Haberler
Trend

Bosch Kombi Resetleme

Bosch Kombi Resetleme Nasıl Yapılır? Nedir?

Bosch kombi resetleme işlemi her kullanıcının bilmesi gereken bir kullanım detayıdır. Kombiler günümüzde hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanılmaktadır. Özellikle dört mevsim sıcak su ihtiyacını karşılaması kombilerin en önemli işlevlerinden biridir. Birçok kullanıcı için kombi kullanmak önemli ayrıcalıklar sunar. Kaliteli ve güvenilir bir markanın kombisini kullanmak uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir.

Ancak zaman zaman kombilerde arızalar meydana gelebilir. Böyle durumlarda kullanıcılar teknik servise başvurmadan önce ufak basit işlem adımlarını takip ederek sorunu çözebilirler. Ancak parça değişmesi veya teknik bir arıza durumu söz konusu olduğunda mutlaka kullanıcıların kombilerini profesyonellere göstermesi gerekir. Kombi kullanımı konusunda en çok merak edilen konu resetleme işleminin neden yapıldığıdır.

Eğer kombilerinizi resetlemeniz gereken bir durum söz konusuysa bu işlemi mutlaka kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde gerçekleştirmeniz önem taşır. Yanlış yapacağınız bir işlem kombinin daha büyük bir arıza ortaya çıkarmasına neden olabilmektedir. Ancak basit bir işlem olduğu için hemen herkes kolaylıkla Bosch kombi resetleme işlemi yapabilmektedir.

bosch kombi resetleme nasıl yapılır nedir
bosch kombi resetleme nasıl yapılır nedir

Bosch Kombi Resetleme Nasıl Yapılır?

Bosch kombi resetleme işlemini yapabilmek için öncelikle kombinizin üzerindeki tüm düğme ve tuşların ne işe yaradığını bilmeniz gerekir. Bilinçli kombi kullanıcılarının bu işlemleri yaparken özellikle dikkat etmesi gereken belli faktörler bulunur. Kombilerinizin daha güvenli ve sağlıklı çalışabilmesi için belirli durumlarda resetleme işlemini yapmanız gerekir. Böylelikle kombi kendini yenileyerek sorunun giderilmesini sağlayabilir. Kombi resetleme işlemi hakkında şunlar söylenebilir:

 • Cihazlar arıza durumlarında iç tasarımdaki parçaların zarar görmemesi için kendini kapatmaktadır.
 • Bu kendini kapatma durumunda olası riskler büyük oranda bertaraf edilmiş olur.
 • Hata uyarısı veren bir kombiyi resetlemek için reset tuşuna basmak yeterlidir.
 • Bu reset tuşuna 3 saniye kadar tek bir defa basmanız gerekir.
 • Ancak Bosch Condens Kombi 2200iW modellerinde bu tuş bulunmamaktadır.
 • Ancak ekranda arıza işareti var ise aşağı yukarı tuşları kullanılmalıdır.
 • Bu tuşları kullanarak uyarı işareti gidene kadar her ikisine de basmak gerekmektedir.
 • Kombilerde en fazla 2 defa resetleme işlemi denemelisiniz.

Küçük çaplı sorunları resetleme işlemi ile çözmeniz oldukça mümkündür. Bosch kombi resetleme işlemi özellikle hemen her kombi kullanıcısını yakından ilgilendirmektedir. Kış aylarında ani bir arıza durumunda teknik servisi aradığınızda sizlere ilk olarak resetleme işlemi yapıp yapmadığınızı sorabilirler. Eğer yapmadıysanız teknik uzmanların bilgileri ve yönlendirmeleri doğrultusunda da resetleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yenilenebilen Enerji Kaynakları için yeni yazımızı yayınladık takipte kalın.

Bosch Kombi Resetleme Neden Yapılır?

Bosch kombi resetleme işlemi birçok farklı durum için gerçekleştirilebilir. Kullanıcılar özellikle resetleme işlemine hangi durumlarda yapmaları gerektiğini mutlaka bilmelidir. Aksi takdirde bu işlemi yanlış bir anda yapılması da ciddi bir sorun olarak karşınıza çıkabilir. Bosch kombi resetleme işlemi özellikle şu durumlarda gerçekleştirilmektedir:

 • Kombide bir arıza ya da hata tespit edildiğinde kombi kendini kapatabilir. Bu hatayı tespit etmek için de kombiye reset atılması gerekir.
 • Basit kombi sorunlarını gidermek için de kombinin resetlenmesi gerekir. Cihazın hava ve gaz beslemesi kesildiğinde resetlenebilir. Bunun yanında su basıncı düşük olduğunda da kombi resetlemesi yapılabilir.
 • Kombilerin kontrol panolarında sorun meydana geldiğinde de kombilerin resetleme işlemleri yapılabilmektedir.
 • Genel bakım işlemleri sırasında da yine kombinin resetlenmesi gerekir. Bu şekilde kombiler çalışmasını daha verimli bir şekilde sürdürebilirler.

Bu nedenleri göz önünde bulundurduğunuzda yaşadığınız bir sorun karşısında daha bilinçli bir şekilde hareket ederek resetlemeyi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında yeniden bir kombinizi çalıştırdığınızda sorun giderilmemiş ise teknik servise yönelmeniz gerekir. Teknik servis ekipleri parça değişimi veya arıza tamiri gibi konularda sizleri bilgilendirerek kombinizin sorununu yakından çözmeye çalışır.

 

Hangi Durumlarda Kombi Resetlenmemelidir?

Bosch kombi resetleme işlemleri sırasında bilinmesi gereken konulardan birisi de kombilerin resetleme işleminin hangi durumlarda yapılmaması gerektiğidir. Yanlış bir anda resetleme yapmak kombilerin ömrünün kısalmasına ve daha büyük kombi arızalarının meydana gelmesine neden olabilir. Kombi resetleme işlemleri düzenli bakım sırasında resetlememek gerekir. Kombi verimli ve güvenli bir şekilde çalışırken resetleme işlemlerini yapmamaya özen göstermek önem taşır.

Eğer kombiler normal koşulları altında çalışmıyor ise ve sıcak su ihtiyacı da bulunuyor ise kombiyi resetlemek doğru olmaz. Böyle durumlarda doğrudan teknik servisten hizmet almak gerekir. Teknik bakım gerektiren durumlarda da kombilerin resetlenmemesine önem verilmelidir. Böyle durumlarda resetleme işlemi kombinin daha ciddi arızalar meydana getirmesine neden olabilmektedir.

Kombinin sürekli olarak resetlenmesi gereken bir durumu var ise ya da belirli bir aralıkta resetleniyor ise bu durum daha ciddi bir soruna işaret ediyor olabilir. Bu tarz durumlar için mutlaka kişilerin profesyonel olarak yardım alması gerekir. Güvenlik uyarıları da bu süreçte dikkate alınması gereken konulardandır. Güvenlik uyarıları genellikle sorunların ne olduğunu detaylı olarak belirmektedir. Sorunların çözümü konusunda kullanıcıya daha özel çözüm seçenekleri sunar.

Kombileri daha verimli kullanmak için mutlaka düzenli olarak bakımını yaptırmak gerekiyor. Teknik sorunlarla karşılaşmanız halinde de bir uzmana başvurmak sorunun daha kolay ve sağlıklı bir şekilde çözülmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte hatalı yapılan bir resetleme işlemi kombilerde daha yüksek maliyetli sorunlara neden olabilmektedir.

 

Bosch Kombi Resetleme Ne Kadar Sürer?

Kullanıcıların Bosch kombi resetleme konusunda merak ettiği bir diğer detay ise bu işlemlerin ne kadar sürdüğü konusudur. Resetleme işlemleri sırasında reset, on /off tuşuna yalnızca 3 saniye basılı tutmak yeterlidir. Bazı kombi modellerinde bu süre 5 saniye de olabilmektedir. Kombi bu süreden sonra kolayca reset işlemini tamamlayacaktır. Basit çözülebilecek bir arıza durumu söz konusu ise kullanıcıların bu işlemi kısa sürede yapabilmesi mümkündür. Kombi üzerindeki reset tuşuna kısa sürede basılı tutmak resetlemenin gerçekleşmesi için yeterlidir.

 

Google hesap kurtarma için artık daha kolay yeni yazımızda sizler için paylaştık. Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme makalemiz sizler için araştırmalar sonucu paylaştık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu