Kripto Para

Beta Coin Nedir?

Beta coin, Beta Finance tarafından çıkarılan native token olarak tanımlanabilir. Beta Finans, herhangi bir izin gerekmeden Ethereum blockhain ağını kullanarak açığa satış işle kripto kredi işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Kullanıcılara hem ölçeklenebilir hem de erişilebilir bir piyasa sunmayı hedefleyen protokol tokenleri herhangi bir izin gereksinimi olmadan otomatik şekilde listelenmesine ortam hazırlar. 

Beta Finance, üç farklı seçenek sunmaktadır. Bunlar borçlanma, kredi verme ve açığa satış seçenekleridir. Kredi sunan kullanıcılar kripto varlıklarını Beta Finance üzerinden piyasalara ödünç verebiliyor. Bu da onlara faiz geliri sunuyor. Borçlanan taraflar ise bu durumun tam tersi bir işleme tabi oluyor.

Bir diğer seçenek olan açığa satış yapanlar ise kısa pozisyon emir defteri kullanmayan taraftır. Bu kişiler otomatik piyasa yapıcı kullanan merkeziyetsiz borsaları kullanarak işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Beta Finance kısaca tanımlamak gerekir ise izne gereksinim duymadan para piyasası meydana getirmeyi amaçlayan bir sistem sunuyor. Beta Finance Facebook, Microsoft firmalarında yazılım mühendisi olarak çalışan MIT mezunu olan Allen Lee tarafından hayata geçirilmiştir.  

VGX Projesi Nedir? VGX Coin Alınır Mı? Hangi Borsalarda Var? VGX Coin Yorum ve Analizleri

Beta Coin Geleceği

Beta Finance, çeşitli kripto varlıklarını açığa satış yapmak, ödünç vermek ya da ödünç almak için hazırlanmış olan Ethereum piyasasıdır. Dijital para piyasasının her geçen gün daha da ön plana çıkması ile birlikte birçok coin de adını duyurmaya başladı. Bunlar içerisinde Beta coin de konuşulanlardan biridir. 

Beta coin projesine bakıldığında kripto para sektörünü içinde bulunduğu oynaklıktan kurtarmayı hedefleyerek daha istikrarlı bir yapıya kavuşturmayı amaçlıyor. Henüz istenilen aşamaya gelmese de proje birçok bakımdan dikkati çekiyor. Kişiler çeşitli kripto borsalarını kullanarak yatırımlarını gerçekleştirebilirler. Ancak bu süreçte piyasa risklerinin her zaman göz önünde bulundurulması gerekir. Beta coin arzı bir milyar tokendir.  Beta coin dağıtımı hakkında ise şunlar söylenebilir:

 • Likidite madenciliği: %20
 • Ekosistem: %35
 • Proje ekibi: %20
 • Alpha finance launchpad satışı: %5
 • Stratejik satış: %5
 • Tohum satışı: %5
 • Binance launchpad satışı: %5

Şeklinde bir dağılımı bulunmaktadır.

 

Beta Coin Avantajları

Beta Coin yatırımcılarına sunulan birçok avantaj bulunur. En önemli avantajları arasında ise şunları saymak mümkündür:

 • Beta Finance platformunda hem ödünç alma hem de ödünç alınmış olan coini satma imkanı bulunur. Yani Short pozisyonu açmaya uygundur. 
 • Borç alanlar ile açığa satış yapanlar için faiz oranları borç veren tarafa göre belirlenir. 
 • Kullanıcılar kendi varlıklarını ödünç vererek faiz oranlarından getiri elde etme şansı bulurlar. 
 • Kullanıcılar bu yatırımlar için Coinbase, Metamask gibi Ethereum ana ağına bağlı cüzdan seçebilirler. 

Bunların yanında herhangi bir para piyasası için de ödünç verilebilme şansı bulunur.

 

Beta Coin Hangi Borsalardan Alınır?

Beta coine yatırım yapmayı düşünen kişilerin coini çeşitli borsalardan alma şansı bulunmaktadır. Binance başta olmak üzere MEXC borsası, Mandala Exchange, WazirX, TokoCrypto gibi birçok tanınmış borsadan bulmak mümkün olmaktadır. Merkezi borsalar yanında UniSwap ve PancakeSwap gibi merkezi olmayan borsalardan da almanız mümkün olabilmektedir.

Bunların yanında proje, ParaFi Capital, Spartan Group, DeFiance, Delphi Digital ve Multicoin Capital gibi son derece önemli olan yatırımcı grupları tarafından desteklenmektedir. ParaFi Capital’den Anjan Vinod ise projenin tamamen yeni varlıklara odaklanmasından ve tamamen izole teminat modeli sunmasından etkilendiğini de dile getirmiştir. Tüm bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda Beta Coin hakkında olumlu görüşler olduğu söylenebilir. 

Beta Finance toplam arzı 1 milyar token kadardır. Bu token miktarının 297 milyon kadarı ise şuanda dolaşımdadır. Binance Launchpah’de 0,06 dolar üzerinden yapılmış ve bu dönemde de son derece ilgi görmüş bir coindir.  

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu