Kripto Para

Coinbase Cloud, Solana arşiv düğümlerini başlattı

Coinbase Cloud, Solana arşiv düğümlerini başlattı

 

Blockchain altyapı platformu Coinbase Cloud , geliştiricilerin ağ üzerinde çalışan ürünler ve hizmetler oluşturmasına yardımcı olacak bir araç olan Solana arşiv düğümlerinin dün piyasaya sürüldüğünü duyurdu . 

Daha önce, Coinbase Cloud , inşaatçıların blok zincirinden işlem verilerine erişmesini ve doğrulamasını sağlamak için özel standart Solana düğümleri başlattı . Solana arşiv düğümlerini genişletmek, geliştiricilerin tüm geçmiş verilere Solana genesis bloğuna geri erişmesini sağlarken, ağır yükü Coinbase Cloud üstleniyor. 

Analitik ve veri sağlayıcılar gibi blok zinciri üzerine inşa edilen birçok proje, standart bir Solana düğümünün sağladığı en son 128 bloğa erişimin ötesinde güvenli, kullanımı kolay ve güvenilir altyapıya ihtiyaç duyar. 

coinbase 2 1024x538 1

Solana’nın yüksek verimli tasarımı, onu ticaret gibi kullanım durumları için çok uygun hale getirirken, arşiv düğümlerinin yönetimini teknik olarak zorlaştırıyor. Solana şu anda saniyede 3.000’den fazla işlem yapıyor ve geçmiş veriler için yaklaşık 100 terabayt depolama gerektiriyor, bu da arşiv düğümlerinin zaman alıcı ve bakımlarının pahalı olduğu anlamına geliyor. 

Coinbase Cloud, hizmeti sunan en büyük altyapı platformlarından biridir ve ağda doğrulayıcıları ilk kez çalıştırmaya başladığından beri Solana blok zincirine desteğini sürdürür. Haber ayrıca, QuickNode ve Jump Crypto’nun geçen ay yaptığı doğrulayıcı müşteri duyurusunun benzer bir hamlesini takiben Solana’nın blok zinciri altyapısı için daha fazla endüstri genişlemesini temsil ediyor .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu