Kripto Para

Binance, Curve Finance’ten çalınan fonların çoğunu geri aldı

Binance, çalınan fonların yaklaşık yüzde 80'ini oluşturan yaklaşık 450.000 dolar değerinde çalıntı varlığı kurtardı ve dondurdu.

Binance, Curve Finance’ten çalınan fonların çoğunu geri aldı

 

Kripto borsası Binance, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Curve Finance’i hedef alan son saldırıdan elde edilen fonların büyük bir bölümünü geri aldı. 

Bir tweet’te Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın çalınan fonların yüzde 80’inden fazlası olan çalınan varlıkların 450.000 dolarını dondurduğunu ve geri aldığını duyurdu . Zhao’ya göre, bilgisayar korsanı fonları borsaya çeşitli şekillerde göndermeye çalıştı ancak Binance tarafından tespit edildi. Borsa şu anda fonları gerçek sahiplerine iade etmek için çalışıyor.

Curve Finance ekibi Salı günü saldırıyı tespit etti ve kullanıcılarını web sitelerini kullanmaktan kaçınmaları konusunda uyardı . Uyarıdan bir saat sonra ekip, sorunu bulup çözebildiğini duyurdu. Ancak, saldırganlar sorun çözülmeden önce yine de yaklaşık 537.000 dolar değerinde USD Coin’i ( USDC ) ele geçirmeyi başardılar.

binance, curve finance'tan sızdırılan fonların çoğunu kurtardı | paratic

Blockchain analitik firması Elliptic’ten uzmanlara göre, bir bilgisayar korsanı Curve Finance’in alan adı sistemini (DNS) tehlikeye attı ve bu da kötü niyetli işlemlerin imzalanmasıyla sonuçlandı. Uzmanlar Cointelegraph’a, fonların daha sonra izi gizlemek amacıyla çeşitli borsalara ve kripto karıştırıcılarına gönderildiğini söyledi . Sonunda fonlar Binance’e gönderildi ve ekibi tarafından yakalandı.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Bu, kripto topluluğundaki iyi aktörlerin çalınan fonları iade etmek için bu hafta ilk kez çalışması değil . Pazartesi günü, beyaz şapkalı bilgisayar korsanları ve araştırmacılar , son 190 milyon dolarlık istismarın ardından tahmini 32.6 milyon dolar değerinde USDC, Tether ( USDT ) ve diğer altcoinleri Nomad’a iade etti.

Curve Finance istismarı, 2022’de gerçekleşen birçok saldırıdan yalnızca biri. Analitik firması Chainalysis’e göre, zincirler arası köprü hack’leri nedeniyle 2 milyar dolar değerinde fon çekildi . Bu, yılda çalınan toplam miktarın %69’u.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu