Kripto Para
Trend

Bitcoin Madenciliği Hakkında ABD Yasak mı Getiriyor?

Bitcoin Madenciliği Hakkında ABD Yasak mı Getiriyor?

Beyaz Saray: Bitcoin Madenciliği Daha Çevreci Olmalı – Yoksa ABD Yasaklamalı

Beyaz Saray, federal kurumların ve eyaletlerin Bitcoin gibi madencilik kripto para birimlerini daha iklim dostu hale getirmesini istediğini söyledi.

Beyaz Saray bugün ABD’li milletvekillerinin ve düzenleyicilerin yakında kripto para madenciliğini çökertebileceğini öne sürdü.

bitcoin madenciliği hakkında abd yasak mı getiriyor?
bitcoin madenciliği hakkında abd yasak mı getiriyor?

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi, Başkan Biden tarafından Mart ayında bir yürütme emriyle zorunlu kılınan Perşembe günü yayınlanan bir raporda, kripto madencilerinin Enerji Bakanlığı Çevre Koruma Ajansı’nın (EPA) yardımıyla sera gazı emisyonlarını azaltmaları gerektiğini söyledi ( DOE) ve diğer federal kurumlar.

Hükümetin endüstriden güç kullanımı hakkında daha fazla veri toplamasını, enerji verimliliği standartlarını geliştirmesini önerdi ve “çevreye karşı sorumlu kripto varlık teknolojilerinin kullanımını” teşvik etti.
Ancak Beyaz Saray, madenciliği daha yeşil hale getirmek için alınan önlemler işe yaramazsa, enerji yoğun kripto madenciliği, yani Bitcoin’i söyleyecek kadar ileri gitti.

, tamamen yasaklanabilir.

Raporda, “Bu önlemlerin etkileri azaltmada etkisiz kalması halinde, İdare yürütme eylemlerini araştırmalı ve Kongre, kripto varlık madenciliği için yüksek enerji yoğunluklu fikir birliği mekanizmalarının kullanımını sınırlamak veya ortadan kaldırmak için yasaları değerlendirebilir” dedi.

Bitcoin gibi kripto para madenciliği büyük miktarda enerji kullanır: blok zincirlerine yapılan işlem bloklarını doğrulamak için çok fazla bilgisayar gücüne ihtiyaç vardır – bu nedenle madencilik genellikle endüstriyel ölçekte yapılır.
Çin endüstriyi çökerttikten sonra, madencilik operasyonları Kuzey Amerika’ya akın etti: bugünkü rapor, ABD’nin Bitcoin‘den küresel madencilikteki payının 2020’de %3,5’ten şimdi %38’e yükseldiğini ekledi.

Raporda, bunun ABD’nin “iklim taahhütlerini ve hedeflerini” engelleyebileceği belirtildi.

Mart ayında Başkan Joe Biden, ABD hükümetinin madencilik de dahil olmak üzere kripto endüstrisini düzenlemesi için geniş bir strateji oluşturmaya çalışan bir yürütme emri imzaladı.

Bugünün raporu ayrıca, iş kanıtı ve hisse kanıtı blok zincirleri arasındaki farkı kaydetti ve Ethereum’un “birleştirme” olarak bilinen uzun zamandır beklenen yükseltmesinden bahsetti.
Ethereum Vakfı’na göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un önümüzdeki hafta, %99 daha fazla enerji verimli hale getirecek olan hisse kanıtına geçmesi bekleniyor.

“Daha az enerji yoğun konsensüs mekanizmalarını benimsemek için [iş kanıtı] blok zincirlerine yönelik artan çağrılar var” dedi. “En belirgin tepki, Ethereum’un bir konsensüs mekanizması kullanan vaat edilen ‘Ethereum 2.0’ lansmanı oldu.”

Önde gelen Bitcoiner ve Kraken Dan Held’deki büyüme pazarlaması başkanı da dahil olmak üzere bazı uzmanlar, Ethereum’un yükseltmesi tamamlandığında, Bitcoin’in yüksek enerji tüketiminin daha fazla ilgi odağı olacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu