Kripto Para

Blockchain.com, 3AC’nin İflası Nedeniyle 270 Milyon Dolarlık Zarar Görebilir

Cryptocurrency exchange Blockchain.com,Three Arrows Capital'in iflası ve tasfiyesi nedeniyle Three Arrows Capital'in kredilerini geri ödeyememesi nedeniyle toplam 270 milyon $zarara uğrayabilir

Blockchain.com, 3AC’nin İflası Nedeniyle 270 Milyon Dolarlık Zarar Görebilir


Cryptocurrency exchange Blockchain.com,Three Arrows Capital’in iflası ve tasfiyesi nedeniyle Three Arrows Capital’in kredilerini geri ödeyememesi nedeniyle toplam 270 milyon $ zarara uğrayabilir

 

Daha önce, zor durumdaki kripto para hedge fonu Three Arrows Capital (3AC), ülkedeki varlıklarını korumak için ABD’de Bölüm 15’te iflas başvurusunda bulundu.

Three Arrows Capital’in sıkıntıları, şirketin önemli miktarda maruz kaldığı LUNA-UST’nin çöküşüyle ​​ateşlendi. Three Arrows Capital, İngiliz Virgin Adaları mahkemesi tarafından tasfiye kararı aldı.

Blockchain.com CEO’su Peter Smith, hissedarlara yazdığı bir mektupta, “Three Arrows hızla iflas ediyor ve varsayılan etki, Blockchain.com’dan yaklaşık 270 milyon dolarlık kripto para birimi ve ABD doları kredisi” dedi.

blockchain

Şirketin kripto para endüstrisindeki meslektaşlarını aldattığını ve kendi çıkarlarını korumak ve onları mümkün olduğunca sorumlu tutmak için yasal yardım aradığını söyledi.

Şirket, Blockchain.com’un iyi çalıştığını ve şirket kullanıcılarının etkilenmeyeceğini ve sıvı ve solvent olarak kalacağını söyledi.

Three Arrows, 700 milyon doların üzerinde kripto para birimini geri ödedi.

Nisan ayında bir Bloomberg raporuna göre, kripto para borsası Blockchain.com’un bu yıl içinde halka açılması bekleniyor .

Dijital varlık kredi şirketi Genesis Capital, Three Arrows Capital ile iflas başvurusunda bulunurken risk alacağını, ancak hedge fonunun kötü borç riskini mümkün olduğunca azaltmaya çalışacağını söyledi .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu