Kripto Para

Binance kurucusu, Luna kripto para biriminin yıkıcı çöküşünün ardından ‘yine fakir’ olduğunu söyledi

Chanpeng Zhao, şakasına rağmen yaklaşık 14,8 milyar dolarlık bir serveti koruyor

Binance kurucusu, Luna kripto para biriminin yıkıcı çöküşünün ardından ‘yine fakir’ olduğunu söyledi

Binance’in kurucusu, piyasanın çöküşünün ardından milyarlarca dolarlık kripto para birimini kaybettikten sonra “yine fakir” olduğu konusunda şaka yaptı .

Pazartesi günü bir tweet’te Chanpeng Zhao, Binance’in 15 milyon Luna tokenine sahip olduğunu söyledi. Geçen hafta, Terra (LUNA)  kripto para biriminin  fiyatı yüzde 99’dan fazla düşerek kripto yatırımcılarının servetini sildi.

Binance , 2018’de Luna’nın temeli olan Terra ağına yaptığı 3 milyon dolarlık yatırım karşılığında tokenleri almıştı .

Bununla birlikte, Bay Zhao, Binance’deki yüzde 70 hissesinden kaynaklanan yaklaşık 14,8 milyar dolarlık bir net değere sahip.

binance
binance

Luna‘nın yanı sıra TerrraUSD de fiyatta önemli ölçüde düştü. Bitcoin ve Ethereum (ETH) de 18 ayın en düşük seviyelerine yakın işlem görmeye devam etti.

Kripto  Korku ve Açgözlülük Endeksi , pandemi kaynaklı paniğin bitcoin fiyatını 5.000 doların altına iten bir satışa neden olduğu Mart 2020’den bu yana en düşük seviyesindeydi.

Bununla birlikte, Bitcoin şu anda Perşembe günü 30.000 doların biraz altında işlem görüyor ve geçen Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 56’lık bir düşüşe işaret ediyor.

Bay Zhao, Terra ekibini perakende yatırımcılarına geri ödeme yapmaya öncelik vermeye çağırdı. “KULLANICILARI KORUMA konusunda örnek olmak için Binance, bunu bırakacak ve Terra proje ekibinden önce perakende kullanıcıları, en son Binance’i tazmin etmesini isteyecek” diye  tweet attı .

TerraUSD’nin değerini kaybetmesine neden olan şeyin kökenleri, birisinin kasıtlı olarak 350 milyon dolar değerinde UST’yi terk ettiğini öne süren popüler bir hipotezle komplo teorilerini ateşledi.

Bunu yaparak, krize giden aylarda yaklaşık 3,5 milyar dolarlık bitcoin ve diğer kripto para birimi stoklayan Luna Foundation Guard, bitcoin’ini boşaltmaya zorlanacak ve böylece fiyatının düşmesine neden olacak ve potansiyel olarak insanların kısa kalmasına izin verecekti. Bitcoin’deki pozisyonlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu