Kripto Para

Bar Coin Yatırımcı Yorumları Nedir? Bar Coin Hakkında Merak Edilenler

Bar coin yatırımcı yorumları nedir? Bar coin hakkında merak edilenler konuları yeni borsada listelenmeye hazırlanan Bar coinin geleceğini merak edenler tarafından merak ediliyor. Bar coinin güncel zamanda doğru bir yatırım olup olmadığını merak edenler Bar coinin projeleri ve geleceği konusunu araştırıyor. Barcelona futbol takımının resmi tokeni olan Bar coin hakkında gerekli bilgileri öğrendikten sonra bu tokeni alıp almama konusunda fikirlerinizi netleştirebilir ve bu doğrultuda kripto cüzdanınızda bulunan sepete ekleme yapabilirsiniz.

bar coin yatırımcı yorumları nedir? bar coin hakkında merak edilenler
bar coin yatırımcı yorumları nedir? bar coin hakkında merak edilenler

 

Bar Coin Projesi? Nedir?

Bar coin, FC Barcelona takımının resmi kripto para birimidir.  Chiliz (CHZ) token ile ortak çalışmalar sonucu ortaya çıkartılan Bar token, ilk olarak 2022 yılında kripto piyasalarındaki yerini almıştır. Arza sunulduğunda ilk olarak fiyatı 2 Dolar olarak belirlenmiş ve daha sonra piyasa içerisindeki işlem hacmine bağlı olarak bu rakam daha da yukarı seviyelere taşınmıştır.

Chiliz (CHZ), Ethereum blok zincirinde yer alan bir tokendir ve Socios.com platformunun resmi kripto para birimi olması amacı ile ilk olarak piyasaya sürülmüştür. Dijital para birimi olarak kullanılan token ERC-20 sisteminse yardımcı program belirleyici olarak görev alır. Spor blockchainlerine yardımcı olan CHZ bu anlamda Bar token ile de iş birliğine girmiş ve onun sisteme ilk girişte güçlü bir altyapıya sahip olmasına aracılık etmiştir.

Bar Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

Barcelona taraftarlarının büyük ilgi ile takip ettikleri BAR Coin, taraftarların kulüp ile olan bağını güçlendirme amacı ile ortaya çıkartılmıştır. Yatırımları ile kulübe olan desteklerini göstermek isteyen spor severler BAR coini cüzdanlarına ekleyerek kripto borsalarında çeşitli işlemlere katılabilir. Aynı zamanda Socios.com platformunda yer alan oyunlarda da kullanılan para birimi olan BAR, bu platform üzerinden de oynanan oyunlar sonucunda kazanılabilir. Her anlamda yatırımcıya kazanç getirmesi için oluşturulan BAR coin, gösterdiği gelişim ve büyüme ile taraftarların desteğini almayı başarmıştır.

BAR coinin listelendiği kripto borsaları şu şekildedir;

 • Binance
 • DeepCoin
 • CoinW
 • BingX
 • PariBu

BAR Coin Arz Miktarı

Barcelona fan tokeni ilk piyasaya çıktığında 600.000 adet olarak sunulması ön görülmüştür. Ardından arz ve talep oranlarında değişikliğe gidilerek bu oran daha da artırılmıştır. 2020 yılının hhaziran ayına gelindiğinde her yıl 5.000.000 yeni BAR tokenin piyasaya arz edilmesi planlanmıştır. Bu süreçte toplam 6 yıl içerisinde bütün arz miktarının piyasaya sunulmuş olması amaçlanır. Bar coinin arz miktarları şu şekildedir;

 • BAR coin dolaşımdaki arz miktarı: 6.404.566 BAR
 • BAR coin Toplam arz miktarı: 40.000.000 BAR
 • BAR coin Maksimum arz miktarı: 40.000.000 BAR

Bar Coin Piyasa Değeri Nedir?

Bar coinin piyasa değeri günümüzde 512.855.738 Türk Lirası’dır. Tokenin geliştiricileri ve futbol kulübünün sağladığı lig başarıları ile bu değer sürekli olarak değişiklik gösterir. 24 saatlik işlem grafiğine bakıldığında son derece hareketli bir grafik ortaya koyan BAR Token, şu an dünya genelindeki en büyük borsaların birçoğunda yer almaktadır.

Bar Coin Hakkında Merak Edilenler

Bar token hakkında merak edilen konular kısa başlıklar halinde şu şekilde sıralanabilir;

 • Bar token Socios.com ve FC Barcelona takımının ortak iş birliği ile oluşturulmuştur.
 • ERC-20 altyapısına sahiptir.
 • Bar, taraftar token olma özelliğine sahiptir.
 • Bar token, yatırımcılarının spor kulübü ile iletişime geçmelerine olanak tanır.
 • Bar yatırımcıları Belirli seviye yatırıma sahip odluktan sonra Barcelona spor kulübüne dair eleştiri yapma ve görüş bildirme hakkına sahip olur.
 • Bar yatırımcılarına Barcelona spor kulübünün VIP ayrıcalıklarından yararlanmaları için özel haklar tanınır.
 • Bar token, madenciliği olmayan kripto para birimleri arasında yer alır.
 • Bar token sahibi olmak isteyen yatırımcılar Socios.com oyun platformuna girerek buradan ödül oyunları aracılığı ile bu tokene sahip olabilir.
 • Bar token çıktığı günden itibaren yaklaşık 100 Dolar seviyelerine kadar çıkmıştır. Grafik olarak dalgalı bir grafik sitili ortaya koyar.
 • Bar tokenin toplam piyasa arz miktarı 40.000.000. BAR’dır.

Bar Coin Yatırımcı Yorumları Nedir?

Bar coin bir taraftar tokenidir. Bu tür tokenler spor kulüplerinin işleyiş ve faaliyetlerine göre şekil alır. Taraftarlar tarafından yoğun ilgi gören taraftar tokenleri, bazı dönemlerde diğer kripto yatırımcıları tarafından da tercih edilir. Piyasa değeri yüksek olan birçok taraftar token, geniş bir yatırımcı kitlesinin cüzdanında yer almaktadır.

Bar coin yatırımcı yorumları kripto para piyasalarının genel durumuna göre değişir. Kripto para piyasasının en ufak bir dengeden bile etkilendiği ve hemen ters yönde harekete geçtiği bilinir. Dolayısı ile Bar token de olası olumsuzluklardan etkilenerek bazı dönemlerde yatırımcılarını terste bırakabilir. Bar token yorumları ve Bar token grafik incelemeleri gibi konularda detaylı bilgiye sahip olarak yatırımlarınızı bu ölçüde şekillendirebilirsiniz.

Bar Coin Alınır Mı?

Bar coin alınır mı sorusuna yanıt bulmak için yatırımcıların öncelikle tokenin geçmiş izlenimleri ve gelecekteki planları hakkında detaylı bilgiye sahip olmalar gerekir. Ardından kendi kararları doğrultusunda token yatırımlarını yapmaları tavsiye edilir. Sadece kazanmak odaklı işlemleri tercih etmek yerine piyasadaki bütün risklerin göze alınarak gerekli adımların atılması çok önemlidir. Aksi taktirde yatırımcılar büyük maddi kayıplar ile karşılaşabilir. Bar token alınır mı sorusuna yanıt arıyorsanız kripto piyasasını genel anlamda bir süre analiz ettikten sonra tokenin gelecekteki planlarını göz önüne alarak kendi kararlarınız doğrultusunda yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bar token farklı işlem çiftleri ile piyasaya sunulur. USDT/Tether, BNB ve Ethereum gibi işlem çiftleri ile Bar token satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bar token satın alabilmek için listelenen piyasalarda kendinize ait bir kripto hesabınızın bulunması zorunludur. Kripto cüzdana sahip odluktan sonra platformlar üzerinden Bar token satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu