Kripto Para

Binance Neden Kripto Paranızı WazirX’ten Binance’e Geçirmeyi Öneriyor?

Kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), WazirX’te kriptosu olan müşterilerin bunu Binance platformuna aktarması gerektiğini belirtti.

Bir Tweet’inde şunları söyledi:

WazirX’te paranız varsa, onu Binance’e aktarmalısınız. Bu kadar basit. WazirX cüzdanlarını teknik düzeyde devre dışı bırakabiliriz, ancak bunu yapamayız/yapmayacağız. Ve ne kadar tartışmalar olursa olsun, kullanıcılara zarar veremiyoruz.

Bu haberi, WazirX varlıklarının dondurulduğunu bildiren Hindistan kolluk kuvveti Enforcement Direktörlüğü (ED) izledi. WazirX, dünyanın en büyük kripto borsası Binance ile bağlantılı. Bu soruşturma, WazirX’in döviz düzenlemelerini ihlal ettiğinden şüphelenildiği için yapıldı.

WazirX, Twitter’da WazirX cüzdanlarını devre dışı bırakma konusunda bir açıklama yayınladıktan sonra, Binance CEO’su ve WazirX kurucusundan Binance’in WazirX’e ihtiyaç duyup duymadığına dair çok sayıda açıklama geldi. Bu aynı zamanda Binance ve WazirX arasındaki çatışmayı da yoğunlaştırdı.

binance ceo'su kara para aklamadan soruşturulduktan sonra wazirx satın  almayı reddetti | kolay coin

Kripto Borsası WazirX Eylem Planını Değerlendiriyor

WazirX, ED’nin bir basın açıklamasında yaptığı iddialara katılmamıştı. Kripto borsası WazirX şu anda bir sonraki eylem planı üzerinde çalışıyor. İcra Müdürlüğü, 8.15 Milyon Dolar (646.70 Milyon Yen) değerindeki varlıkları dondurdu .

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

WazirX’in bir sözcüsü şunları söyledi:

Birkaç gündür İcra Müdürlüğü ile tam bir işbirliği içerisindeyiz ve tüm sorularına tam ve şeffaf bir şekilde cevap verdik, ED basın bültenindeki iddialara katılmıyoruz. Diğer eylem planımızı değerlendiriyoruz.

Binance CEO’su, WazirX ve Binance’in satın almayı açıklamasından neredeyse üç yıl sonra şirketin WazirX’i satın aldığını reddeden bir açıklama yapmakta gecikmedi. CZ, WazirX’in satın alınmasının hiçbir zaman tamamlanmadığını iddia etmişti.”

Ancak WazirX’in kurucusu Nischal Shetty aynı fikirde değil ve borsanın Binance tarafından satın alındığını belirtti.

Nischal Shetty ayrıca Binance’in WazirX alan adına sahip olduğunu, Amazon AWS web barındırma sunucularına kök erişimi olduğunu, tüm kripto varlıklarına sahip olduğunu ve ayrıca kripto karlarını aldığını tweetledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu