Kripto Para

Bentley, NFT Collection ile Web3 Dünyasına Girişini Duyurdu

Bentley Motors, yeni bir Non-Fungible Token (NFT) koleksiyonuyla Web3.0 ekosistemine girişimci bir giriş yapıyor.

Bentley, NFT Collection ile Web3 Dünyasına Girişini Duyurdu

 

Büyüyen NFT dünyasına adım atan bir sonraki lüks otomobil markası olarak öne çıkan Bentley, koleksiyonunun Bentley Design tarafından benzersiz bir şekilde yaratılan 208 parçadan oluştuğunu söyledi.

İngiliz şirket, şirket için önemi nedeniyle 208 sayısını seçtiğini kaydetti. Firma tarafından açıklandığı üzere, 208 sayısı hem en hızlı Grand Tourer’ın (Continental GT Speed) en yüksek hızını hem de modern Bentley tasarım DNA’sına ilham veren otomobil olan 1952 ikonik R-Type Continental’in tüm üretim sürecini temsil ediyor.

Bentley, NFT düşüşünün, dünya çapındaki tüm müşterileri için Web3.0 deneyimlerinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi ve entegrasyonuna yönelik ilk adımı olduğunu kaydetti.

bentley

Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alain Favey, “Bentley müşterileri hayatlarını çevrimiçi yaşıyor, dijital para birimiyle lüks mallar satın alıyor ve Metaverse’de iş kuruyor” dedi. tutkularını keşfedin ve bugün bu, dijital pazarlarda yer almak ve NFT varlıkları sunmak anlamına geliyor. NFT’lerin hem sanat hem de sanatçı profillerini nasıl yükselttiğini gördük ve aynı şeyin lüks otomotiv alanında da olabileceğine inanıyoruz.”

NFT’ler, 2030 yılına kadar Karbon nötr olma hedefiyle uyumlu karbon nötr statüsünden yararlanarak Poligon Ağı üzerine kurulacak. Şirket, NFT düşüşünün Eylül ayında resmi olarak başlatılacağını ve sahiplerine özel erişim ve avantajlar sağlayacağını doğruladı. 

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

Bu yılın Ocak ayında Blockchain.News , İtalyan lüks otomobil markası Lamborghini’nin Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) dönüş yolculuğu yapan 3D kompozit malzeme içeren kendi NFT’sini de süzdüğünü bildirdi .

Bentley tarafından önerilen NFT koleksiyonu, ana akım otomobil üreticilerinin bu yeni dünyayı benimsediğinin kanıtıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu