Kripto Para

Bitcoin Kaybetme Serisini Uzatmak İçin Yolda

Bitcoin Kaybetme Serisini Uzatmak İçin Yolda

 

 

Bitcoin Kaybetme Serisini Uzatmak İçin Yolda.Bitcoin tarihte ilk kez art arda sekiz hafta boyunca zemin kaybetti ve önümüzdeki üç gün içinde 30.300 doları geri almazsa kaybetme serisini uzatacak.

Eter, yedi ay içinde Bitcoin’e göre en düşük seviyede işlem görüyor, tüccarların dünya bilgisayarından uzakta, dijital altına akın ediyor olabileceğine dair bir işaret.

 

İlginizi çekebilir: NFT ‘de Kara Para Aklama Olayları Artış Gösteriyor.

 

ETH/BTC oranı, ETH’nin BTC’nin %23’lük düşüşüne kıyasla son 30 günde %37 düştüğü için Ekim’den bu yana en düşük seviye olan 0.061’de. ETH, Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan 1.760 dolardan işlem görürken, BTC 29.000 dolardan işlem görüyor.

Tüccarlar, geniş bir pazar satışının ortasında ilk ve en büyük kripto para birimine akın ediyor. ABD Merkez Bankası artan tüketici fiyatlarıyla mücadele etmek için faiz oranlarını yükseltmeye devam etmeyi planlarken, yatırımcılar riskten daha fazla kaçınıyor. 4 Mayıs’ta merkez bankası faiz oranlarını 50 baz puan artırarak son yirmi yılın en büyük hamlesini yaptı .

“Bence insanlar artık Bitcoin dışındaki şeylere odaklanmak yerine daha güvenli bahislere sığınıyorlar. Kripto düştüğünde, BTC, ETH ve diğer L1’e kıyasla en az düşer. Yani aşağı yönlü oynaklık daha az,” diye açıkladı

Bitcoin’in “Bitcoin hakimiyeti” olarak da bilinen genel kripto para piyasasındaki yüzdesi, 2018’den bu yana ilk kez %39’a düştükten sonra %40’ın üzerine çıkıyor.

bitcoin kaybetme serisini uzatmak i̇çin yolda
bitcoin kaybetme serisini uzatmak i̇çin yolda

Kripto, son birkaç çeyrektir hisse senedi piyasalarıyla adım adım işlem görüyor. Ancak bugün bir istisnaydı.

Nasdaq %3 yükselirken, Ether çoğu altcoin daha da kötüleşirken %7’nin üzerinde düştü. Bitcoin, gün içinde %1 düşüşle nispeten zarar görmedi.

En kötü Performans Gösterenler

  • Kazanmak için Taşı NFT hissiyatı STEPN, %36 düşüşle bugünün en kötü performansı gösteren oyuncusu oldu
  • Layer-1 blockchain Avalanche özellikle sert bir darbe aldı ve %17 düşüşle 23 dolara düştü. Şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesinden %84 düştü.
  • ApeCoin %16 daha düşük 6.13 dolardan işlem görüyor.

DeFi’de kilitlenen toplam değer, gün içinde %5 düşüşle 83 milyar dolar ve geçen yılın en yüksek seviyelerinden 100 milyar doların üzerinde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu