daha ileri gitmeye hazır olmadığı için yeni bir düşük zirve oluşturdu.

Öte yandan, ATOM madeni parası 23 Ağustos’tan bu yana yükselmeye devam etti. Sonunda Eylül başında kısa vadeli bir konsolidasyon aralığından çıkmadan önce birçok engeli aştı. ATOM projesi kripto para birimi döviz kuru daha sonra 40 doları geçerek 20 Eylül’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 44,42 doları belirledi.

Piyasa Tahminleri

Blok zincirler arasındaki etkileşim sorunlarını çözmeye çalışan projeler arasında oldukça fazla rekabet var. Cosmos’un rakipleri arasında Polkadot, AION ve Penta gibi startuplar yer alıyor . Cosmos, ödeme yapmak ve bloklar arasında bilgi alışverişi yapmak için bir platform sunuyor, ancak blok zincirleri arasındaki etkileşim sorunu hala geçerli. Çözüm, yalnızca blok zincirler arasında ödeme yapılmasına değil, aynı zamanda tam olarak bilgi alışverişine de izin verecektir. Bu nedenle, projenin geleceği gelişimine bağlıdır.

ATOM kripto para birimi için tıpkı diğer herhangi bir dijital varlık için olduğu gibi bir tahmin yazmak risklidir – kripto piyasası çok tahmin edilemez. Ancak bazıları risk alır ve seçeneklerini dile getirir. Gerçekle örtüşüp örtüşmedikleri başka bir sorudur.

Wallet Investor ve Digital Coin Price’a göre, ATOM oranı bir yıl içinde kâr etmeye devam edecek. 2021’in sonunda, potansiyel büyümenin 3’ünü oluşturan yaklaşık 30 dolara ulaşabilir. Hükümet sermayesi fiyat tahmini, ATOM’un fiyatının 29 dolara ulaşabileceğini öngördüğü için diğerlerinden daha fazla yükseliş göstermiyor.

Pratik olarak akıl yürüten ve her dakika risk almayan birçok uzman, Cosmos’a yatırım yapıp yapmadığınızı tavsiye ediyor, o zaman çok fazla değil. Ayrıca bu tür yatırımların uzun vadeli olarak algılanması gerektiğini hatırlatıyorlar. Bu durumda hızlı bir kar olmayacak. Ve elbette, ATOM’un beklentileri sadece projenin gelişiminden değil, aynı zamanda bir bütün olarak kripto para piyasasının durumundan da etkilenecektir. Changelly, tüm kullanıcıları kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmaya teşvik eder.

Cosmos Fiyat Tahmini 2022-2030

Cosmos fiyatı 2021’de 8.57$ seviyesinden başladı. Bugün Cosmos 21.94$’dan işlem görüyor, yani fiyat yılın başından beri ‘6 arttı. 2022’nin sonu için tahmini Cosmos fiyatı 46.635 $ ve yıldan yıla değişim +•.99. Bugünden yıl sonuna kadar artış +3’tür. 2022’nin ilk yarısında, Cosmos fiyatı 40 dolara ulaşabilir; ikinci yarıda, maliyet 7$ ekleyecek ve yılı mevcut fiyata +0 olan 47$’dan kapatacaktı.

2021 Sonuna Kadar Cosmos Fiyat Tahmini

Cosmos’un umut verici ve ileriye dönük bir proje olduğuna şüphe yok. Ancak aşağıda gösterilen Cosmos fiyat tahminleri tek senaryo olarak önerilmemelidir. Kripto para piyasası oldukça değişkendir, bu nedenle herhangi bir varlığa yatırım yapmadan önce araştırmanızı yapın.

Cosmos Fiyat Tahmini Aralık 2021

Aralık 2021 sonunda Cosmos fiyatının yaklaşık olarak minimum 21,3$ seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Cosmos fiyat değeri, ortalama 25.31$ işlem değeri ile maksimum 30$’a ulaşabilir.

Cosmos Gelecek Fiyat Tahmini 2022

ATOM kripto para birimi için çoğu fiyat tahminine göre, 2022’de ATOM’un gelecekteki fiyatı 17 dolar civarında olabilir ve bu da açık bir düşüş eğilimidir. Ortalama Cosmos fiyatı, ancak 2022’nin sonunda mevcut fiyata eşit olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu