Teknoloji

Bitcoin Cüzdan Nasıl Oluşturulur

Bitcoin Cüzdan Nasıl Oluşturulur, Bitcoin Cüzdan Nedir?

Bitcoin cüzdan, Kripto para dünyasında kullanılan sanal cüzdandır. Bitcoin cüzdanlar, bitcoin bakiyeniz bulunduğu zaman ne kadar bakiyenizin olduğunu gösterir. Aynı zamanda diğer bitcoin cüzdanlarınızla transfer işlemi, daha basit ve pratik bir şekilde gerçekleşir. Bitcoin cüzdan için tam anlamıyla, yazılım diyebiliriz. Peki, Bitcoin cüzdan nasıl oluşturulur?

Bitcoin Cüzdan Oluşturma Aşamaları Nelerdir?

Bitcoin cüzdan oluşturulurken çeşitli aşamalar vardır. Bu aşamaları teker teker gerçekleştirirseniz, herhangi bir problem olmadan bitcoin cüzdan hesabınızı açabilirsiniz. Bitcoin cüzdan için ilk olarak;

  • Blockchain uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulama indikten sonra sizden istenilen bilgiler ile giriş yapmalısınız.
  • Giriş işlemlerinin ardından karşınıza, uygulama üzerinde bulunan “bir cüzdan oluştur” seçeneği çıkar. Burada e-posta ve şifrenizle beraber giriş yapmanız gerekiyor.
  • Açılan ekranda kendinize göre unutmayacağını bir pin kodu oluşturduğunuzda, parayı yedekle seçeneği sunulur.
  • Yedekleme işlemini gerçekleştirdikten sonra 12 adet verilen kelimeden, 3 tanesini sisteme yazmanız istenir.

Doğru kelimeleri yazarsanız, yedekleme aşaması sona erer. Böylece, bitcoin cüzdan aşaması oluşturma adımları da tamamlanmış olur.

Bitcoin Cüzdan Ne İşe Yarar?

Bitcoin cüzdan, Bitcoin değerleriniz için kişisel olarak kullanabileceğiniz yazılımdır. Tamamen bitcoin değerlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Bitcoin cüzdanlarınızla transfer yapabildiğiniz gibi bitcoin bakiyenizin kontrolünü de gerçekleştirebilirsiniz. Yani bitcoin cüzdanınızla beraber, bakiyenizi görebilirsiniz ardından kontrol sürecini, bu yazılımla beraber sağlayabilirsiniz.

  • Kripto para dünyasında tercih edilen, kullanışlı sanal cüzdandır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kripto para yatırımı yapan ve cüzdan kullanmak isteyenler için faydalı bir yazı olmuş. Ben de cüzdan kullanmaya yeni başlayanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu