Haberler

Blue Sky Studio Veda Kısa Filminde Scrat’ın Palamutunu Almasına İzin Verdi

Blue Sky Studio Veda Kısa Filminde Scrat’ın Palamutunu Almasına İzin Verdi

Blue Sky Studio Veda Kısa Filmi Blue Sky Studios’un son günlerinde, efsanevi animasyon stüdyosu, Buz Devri serisinden tarih öncesi sincap olan Scrat’ın yer aldığı son bir kısa film çekmeye karar verdi . 30 saniyelik film, şirketin 21st Century Fox varlıklarını 2019’da satın almasından iki yıl sonra Disney tarafından kapatılan Blue Sky Studios ekibinin resmi vedası niteliğinde.

Video, karlı tarlaların üzerinde bir meşe palamudu ile açılıyor. Kısa süre sonra Scrat çerçeveye girer ve hızla meşe palamuduna doğru koşar. Scrat, meşe palamudu yemesini engelleyen şeylerden korkarak, ödülü elinde ihtiyatla etrafına bakınır. Neyse ki onun için, Scrat’ın 2002’deki Buz Devri’nde dünyaya tanıtılmasından bu yana ilk kez sincap meşe palamutunu mutlu bir şekilde yemeye başladı.

Tüm Buz Devri serisi için, animatörler sincabın güzel bir yemek yemesini önlemenin en tuhaf yollarını düşündükçe, Scrat her zaman komik bir rahatlama olarak ortaya çıktı. Scrat’ın kızgın hayvanlar tarafından dövüldüğünü, bir çığa gömüldüğünü ve hatta patlayan bir yanardağın lavlarından kaçtığını gördük. Sincabın tek bir meşe palamudu almak için verdiği sonsuz mücadelede acı çekmesini izlemek eğlenceliydi ve Buz Devri serisinin her bölümü tüylü kahramana eziyet etmenin yeni yollarını bulmaya çalıştı. Bu nedenle, Blue Sky Studios’taki ekibin, perdeler tamamen kapanmadan önce resmi maskotlarına hak ettiği kupayı vermesi doğru geliyor. Blue Sky Studios artık bizi güldürmek için orada olmasa da Scrat mutlu sona ulaştı.
Blue Sky Studios, 1987 yılında ticari ürünler için görsel efektler konusunda uzmanlaşmış bir şirket olarak kuruldu. Stüdyo , sinema tarihinin en sevilen serilerinden birini doğuran ilk uzun metrajlı filmi Buz Devri’ni 2002’de yayınladı. Blue Sky Studios, Buz Devri ve Rio serisini yaratmanın yanı sıra Robots , Horton Hears a Who gibi eleştirmenlerce beğenilen animasyon filmlerinin de arkasındaydı ! Son uzun metrajlı filmi Spies in Disguise , Aralık 2019’da vizyona girdi.

blue sky studio

Blue Sky Studios, House of the Mouse’un milyarlarca dolarlık bir anlaşmayla 21st Century Fox’un büyük bir kısmını satın aldığı 2019’da Disney tarafından satın alınan varlıklardan biriydi . Şubat 2021’de Disney, pandeminin ekonomik etkisini gerekçe göstererek animasyon stüdyosunu kapatacağını duyurdu. Blue Sky Studio, Nisan 2021’de faaliyetlerine resmen son vermiş olsa da, franchise’ları hala Disney’e ait. 13 Nisan Disney , Blue Sky Studios’un eski maskotu Scrat’ın yer aldığı yeni bir kısa film dizisi olan Ice Age: Scrat Tales on Disney+’ı yayınladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu