Kripto Para

Chiliz Coin Hedef Fiyatına Dair Beklentiler Nedir?

Chiliz coin hedef fiyat ile ilgili yorum yapan uzmanlar, bu kripto para birimi ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdiler. Taraftarların kripto para girişimi olarak bilinen Chiliz’in amacı, pasif spor severleri aktif taraftarlar haline getirmektir. Chiliz kripto para birimi 2021 yılı boyunca piyasada fark edilir bir çekiş kazansa da, 2022 yılının başlarında fiyat olarak düşüşe geçti. Mart ayında tekrar yükseliş sinyalleri vererek, Chiliz kripto para biriminin yatırım yapmaya değer ve gelecek vadeden bir proje olduğu konusunda uzmanlar hem fikir.

Chiliz Coin Hakkında Uzman Tahminleri

 • GOV Capital, CHZ coin fiyatının önümüzdeki yıl içerisinde 0,81 Doları geçeceğine dair tahminde bulunmuştur ve bu dönemde Chiliz para birimi ile yatırım yapmanın mantıklı olabileceğini belirtmiştir.
 • Market Heaven analistleri, 2023 yılının Chiliz coin için eşsiz bir yıl olduğunu ve bu yılın başlarında Chiliz fiyatının 1,02 Doları görebileceğini ifade etmişlerdir.
 • Digital Coin Price uzmanları ise CHZ Coin için artış tahmininde bulunmuş ve 2025 yılının sonuna kadar fiyatının 1,50 Dolar olacağını öngörmüşlerdir.
 • Coinliker analistleri, Chiliz coin hedef fiyat analizi yaparken geleceğinin parlak olduğuna dair yorumlar yapmışlardır. Analistlerin değerlendirmesine göre 0,84 Doların üzerinde artış görülebilir yönünde.
 • Altcoin Buzz analistleri ise iki şekilde olabilecek ihtimal değerlendirmesi yapmışlardır. Eğer CHZ Coin 0,20 Doların altını görürse daha fazla değer kaybetmeye başlayacağı, 0,50 Dolar üzerinde çıkarsa da 1 Dolara doğru bir yükseliş olacağı yönünde tahminde bulunmuşlardır.
 • Cryptoglobal.io TR ekibinin tahminleri de CHZ Coin için olumlu yönde ve fiyat grafiğinin umut vadeden bir tablo çizdiği öngörüsünde bulunmuşlardır.
 • Trading Beasts, bir kripto para analiz platformu olarak faaliyet göstermektedir. Bu platforma göre 2023 son bulmadan CHZ Coin fiyatında artış olacağı ve bu artışın %50 civarında olacağı yönündedir.
 • Wallet Investor analistlerinin tahminlerine göre uzun vadede Chiliz coin fiyatında artış meydana geleceğidir. Analistler Chiliz coin hedef fiyat olarak 4 yıl içerisinde 10 kat artacağı yönünde tahmin yürütmektedir.

Yukarıda sıraladığımız analiz ve tahminlerin yanı sıra, CHZ Coin’in ortalama değerlendirme fiyatının 2023 yılında 0.7-0.9 Dolar aralığında olacağı, 2025 yılı için öngörülen tahminlerin 5 Dolar civarında olacağı yönündedir.

Chiliz Coin’in Özel Olma Nedeni Nedir?

Chiliz Coin, taraftar jetonları üzerine kurulan ve net bir hedefi olan iş modeli olarak tasarlanmıştır. Yatırımcılar bu özellikleri nedeni ile CHZ Coin’i tercih etmeye başladılar ve bu sayede kripto para piyasasındaki iniş ve çıkışların azalması sağlandı. Chiliz, bazı hedefleri doğrultusunda ilerlemek için kripto teknolojisini kullanan bir şirkettir. Chiliz coin hedef fiyat değerlendirme ve sonuçlarında bazı özel durumlar etkilidir.

NFT’ler oyun sektöründe değerlidir. Nedeni ise;

 • Hesapların özelleştirilmesine olanak sağlamaları
 • Oyuncuların seviye atlayarak ilerlemesini sağlamaları
 • Oyun içinde yer alan hedeflere ulaşılmasını sağlamaları

Chiliz, spor takımları ve taraftarlarına yardımcı olabilecek düzeyde teknoloji imkanı sağlamaktadır. Socios, son teknolojilerin kullanımına örnek olarak verilebilir.

chiliz coin hedef fiyat

Chiliz Coin’in Yaptığı Anlaşmalar

Kurulduğu günden bugüne çok fazla sayıda spor kulübü ve taraftarın Token çıkarmak için Chiliz ile anlaşma yaptıkları bilinmektedir. Juventus, AC Milan, FB Barcelona, AS Roma, Atletico Madrid, Arsenal FC, Manchester City, PSG, Inter FC, Aston Villa, Galatasaray SK, Trabzonspor SK gibi Dünya’da tanınan ünlü futbol kulüpleri Chiliz ile anlaşma yapan kulüplerin başında gelir. Ülkemizde Galatasaray ve Trabzonspor’un yanı sıra Bursaspor da Chiliz ile anlaşma yapan kulüpler arasında yer alır.

Chiliz coin hedef fiyat tahminleri birçok spor severin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Chiliz sadece futbolda değil, spor endüstrisinde ciddi bir yer edinmeyi planlayan ve diğer spor branşlarında da varlığını sürdürmek isteyen bir şirkettir. Mayıs 2021 yılında F1 takımı ile anlaşma yapmıştır ve yaptığı her anlaşma CHZ Coin’in değerini arttırmak için atılan bir adımdır. Bundan sonra yapılacak ortaklık ve işbirlikleri ile CHZ Coin fiyatları beklenen tahminlerin de üzerine çıkabilir. Bu anlamda gelecek adına umut vadeden bir yatırım olarak değerlendirilebilir.

Chiliz Coin’in Avantaj ve Dezavantajları

 • Spor kulüpleri ve taraftarlar arasında Chiliz Coin’in kullanım amacı bir değişim işlevi görmesidir. Chiliz platformu sayesinde taraftar jetonlarının oluşması sağlanır. Bu uygulama yöntemi ile bir spor kulübü önemli konularda kendi taraftarına söz sahibi olma gibi bir hak vermektedir. Ayrıca taraftarlar kendi spor kulüplerinin lisanslı ürünlerini satın alırken, ödemeyi CHZ Coin ile yapabilirler. Meydana gelen bu organik ve rafine bağ ile taraftar ve spor kulübü arasında somut bir ilişki ortaya çıkar.
 • Chiliz coin, diğer kripto para birimlerinden farklı olarak bir merkeze bağlıdır. Chiliz şirketine bağlı olan CHZ Coin, finansal konularda merkezi olarak işlem görür. Taraftarlar sahip oldukları bakiye miktarına göre söz hakkına sahip olurlar ve bu sayede haksızlık ve eşitsizlikler önlenmiş olur.

Spor endüstrisi için oldukça önem arz eden CHZ Coin, taraftarlarla kurulan bağlar ve yapılan anlaşmalarla her geçen gün daha da değer kazanacağı uzmanlar tarafından öngörülüyor. Chiliz coin hedef fiyat tahminleri de bu yönde bir tablo çizmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu