Kripto Para

Binance Yeni Düzenleyici ve Medya Savaşlarıyla Mücadele Ederken BNB Kayıplarını Artırıyor

Binance Yeni Düzenleyici ve Medya Savaşlarıyla Mücadele Ederken BNB Kayıplarını Artırıyor

 

Dünyanın en büyük kripto borsasının yerel tokeni olan Binance Coin (BNB) , yeni düzenleyici incelemeler ve medya araştırmalarının borsayı bir kez daha gündeme getirmesi nedeniyle kayıpları artırdı – her ne kadar olumlu bir şekilde olmasa da.

Salı sabahı saat 07:10 UTC’de BNB, son 24 saatte %9.1 düşüşle 282.7 USD’den el değiştiriyor. CoinGecko’ya göre, kripto para geçen hafta %12,2 ve Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 686 USD’den yaklaşık %60 düştü.

binance
binance
BNB 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: coingecko.com

BNB, piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında en kötü etkilenenlerden biri olsa da, özellikle kripto piyasasının tamamı bugün kırmızıda. 

Bu arada, ABD düzenleyicilerinin Binance’in 2017’de bir ilk madeni para arzı ( ICO ) sırasında dijital belirteçler satarak menkul kıymet kurallarını ihlal edip etmediğini araştırdığını iddia eden raporların ortaya çıkmasından sonra madeni para kayıplarını artırdı.

Bloomberg tarafından konuya aşina olan kişilere atıfta bulunan bir rapora göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şu anda 46,19 milyar ABD dolarının üzerinde piyasa değeri ile dünyanın beşinci en büyük kripto parası olan BNB tokeninin kökenini araştırıyor. . Müfettişler, fırlatmanın ajansa kayıtlı olması gerekip gerekmediğini inceliyorlar.

Raporda ayrıca Binance’in “Washington’da birden fazla soruşturmayla karşı karşıya olduğu” iddia edildi ve SEC’in CEO Changpeng Zhao’ya (CZ) bağlı piyasa yapıcı şirketlere baktığı da belirtildi.

Binance yaptığı açıklamada, “düzenleyicilerle eğitim, yardım ve bilgi taleplerine gönüllü yanıtları içeren devam eden görüşmelerimiz hakkında yorum yapmamızın uygun olmayacağını” söyledi.

Binance için işleri daha da kötüleştirmek için, Reuters tarafından yayınlanan “özel bir rapor” , kripto borsasını 2017 ile 2021 arasındaki dönemde en az 2.3 milyar ABD doları değerinde yasadışı fon aklamak için bir kanal görevi görmekle suçladı .

Haber ajansı, Binance’in beş yıl boyunca hack, dolandırıcılık ve yasa dışı uyuşturucu satışlarından kaynaklanan işlemleri işlediğini ve Reuters’in fonları izlemek için blockchain analitik firmaları Chainalysis ve Crystal Blockchain ile çalıştığını ve ayrıca mahkeme kayıtlarını ve kolluk kuvvetlerinin açıklamalarını incelediğini iddia etti.

Rapora değinen Binance , e-posta alışverişini Reuters muhabirleriyle paylaştı ve raporun “yanlışlıkla dolu” olduğunu ve zayıf verilere dayandığını söyledi.

Dikkat çekici bir şekilde, bu Binance ve Reuters’in karşı karşıya geldiği ilk sefer değil. Nisan ayındaki başka bir “özel raporda” Reuters , Binance’in Rusya başkanının müşteri verilerini Rus makamlarıyla paylaşmayı kabul ettiğini iddia etti, ancak Binance haber soruşturmasının “kategorik olarak yanlış” olduğunu söyleyerek bunu hemen reddetti .

İlginizi Çekebilir:Kripto cüzdanlarınızı ‘kötü yazılımlarına’ karşı nasıl koruyacağız?

Ayrıca Binance’in “fintech endüstrisindeki en katı AML [kara para aklamayı önleme] politikalarından bazılarına” sahip olduğunu ve ayrıca “kolluk kuvvetlerinin siber ve finansal suçlarla başa çıkmasına yardımcı olduğunu” iddia ettiler. dünya çapında ”makale yayınlandığından beri. 

Sözcü, Binance’in bir liderden hesap sormayı memnuniyetle karşıladıklarını, ancak “editörlerin, son makalelerinin merkez parçası da dahil olmak üzere birden fazla üçüncü taraf tarafından acımasızca gerçek kontrol edilmesinden sonra bu yazarlar tarafından başka bir makale yayınlamayı ikinci kez tahmin etmelerini umduklarını” söyledi. hikayeleri, Alexei Navalny’nin kurmay başkanı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu