Teknoloji

BMW iX1 Electric Crossover’ı Tanıttı

BMW iX1 Electric Crossover’ı Tanıttı

BMW iX1 Electric Crossover’ı Tanıttı BMW, büyüyen elektrikli vasıta ailesine BMW iX1 şeklinde bir üye daha eklemek üzere. En sonuncusu bir Ikea otoparkında dinlenirken yakalanan da dahil olmak üzere detaylı koşullarda daha evvelce birkaç kez yakalanan prototipi ile pazara sürülme tarihinin yakın olduğuna inanıyoruz. Ve şimdi, BMW, tahmini menzili de dahil olmak üzere birtakım ayrıntılarla beraber modeli adeta tanıttı.

Vahşi tabiatta bir iX1 prototipini ilk gördüğümüzden bu yana bir seneden çok oldu, fakat BMW ilk kez model için bir teaser yayınladı. Resmi bildirime göre, “geniş ve kompakt BMW iX1, hareketli performans değerleri ve uzun menzili ile etkileyicidir.”
BMW iX1, dizaynıyla göz kamaştıracak!
BMW, iX1 modelinin ilk teaser görselini yayınladı. Yayınlanan fotoğraf aracın ön dizaynını bizlere gösteriyor. Genel olarak baktığımızda yeni elektrikli BMW modellerinde gördüğümüz dizayna benzer bir dizaynın bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Büyük kardeşi iX3’e benzer böbrek dizaynı ve far grubu yardımıyla vasıta ufak bir elektrikli X3 olarak gözükecek.

bmw ix1 electric crossover'ı tanıttı
Aracın başka bölümleriyle alakalı şimdilik bir teaser yayınlanmasa da aracın prototipi çoğu kez objektiflere takıldı. Genel olarak aracın BMW iX3’ten ilham alınarak tasarlandığını söyleyebiliriz. İç mekan dizaynında ise bizleri yeni BMW 2 serisi Active Tourer‘dan alışık olduğumuz dizayn karşılayabilir.

Bu teaser görselle beraber aracın menziliyle alakalı de birtakım bulgular meydana çıktı. Ortaya çıkan verilere göre yeni BMW iX1, WLTP değerlerine göre 413-438 kilometre arasında menzile sahip olacak. Bu sayede vasıta, günlük kullanımda çoğu kullanıcının taleplerini kolaylıkla karşılayabilecek. Hem de batarya teknoloji yardımıyla kısa sürede iyi bir menzil de bizlere sunacak.
Aracın şimdilik ne vakit tanıtılacağı belli değil. Fakat oluşturulan açıklamalara göre vasıta, yeni kuşak BMW X1’den sonra tanıtılacak. Tahminlere göre vasıta bu sene amacıylade bizlerin karşısına çıkacak. Yeni X1’in tamamıyla elektrikli sürüme ek olarak plug-in hybrid (şarj edilebilir hibrit) versiyonu da bulunacak. Bu sayede vasıta çoğu kullanıcıya hitap edebilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu