Kripto Para

Binance ABD, Nevada’da Para Gönderici Lisansı Verdi

Binance, Nevada’da resmi onay alırken Amerika Birleşik Devletleri’nde kanatlarını açmaya devam ediyor. Buna göre, dünyanın en büyük kripto borsasının ABD çıkışı, Nevada İşletme ve Sanayi Departmanı, Finansal Kurum Bölümü tarafından lisanslandı.

Binance US, Operasyon için Para Verici Lisansını Aldı

Binance’in Amerikan kanadı, şirketin dünya çapındaki operasyonları için resmi onay alma çabasını sürdürüyor. Binance ABD CEO’su Brian Shroder’a göre, firma Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyicilere  uyumu sağlamak için gerekli adımları atıyor .

Ayrıca Binance, yatırımcıların fonlarının güvenliğini sağlamaya ve operasyonlarını olabildiğince şeffaf hale getirmeye odaklanmıştır.

Ayrıca Schroder, Binance’in düzenlemelere uyma dürtüsünün Nevada’da faaliyet göstermek için bir lisans almayı mümkün kıldığını belirtti.

Para Gönderici Lisansı, çek düzenleme veya dijital varlık ticareti işinde yer alan kuruluşların faaliyetlerini düzenlemeyi amaçlayan Nevada Finansal Kurumlar Bölümü kapsamındadır. Başvuruları dikkatlice inceledikten sonra düzenleyici, Nevada’da iş kurmak isteyen nitelikli şirketlere lisans verir.

Binance US’ye gelince , Nevada, bu yıl Para Gönderici Lisansı aldığı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yedinci yargı bölgesidir. Binance US, Wyoming, Idaho, Connecticut, Rhode Island, Porto Riko ve Batı Virginia’da lisanslıdır.

Bu arada Binance US, borsanın ABD genelindeki olumlu performansı üzerine inşa edildiği için iyi bir yıl geçirdi. Şu anda 46 eyalette faaliyet gösteriyor ve platformunda listelenen 120’den fazla token için piyasadaki en düşük işlem ücretlerinden birini sağlıyor.

Binance, büyüyen müşteri tabanı için yeni sıfır ücret ve istisnai kripto ürünleriyle müşteri odaklı bir iş yaklaşımına sahip.

binance blog articles

Binance Sertifikalı

Giderek daha fazla ülke, kendi yetki alanlarında kripto ürünleri ve hizmetleri sunmak için Binance işletim lisansları veriyor. Borsa, bölgenin finansal altyapısı göz önüne alındığında Binance’in gelecekte pazarı gördüğü Avrupa’ya odaklandı.

Temmuz ayında Binance‘e İspanya’da Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) olarak lisans verildi. İspanya Merkez Bankası, borsanın yerel düzenlemelere tabi olarak İspanya’da hizmet vermeye başlamasını onayladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, her zaman şirketin genişlemesinin özü olarak düzenlemeleri ve uyumluluğu tartıştı. İspanya’nın onayı hakkında yorum yapan Zhao, kaydın Binance ekibinin kullanıcıların güvenebileceği bir platform sağlama konusundaki kararlılığının bir kanıtı olduğunu kaydetti.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

İspanya’nın yanı sıra Binance, 2021’de ülkeden yasaklanmasının ardından İtalya’dan da onay aldı. İtalyan makamları, borsanın İtalyanlara yatırım hizmeti verme yetkisi olmadığını iddia etti. Bir süre sonra Binance’e ülkede operasyonlara başlaması için izin verildi.

Benzer şekilde, Bahreyn Merkez Bankası da Binance’e Mayıs ayında faaliyete geçmesi için dördüncü kategori lisansı verdi. Rekabet göz önüne alındığında, Binance, kripto pazarında sağlam bir hakimiyet elde edene kadar defne üzerinde durmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu