Kripto Para

Brezilyalı Kripto Borç Veren BlueBenx, 32 Milyon Dolarlık Hack’ten Acı Çektikten Sonra Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Brezilyalı Kripto Borç Veren BlueBenx, 32 Milyon Dolarlık Hack’ten Acı Çektikten Sonra Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

 

Brezilya kripto kredi platformu BlueBenx, kullanıcılarının para çekme işlemlerini durdurduktan sonra şu anda inceleme altında.

Güç durumdaki girişimin müşterilerine paylaştığı e-postaya göre, para çekmenin durdurulmasının, 32 milyon dolarlık saldırıya uğraması nedeniyle olduğunu iddia etti.

“Geçen hafta, aralıksız çözüm denemelerinin ardından kripto para birimi ağındaki likidite havuzlarımızda son derece agresif bir saldırıya uğradık. Bugün, para çekme, geri ödeme, para yatırma ve transferler dahil olmak üzere BlueBenx Finans ürünlerinin operasyonlarının derhal askıya alınmasıyla güvenlik protokolümüzü başlattık. “Müşterileriyle paylaşılan BlueBenx e-postasında şöyle yazıyor.

Bu hikaye platformun avukatı Assuramaya Kuthumi tarafından doğrulanırken, platformun müşterilerinin çoğu, sözde hack’in temel detayları gerçekten bilinmediği için platformun hesabına gerçekten inanmadı. Yerel medya platformu Portal do Bitcoin tarafından bildirildiği üzere, saldırıya yanıt olarak BlueBenx, çok sayıda çalışanını askıya aldı . 

bluebenx

Bir BlueBenx yatırımcısı Portal do Bitcoin’e yaptığı açıklamada, “Bence bunun bir aldatmaca olma olasılığı yüksek çünkü tüm bu hacker saldırısı hikayesi bir sürü saçmalık gibi görünüyor, icat ettikleri bir şey” dedi.

Merkezi Olmayan Finansmanın (DeFi) bir dalı olarak kripto kredisi, çoğu platform, hatta çok büyük ve yerleşik olanlar bile müşterilerin taleplerini karşılayamadığından, son zamanlarda yoğun bir inceleme altına alındı. Çoğu, o zamandan beri platformlarında para çekme işlemlerini durdurdu ve BlueBenx kullanıcıları, borsanın bu hikayeyi kısmen uydurma vaatlerini karşılayamadığı için uydurduğuna inanıyor.

Cache Nedir?

BlueBenx platformu, yatırımcılara platformdaki özel tekliflerde %66’ya varan getiri vaat ediyor. Celsius Network , Vauld Group, Babel Finance ve hatta nispeten daha düşük bir getiri oranı sunan BlockFi gibi borç verme platformları , yılın ilk yarısındaki kripto kışının getirdiği mevcut likidite baskıları karşısında çöktü.

Para çekme işlemlerinin durdurulmasının ardından BlueBenx yatırımcılarına ne olacağı belli değil. Borsa henüz ileriye dönük uygun bir yol ilan etmedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu