Kripto Para

Binance CEO’su Türk Yetkililerle Kripto Ekosistemini Görüştü

Binance CEO’su Türk Yetkililerle Kripto Ekosistemini Görüştü


Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük borsası olan Binance’in etkisini genişletme baskısı Türkiye’de artan bir ivme kazanmaya devam etti.

Twitter’da ‘CZ’ olarak bilinen borsanın CEO’su Changpeng Zhao , kripto ekosistemini rahatsız eden sorunları tartıştığı Türk yetkililerle bir araya geldi.

“Binance’ın kurucusu Bay Changpeng Zhao ile sanal bir toplantı yaptık. Sayın @cz_binance ve ben blok zinciri ekosistemi ve kripto varlıkları hakkında görüştük” dedi.

Görüşmenin kesin detayları açıklanmazken, kripto Twitter, ticaret platformu ile Türk hükümeti arasında büyük bir şeylerin olabileceğini tahmin ediyor.

binance ceo'su türk yetkililerle kripto ekosistemini görüştü

Bir yıldan fazla bir süre önce Binance , çok sayıda yargı bölgesinde yasadışı olarak faaliyet gösterdiği için ateş altında kaldı . Lisansı iptal edildiğinde, yönetim kurulu genelinde düzenleyicilerle daha sağlıklı bir ilişki sürdürmeye karar verdi. Düzenleyicilerle ilişkilerindeki boşlukları kapatma taahhüdüyle, geçtiğimiz yıl düzenleyicilerden en etkileyici desteklerden birini kazandı.

Düzenleyicilerin onayını almak için yürüttüğü küresel kampanyasında CZ, Fransa, Dubai ve hatta Kazakistan’da bir dizi hükümet yetkilisini ziyaret etti. CZ’nin Kazakistan yetkilileriyle görüşmesi , taraflar ülkede dijital eğitim ve dönüşümü teşvik etmeye çalışırken, ülkenin Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzalamayı da içeriyordu  .

İlginizi çekebilir: NFT ‘de Kara Para Aklama Olayları Artış Gösteriyor.

Binance’in çabaları , diğerleri arasında İspanya, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İtalya dahil olmak üzere kilit bölgelerde operasyonel lisanslar üretti  . Ticaret platformu, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin, endüstrinin bir bütün olarak büyümesini desteklemeye yardımcı olabilecek işlevsel düzenleyiciler getirmesini sağlama konusunda ne kadar kararlı olduğunu yineledi.

Türk Bakan ile görüşme, ticaret platformunun sektörde liderliği almasının bir başka yolu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu