Kripto Para

Ethereum Birleştirme Tamamlandı

Cryptocurrency platformu Ethereum, uzun zamandır beklenen bir yazılım yükseltmesini tamamladı.

Birleştirme Tamamlandı: Ethereum

 

Cryptocurrency platformu Ethereum, uzun zamandır beklenen bir yazılım yükseltmesini tamamladı.

Birleştirme olarak bilinen yükseltme, Ethereum’un enerji tüketimini azaltarak kripto platformunu daha çevresel olarak sürdürülebilir bir çerçeveye kaydırdı. Ayrıca, platformun kullanımını daha kolay ve daha ucuz hale getirecek gelecekteki iyileştirmeler için zemin hazırlayacaktır.

Birleştirmenin teknik ayrıntıları son derece karmaşıktır, ancak temel olarak süreç, kripto para birimi işlemlerinin nasıl doğrulandığına ilişkin bir değişime indirgenir.

Birleştirmeyi tamamladıktan sonra, Ethereum şimdi iş kanıtı (PoW) adı verilen bir doğrulama sisteminden daha az enerji tüketen ve öncekinden farklı olarak enerji tüketen bir hesaplama yarışını içermeyen “pay kanıtı” (PoS) sistemine geçti. sistem. PoS ayrıca bir havuza belirli bir miktarda katılımcının kripto birikimlerini yatırır veya “bahis” yapar ve bu da onları bir piyangoya dahil eder. Yeni sistemde ayrıca bir ödül sistemi var; Bir kripto işlemi her onay gerektirdiğinde, değişimi doğrulamak ve bir ödül almak için bir kazanan seçilir.

Popüler tahminler, Ethereum’un hisse kanıtına geçişinin enerji tüketimini %99’dan fazla azaltacağını gösteriyor.

Birleştirmeye dahil olan geliştiriciler, PoW’dan PoS’a geçişin, gaz ücretlerini düşüren gelecekteki güncellemeleri tasarlamayı daha kolay ve dostça hale getireceğini söyledi – Ethereum platformu Ether ile ilişkili kripto para biriminde bir işlem yürütmenin maliyeti.

ethereum

Ethereum potansiyel olarak kripto endüstrisindeki en önemli platformdur. Platformun yazılım altyapısı katmanı, müşteri fonlarında 50 milyar doları aşan binlerce uygulamanın temelini oluşturur.

Şimdiye kadar, Ethereum’un başarılı bir şekilde yükseltilmesi, sektörden yaklaşık 1 trilyon dolar akıtan yıkıcı bir piyasa çöküşüne tanık olduktan sonra, bu yıl kripto endüstrisinin en önemli olumlu özelliği haline geldi. Birçok önde gelen kripto şirketi, çökme nedeniyle iflas etmek zorunda kaldı.

Herhangi bir aksaklık geçişi zorlaştırabileceğinden, yükseltme yakından incelendi. Birleştirmedeki tek bir kusur, özellikle kripto platformunun yazılım altyapısını kullanan şirketler olmak üzere, daha geniş kripto endüstrisini potansiyel olarak bozabilirdi. en kötü durum senaryosu, yeni kurulan şirketleri alt üst edebilir ve piyasayı başka bir büyük ters köşeye gönderebilirdi.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Önlem olarak, kripto para borsası Coinbase, Birleştirme sırasında belirli Ethereum para yatırma ve çekme işlemlerini duraklattı.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, “Ve sonuçlandırdık! Herkese mutlu birleşme. Bu, Ethereum ekosistemi için büyük bir an. Birleşmenin gerçekleşmesine yardımcı olan herkes bugün çok gurur duymalı.”

Birleştirmenin tamamlanması, yıllar süren yoğun çalışma ve tartışmaların ardından geldi. 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından kurulan Ethereum, şu anda dünyanın dört bir yanından, Birleşmenin inceliklerini tartışmak için YouTube’da yayınlanan görüntülü aramalarda toplanmak için aylar harcayan gevşek bir kodlayıcı ağı tarafından yönetiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu