Kripto Para

Blockchain.com, 83 Milyon Cüzdan Kullanıcısına NFT Alan Adı Sağlamayı Planlıyor

Blockchain.com, .blockchain NFT alanlarını başlatmak için Web3 dijital kimlik platformu ve NFT alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Şirket, önümüzdeki birkaç hafta içinde 83 milyon Blockchain.com cüzdan kullanıcısının ücretsiz bir .blockchain alanı alacağını söylüyor.

Blockchain.com Durdurulamaz Etki Alanlarıyla Ortak Oldu — Firmalar 1. Markalı Üst Düzey Etki Alanı Başlattı

Blockchain.com , 2011 yılında ilk Bitcoin ( BTC ) blok gezginini piyasaya sürdüğü için kripto alanında oldukça uzun bir süredir öncü olmuştur . Bu hafta şirket, Web3 dijital kimlik şirketi Unstoppable Domains ile birlikte çalıştığını duyurdu. . Başlangıç, Web3 hizmetlerine adanmış bir kimlik firması ve 2,4 milyon kayıtlı kullanıcı adı yayınlayan bir alan adı sağlayıcısıdır.

İki firma, Unstoppable Domains tarafından .blockchain olarak adlandırılan ilk markalı üst düzey alan adının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Önümüzdeki haftalarda Blockchain.com, 83 milyon Blockchain.com cüzdan kullanıcısının tamamının ücretsiz bir .blockchain alan adı oluşturabileceğini söylüyor. Bir .blockchain alan adı, uzun bir alfanümerik kripto cüzdan adresinin yerini alabilir ve fonlar, uzun bir adres kullanmak yerine “sarah.blockchain” gibi insan tarafından okunabilir bir ada gönderilebilir.

blockchain.com
blockchain.com

.blockchain adları ayrıca Web3 tanımlayıcıları için de kullanılabilir, böylece kullanıcılar merkezi olmayan uygulamalar (dapps), pazar yerleri, meta veri deposu uygulamaları ve sosyal medya platformları ile işlem yapabilir. Blockchain.com’un baş iş sorumlusu Lane Kasselman, yeni .blockchain özelliğinin, şirketin gözetimsiz cüzdanından yararlanan milyonlarca kullanıcının işini kolaylaştıracağını düşünüyor.

Duyuru sırasında Kasselman, “.blockchain alan adıyla, kullanıcılarımız e-posta gönderdikleri kadar kolay bir şekilde kripto gönderip alabilirler, aynı zamanda Web3’teki kimliklerine de sahip olabilirler” dedi. “Unstoppable Domains ile ortaklığımız ilk özel üst düzey alanı (TLD) işaret ediyor ve bize .blockchain adını Blockchain.com Cüzdanının milyonlarca kullanıcısıyla paylaşmanın benzersiz bir yolunu sunuyor.”

İlginizi Çekebilir: Kripto cüzdanlarınızı ‘kötü yazılımlarına’ karşı nasıl koruyacağız?

Cuma günü, Unstoppable Domains ayrıca .blockchain alan adlarının şirketin web portalı üzerinden de kullanılabileceğini söyledi. Bir NFT alan adı talep edildiğinde, ad sonsuza kadar kullanıcı tarafından tutulur. Firma, NFT alan adlarını basmak için Polygon blok zincirinden yararlanır ve adla ilişkili sıfır basım ücreti veya yenileme ücreti yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu