Kripto Para

Bitcoin 20K Doların Altına Düşerken Kripto Piyasaları 2 Günde 60 Milyar Dolar Kaybetti (Piyasa İzleme)

Tüm manzara bir kez daha kırmızıya döndüğünden, kripto piyasa değeri iki gün içinde 60 milyar doların üzerinde değer kaybetti.

Dün gıpta edilen 20.000 dolarlık çizginin üzerinde kalmaya uğraştıktan sonra, bitcoin nihayet bugün erken saatlerde altına düştü. Çoğu altcoin, ETH, SOL, DOGE ve SHIB’de kayda değer kayıplarla bir kez daha günlük ölçekte kırmızıda iyi durumda.

Bitcoin 20 bin doların altına düştü

Bitcoin geçen hafta yakın zamanda kaybedilen değerin bir kısmını kurtarmaya çalıştı ve 18 ayın en düşük seviyesi olan 17.500 dolardan 21.000 dolara sıçradı. Bu seviyeyi, boğaların 21.800 doların biraz üzerinde 10 günün en yüksek grafiğini çizmesiyle sonuçlanan bir yükseliş başlatmadan önce hafta sonunun çoğunda korudu.

Bununla birlikte, BTC yukarı doğru devam edemedi ve 21.000 doların biraz altına geri çekildi. İlerleyen saatlerde bu seviyeyi geri almaya çalıştı ancak yolda durduruldu.

Bu nedenle, 20.000 dolara düştü ancak dün üzerinde kalmayı başardı. Ancak bugün durum değişti ve BTC, saatler önce bu yuvarlak numaralı dönüm noktasının altına düştüğünü gördü. Şu an itibariyle, bu çizgide de işlem görüyor ve piyasa değeri 400 milyar doların altına düştü.

bitcoin

Altlar Kırmızı Gör

Çoğu altcoin BTC’yi takip etmeye devam ediyor, bu da neredeyse tüm grafiklerde kırmızının belirgin olduğu anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir: NFT ‘de Kara Para Aklama Olayları Artış Gösteriyor.

Ethereum, hafta sonu 1.200 doların üzerine çok günlü bir rekor kırdı, ancak o zamandan beri 100 doların üzerinde kaybetti. Günlük %6.5’lik bir düşüş, ikinci en büyük kriptoyu şu anda 1.130 dolara itti.

BNB, %7,5’lik bir düşüşün ardından 220 dolara düştü. Daha benzer ve hatta daha kötü düşüşler Ripple, Solana, Dogecoin, Polkadot ve Shiba Inu’da görülüyor.

Cardano, Tron ve LEO da, bugünkü düzeltmeyi biraz daha iyi almış olsalar da kırmızıdalar.

Alt ve orta büyüklükteki altcoinler benzer pozisyonlardayken, tüm kripto varlıklarının genel piyasa değeri 900 milyar dolara düştü. Bu, metriğin iki gün içinde 60 milyar doların buharlaştığını gördüğü anlamına geliyor.

kripto para birimi piyasasına genel bakış.  kaynak: kriptoyu ölçün

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu