Kripto Para
Trend

Avalanche (AVAX) nedir?

Avalanche (AVAX) nedir?

Avalanche, bir katman-1 kripto varlığıdır. Esnek ve kullanımı kolay olduğu için kripto para birimi alanına yatırım yapmak için mükemmel bir seçimdir. AVAX tokenlerini satın almanın iki yolu vardır: merkezi bir borsa aracılığıyla veya diğer coinleri stake ederek. Ayrıca yatırımcılar için AVAX’ı tutan bir DeFi endeks fonu aracılığıyla Avalanche’a yatırım yapabilirsiniz.

avalanche avax nedir
avalanche avax nedir

Bu platform, çeşitli varlık sınıfları arasında ticaret yapmanıza olanak tanır ve tamamen merkezi değildir, bu da onu herhangi bir blok zincirindeki projeler için mükemmel bir platform haline getirir. Ayrıca ödeme yapmak için harikadır ve VISA ve GameFi dahil olmak üzere çok çeşitli ödeme yöntemlerini destekler. Diğer bazı kripto varlıklarından farklı olarak AVAX, AVAX’ı yakar, böylece işlem yapmak için jetonlarınızı kullanabilirsiniz. Çığ ayrıca çok düşük bir ücret yapısına sahiptir, bu da onu birçok kişi için iyi bir seçenek haline getirir.

Bu kripto varlığı Eylül 2020’de piyasaya sürülecek ve bir hisse kanıtı kripto para birimidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde geliştirilen Avalanche, Ava Labs’ı kuran ve Ava platformunun kurucu ortağı olan bilgisayar bilimcisi Emin Gün Sirer tarafından oluşturuldu. Çığ çok düşük bir arza sahiptir, bu nedenle herkesin dolaşımda tam bir token setine sahip olması mümkün değildir. Sonuç olarak, kriptoya başlamak istiyorsanız Avalanche iyi bir yatırım seçeneğidir.

Avalanche’ın düşük bir kesinlik süresi vardır, bu da onu kripto para birimi endüstrisi için iyi bir seçenek haline getirir. Avax, değer göndermenin kullanışlı bir yoludur, ancak işlem ücretlerini ödemenin de harika bir yoludur. Ayrıca minimum 720 milyon token arzına sahiptir, yani kar elde etmek için AVAX satmak için bolca zamanınız olacaktır. Kripto para alanındaki bu kadar likidite ile Avalanche iyi bir yatırım seçeneği olabilir.

Avalanche’ın ana avantajı, deflasyonist doğasıdır. AVAX belirteci, her işlemden sonra yakılacak ve toplam AVAX arzını azaltacaktır. Sonuç olarak, Avalanche gelecek vaat eden bir blok zinciridir. Aslında, şu anda piyasadaki en popüler kripto para birimidir. Ne olduğunu merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz!

Kevin Sekniqi ve Emin Gun Sirer tarafından kurulan Avalanche, işlemleri 4500 TPS’ye kadar hızlarda çalıştırmak için kullanılan deflasyonist bir blok zinciridir. Geliştiriciler, blok zincirleri üzerinde tam programlanabilirliğe sahiptir, bu da onlara AVAX’ın nasıl kullanıldığı ve bahis miktarı üzerinde tam kontrol sağlar. Avalanche’ın ağı, halihazırda inşa edilmiş ve devreye alınmış 300’den fazla projeyle hızla büyüyor.

Avalanche, geliştiricilerin kendi tokenlerini çıkarmasına izin veren bir blok zinciri platformudur. Konsensüs protokolü, her biri kendi benzersiz uygulamalarını destekleyen, birlikte çalışabilir üç blok zincirine dayanmaktadır. Avalanche ayrıca, işlem ücretlerinin ödenmesi ve stake için kullanılan AVAX adlı kendi yerel yardımcı program belirtecine sahiptir. Ayrıca Avalanche alt ağları arasında temel bir hesap birimi işlevi görür.

Avalanche, geliştiricilerin blok zincirleri dağıtmasına izin veren merkezi olmayan bir uygulama ağıdır. Protokol, Ava Labs tarafından geliştirilmiştir. Andreessen Horowitz, Initialized Capital, Polychain Capital ve Andreessen Horowitz tarafından desteklenmektedir. Avalanche’ın yerel simgesi AVAX’tır. Bu nedenle, AVAX sınırlı sayıda, kıt ve ölçeklenebilir bir kripto para birimidir.

Çığ, finansal piyasalar düşünülerek geliştirildi. Karmaşık özel kural kümeleriyle alınıp satılabilen dijital akıllı varlıkları destekler. Avalanche ağı, her türlü varlık veya finansal enstrümanın ticaretine izin verir. Avalanche, kripto para birimi dünyasında en popüler olan halka açık blok zincirlerini de destekler. Şu anda AVAX’ta işlem yapan 8 trilyondan fazla insan var. Kripto alanındaki en erişilebilir ve güvenli P2P ödeme sistemidir.

AvaX, çeşitli blok zincirlerinin özelliklerini birleştiren bir blok zinciridir. Tasarımı, merkezi olmayan, çeşitlendirilmiş ve güvenli bir ağ sağlamayı amaçlamaktadır. AvaLabs’ın ekip üyeleri Emin Gun Sirer, Maofan Yin ve Kevin Sekniqi’dir. Avalanche, merkezi olmayan, kapsayıcı ve esnek bir platform olmayı hedefliyor.

Avalanche, Ethereum blok zincirini kullanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. AVAX platformu, her biri kendi benzersiz işlevlerine sahip üç blok zincirinden oluşur. P-Chain, katmanlı bir mimariye sahiptir. Her alt ağın kendi değeri vardır. Ayrıca, Avalanche protokolü son derece birlikte çalışabilir. Avax’ın temel amacı, sorunsuz ticaret ile küresel bir finans piyasası yaratmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu