Kripto Para

Coinbase, ABD Kurumsal Müşterileri için Ethereum Staking’i Tanıtıyor

Coinbase, ABD Kurumsal Müşterileri için Ethereum Staking’i Tanıtıyor


Güvenli saklama, gelişmiş bir ticaret platformu ve birinci sınıf hizmetler sunan entegre bir çözüm olan Coinbase Prime, ABD’deki kurumsal müşterileri hedefleyen bir Ethereum stake hizmetini tanıttı.

Coinbase borsası, ABD’li kurumsal yatırımcılar için stake seçeneklerine Ethereum’un eklenmesini, kripto para sektörüne girmek isteyen ancak bu konuda tereddüt eden finans kurumları için tasarlanmış önemli bir özellik olarak nitelendirdi.

Borsa, stake hizmetinin şirketlere risklerden kaçınarak pasif gelir elde etme fırsatı verdiğini söyledi. Ürün, endüstrinin patlayıcı büyümesiyle ilgilenmeye başlayan ancak nasıl girileceğini her zaman bilmeyen kurumlar için rampa üzerinde başka bir kripto para birimi sunuyor.

Stake yoluyla getiri elde etmek, genellikle paralarını yatırmak için cazip yerler arayan büyük firmalar için önemli bir rol oynar.

Borsa Pazartesi günkü bir blog yazısında, Coinbase Prime ayrıca Solana, Polkadot, Cosmos , Tezos ve Celo tokenleri için stake hizmetleri sunduğunu söyledi.

Coinbase Gözetim Ürün Başkan Yardımcısı Aaron Schnarch, geliştirme hakkında konuştu ve kurumsal müşterilerin bir cüzdan oluşturabileceklerini, ne kadar stake yapacaklarına karar verebileceklerini ve Coinbase Prime hesaplarında ETH stake etmeye başlayabileceklerini söyledi.

Borsaya göre, para çekme anahtarları Coinbase’in soğuk depolama saklama kasasında tutuluyor ve stake işlemi, bir Proof-of-Stake blok zincirinde yeni kripto para birimi işlemlerinin doğrulanmasıyla gerçekleşiyor.

Coinbase, Ethereum ağının merakla beklenen yükseltmesi olan “Birleştirme”den yararlanmak için staking hizmetlerini başlattı.

coinbase

Stake Ödülleri

Staking, müşterilerin bir blok zinciri ekosisteminin likiditesini ve operasyonlarını desteklemeye yardımcı olan bir varlık havuzuna koyarak kripto para birimleri üzerinde getiri elde etmelerini sağlar. Stake genellikle, yatırımcıların bazı platformlarda yıllık getiride %20’den fazla kazanabilecekleri yüksek getirili bir tasarruf hesabıyla karşılaştırılır.

Ancak, bu uygulama risksiz gelmiyor. Stake yapmak, normalde müşterilerin paralarını, teknik olarak stake edilirken teknik olarak sahibi olan “veli” olarak adlandırılan bir üçüncü taraf ile saklamasını gerektirir. Birkaç ay önce, diğerlerinin yanı sıra Celsius Networks, Voyager Digital gibi saklama kuruluşları kripto piyasaları çöktükten sonra iflas ettiğinde yatırımcılar büyük fon kayıpları yaşadılar .

Kripto para birimi nedir?

Bu yılın Ocak ayında, kurumsal kripto saklama şirketi Anchorage Digital, kurumlar için Ether staking’i tanıttı.

San Francisco merkezli federal olarak kiralanan kripto bankası, ETH sahiplerine varlıkları için ödül kazanma fırsatı sunmaya başladı.

Anchorage ayrıca, ağ bu yıl içinde bir Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasına geçtiğinde Ethereum blok zinciri hizmetini genişletmeyi planladı.

Blok zincirini iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından Proof-of-Stake (PoS) alternatif konsensüs mekanizmasına çevirecek olan “Birleştirme”nin önümüzdeki ay başlaması bekleniyor PoW’dan daha hızlı ve daha enerji verimli olması amaçlanan PoS’a geçişin şimdi 19 Eylül’de gerçekleşmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu