Kripto Para

Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sizler için Binance Para Yatırma Nasıl Yapılır konusunu derledik.

Binance para yatırma işlemi gibi konular, günümüzde en çok merak edilen ve internet üzerinden araştırılan konulardandır. Son dönemlerin en yaygın yatırım yöntemlerinden olan kripto para satın alma işlemleri, tüm Dünya’daki yatırımcıların odak noktasıdır. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin tercih edilme nedeni ise kısa sürede yüksek kazançlar sağlamasıdır. Kripto para piyasasında kazanmak kadar kaybetmekte vardır. Hatta bu sanal piyasada borç batağına girmek de oldukça mümkündür. Şayet siz kripto paradan kazanç elde ediyorsanız, aynı sistemde yer alan başka biri kaybediyor demektir veya siz kaybettiyseniz bir başkası kazanmıştır.

Kripto varlık piyasaları, 7 gün 24 saat aralıksız işleyen hareketli piyasalardır. Aynı zamanda yatırımcı kitlesinde herhangi bir regülasyon veya kriter aranmadığından, etik değerlere aykırı kazançların sağlanması veya kaybedişlerin yaşanması oldukça mümkündür. Çoğu zaman az kazandırıp çok kaybettiren bir platformdur. Tüm finansal piyasalarda olduğu gibi özellikle kripto para piyasalarında yeterli sayılabilecek düzeyde teknik bilgiye sahip olmak gerekir. Aksi durumda işiniz şansa kalabilir ve bu tarz piyasalarda şansın pek bir getirisi yoktur.

binance para yatırma i̇şlemi nasıl yapılır?
binance para yatırma i̇şlemi nasıl yapılır?

Binance para yatırma işlemi hakkında bilgi sahibi olmak neden önemli diye soracak olursanız, Binance Dünya’nın en büyük ve en önemli kripto para borsalarındandır. Bu nedenle Binance borsasına para nasıl yatılır, TL nasıl yüklenir gibi teknik konular hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Binance, BinanceTR ve USDT gibi kavramları bilmek gerekir.

  • Binance: Kripto para alım ve satımın yapıldığı bir platformdur. Ayrıca global bir platformdur ve Dünya genelinde onlarca ülkede faaliyet gösteren bir kripto para borsasıdır. Binance borsası işlem hacmi bakımından, CoinMarketCap verilerine göre Dünya’nın en büyük kripto para borsası olarak değerlendirilmektedir. 24 saatlik Binance üzerinden yapılan alım ve satım işlemleri incelendiğinde, yüksek finansal değerlerin kaydedildiği görülür. Ayrıca Binance borsasında birçok işlem çifti bulunmaktadır. Bunlar BTC, XRP, ETH, LTC, CAKE, AVAX olarak sıralanabilir. Diğer bir özelliği de Binance para yatırma işlemi sırasında bünyesinde yüzlerce kripto para birimi bulundurduğundan daha çok seçenek sunmaktadır.
  • BinanceTR: Global olan Binance platformunun Türkiye ayağı BinanceTR’dir. Ülkemizde kurulan bu şirket sayesinde BinanceTR kullanıcılarına, yatırımlarını TL olarak çekilmesini ya da yatırımların TL olarak yapılmasına olanak sağlar. Kısaca BinanceTR’ye TL olarak para yatırılabilir ve çekilebilir, aynı zamanda kripto paraların alım satımı yapılabilir. Ancak Türkiye ayağına nazaran Binance borsasında daha fazla kripto para birimi bulunmaktadır. Bu nedenle BinanceTR’ye havale veya EFT yapılarak Binance’e para yüklenebilir. Bu şekilde hesaba TRY yüklenebilir.
  • USDT: USDT kavramı isim olarak USD’den gelen bir kavramdır. Kısaca ifade edecek olursak, Amerikan Doları’nın (USD) kripto para haline verilen addır. Yani 1 USD 1 USDT’ye eşittir. Binance para yatırma durumunda, BinanceTR hesabına TL olarak para yükledikten sonra USDT’ye çevirmek gerekir ve daha sonra Binance hesabına gönderilebilir. TL olarak işlem yapılabilir, fakat piyasa fiyatında etkili olan USD para birimidir. Bu nedenle USDT kullanılması daha uygun olacaktır.

Binance Para Yatırma Adımları Nelerdir?

Binance para yatırmaya dair bazı adımları takip ederek, karmaşık görülen yatırım işlemi basit hale gelebilir. Bu adımları sırasıyla yerine getirmekte fayda vardır.

1. BinanceTR Uygulamasının Telefona İndirilmesi

Binance borsasını kullanmak isteyenlerin yapması gereken ilk işlem, BinanceTR uygulamasını telefonlarına indirmektir. Uygulama yüklendikten sonra kayıt olmak gerekir. BinanceTR ile ilgili bilinmesi gereken en önemli detay, Binance’nin Türkiye’de kurulan ve onu temsil eden ayağıdır. Binance, global bir borsa olduğundan, BinanceTR daha çok para yatırma ve çekme işlemleri için tercih edilir. Kurulma nedeni de kullanıcılara kolay hizmet sunmaktır. Binance para yatırma işlemi için BinanceTR hesabına TL olarak yükleme yapılır ve USDT’ye çevrilerek, Binance hesabına gönderilir. Binance hesabı olanlar 2-3 dakikada BinanceTR hesabına sahip olabilirler. Binance hesabı olmayanlar kayıt yaptırdıktan sonra BinanceTR hesabını kurabilirler. BinanceTR’yi indirip kayıt olduktan sonra, hesaba giriş yapılabilir ve ana sayfanın sağ altında bulunan cüzdan bölümüne tıklanır.

2. Cüzdandan TRY Seçilmelidir

BinanceTR cüzdanı, ekran görünümü olarak iOS ce Android cihazlarda farklı olabilir. Cüzdanı girdiğinizde karşınıza birçok para birimi çıkar. Bunlar BTC, ETC, USDT, TRY gibi kripto para birimleridir. TRY ülkemizin kripto para birimidir ve burada yapılması gereken TRY para biriminin seçilmesidir.

3. Ekranda Yer Alan Yatırma Butonuna Tıklama

Binance para yatırma işlemi sırasında TRY para birimi seçildikten sonra yeni bir ekran karşınıza çıkar. İşte bu ekranda yatırma ve çekme butonu yer almaktadır. Yatırma seçeneğini kullanarak Binance hesabına para yatırılır, çekme seçeneği ile para çekme işlemi yapılır. BinanceTR’nin anlaşmalı olduğu Ziraat Bankası ve Vakıf Bankası ile yatırma işlemi havale veya EFT olarak yapılabilir. Bu bankalar üzerinden 7 gün 24 saat para yatırma ve çekme işlemleri yapılabilir. Diğer bankalar ile işlem yapmak isteyenler, hafta içi mesai saatlerinde para yatırma işlemi yapabilirler.

4. Transfer İşlemi İçin Banka Seçimi

Yatırma butonuna dokunduktan sonra para transferinde aracılık yapacak banka seçilir. Ziraat Bankası ve Vakıf Bankası kullanıcıları 7/24 işlem yapabilirler. Bu kısımda önemli olan husus banka hesabının adınıza olmasıdır. Bu detay oldukça önemlidir. Aksi durumda transfer işleminiz gerçekleşmez.

Binance para yatırma işlemi sırasında takip edilmesi gereken adımlar bu şekildedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu